برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

معجزه قهرمانی پرسپولیس تکرار می شود؟

سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۱۹ — شوت ورزشی

پرسپولیس برای بار سوم در ادوار مختلف لیگ برتر در روز آخر در کورس قهرمانی گرفته است. جالب این که در دو بار قبل که این اتفاق افتاده و کار قهرمانی به روز آخر کشیده شده و پرسپولیس هم جزو مدعیان بوده، در نهایت این قرمزها بوده اند که با کسب پیروزی بزرگ در هفته آخر به قهرمانی رسیده اند.

در اولین دوره لیگ برتر استقلال در هفته آخر به یک تساوی نیاز داشت تا قهرمان شود و پرسپولیس باید می برد. چه اتفاقی افتاد؟ پرسپولیس فجر سپاسی را برد و استقلال در انزلی به ملوان باخت و قهرمانی را به قرمزها واگذار کرد. در دوره هفتم لیگ برتر جدال قهرمانی به روز آخر کشیده شده بود و جالب اینکه مدعیان با هم بازی داشتند.

سپاهان با ۵۸ امتیاز اول بود و پرسپولیس با ۵۶ امتیاز دوم. در ورزشگاه آزادی اما سپهر حیدری در دقیقه ۹۶ گل برتری پرسپولیس را زد و دومین قهرمانی پرسپولیس هم در روز پایانی لیگ به دست آمد.پرسپولیس در لیگ سیزدهم هم همین شرایط را دارد. البته فعلا چهارم است اما در صورت رخ دادن سه اتفاق سومین قهرمانی معجزه وار پرسپولیس رقم می خورد. این سه اتفاق پیروز نشدن نفت تهران در مقابل سپاهان، پیروز نشدن فولاد خوزستان در مقابل گسترش فولاد تبریز و پیروز نشدن استقلال تهران در مقابل تراکتورسازی تبریز است.

البته یک شرط چهارم هم وجود دارد که خیلی مهم تر از بقیه است و این شرط، پیروزی پرسپولیس در مقابل استقلال خوزستان است. رخ دادن این همه اتفاق به سود پرسپولیس خیلی سخت است اما ناممکن نیست. چه اینکه دو قهرمانی قبلی هم کمابیش با همین شرایط به دست آمده است. در هر حال مهم ترین نقش را خود پرسپولیس باید ایفا کند و در خوزستان به پیروزی برسد.

ناصرنامدار

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391