برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

امیدواری پدیده و پیکان در روز سقوط الوند

سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۳:۲۶ — مهر

هفته بیست و پنجم لیگ دسته اول با توقف سیاه‌جامگان، پیروزی پدیده و صعود این تیم به صدر جدول و سقوط الوند همدان به دسته دوم در گروه "الف" و برتری پیکان در روز شکست ایرانجوان بوشهر در گروه "ب" به پایان رسید. در این هفته بازی ابومسلم - آلومینیوم در گروه دوم ناتمام ماند تا تکلیف دومین تیم سقوط کننده از این گروه به هفته آینده موکول شود.

هفته بیست و پنجم از مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور که هفته ماقبل پایانی این رقابتها محسوب می‌شود، طی روزهای یکشنبه و دوشنبه با برگزاری ۱۱ مسابقه و نیمه تمام ماندن یک بازی پیگیری شد که طی آن تغییرات بسیاری در جدول رده‌بندی گروه‌های دوگانه ایجاد شد.

در گروه الف و در هفته‌ای که صنعت نفت آبادان استراحت داشت، پدیده مشهد با ۵ گل گهر دورود قعرنشین را شکست داد تا با توجه به تساوی بدموقع سیاه‌جامگان در زمین شهرداری بندرعباس، به صدر جدول این گروه برسد و شانس خود را برای صعود مستقیم از این گروه افزایش دهد. شاگردان میثاقیان در صورت پیروزی در بازی آخر مقابل گل‌گهر در سیرجان به عنوان تیم نخست این گروه جواز حضور مستقیم در لیگ چهاردهم را بدست می‌آورند.

البته سیاه‌جامگان که با تساوی در این هفته صدرجدول را از دست دادند، در بازی پایانی میهمان الوند هستند و باید ابتدا این تیم همدانی را شکست داده و سپس امیدوار باشند که پدیده در سیرجان امتیاز از دست بدهد تا به عنوان صدرنشین راهی لیگ برتر شوند اما در غیر اینصورت آنها به عنوان تیم دوم گروه "الف" به دیدار پلی‌آف لیگ برتر خواهند رفت.

در این هفته همچنین چهره دومین تیم سقوط کننده از این گروه به دسته دوم مشخص شد و آنهم تیم الوند همدان بود که در خانه با ۲ گل مقابل نیروی زمینی شکست خورد. پیش از این تیم گهر دورود هم به دسته دوم سقوط کرده بود، تیمی که در این هفته مقابل پدیده شکست سنگینی را متحمل شد.

شهرداری یاسوج دیگر تیم در خطر سقوط، در خانه با یک گل مغلوب گل‌گهر شد تا به دسته دوم نزدیک‌تر شود. آنها که یک بازی عقب افتاده با نیروی زمینی دارند، در صورت پیروزی در آن بازی به بقا در دسته اول امیدوارتر می‌شوند اما در صورت شکست یا تساوی، نیروی زمینی در دسته اول می‌ماند و شهرداری در بازی آخر برای نیفتادن باید بجنگد.

فولاد یزد دیگر تیم پائین جدولی هم در خانه مغلوب نساجی مازندران شد تا همچنان یکی از گزینه‌های سقوط به دسته دوم باشد. استقلال اهواز هم در خانه گیتی پسند با یک گل شکست خورد تا حریف اصفهانی به رده سوم صعود کند و استقلال اهواز همچنان خطر سقوط را احساس کند. البته این آخرین بازی گیتی پسند در این مسابقات بود.

در حال حاضر تیم‌های نیروی زمینی، استقلال اهواز، فولاد یزد و شهرداری یاسوج در این گروه خطر سقوط به دسته دوم را احساس می‌کنند که در هفته پایانی این مسابقات یکی از آنها، سومین تیم سقوط کننده از گروه "الف" به دسته اول لقب خواهند گرفت.

نتایج کامل دیدارهای هفته بیست و پنجم لیگ دسته اول در گروه "الف" و جدول رده‌بندی این گروه به شرح زیر است:* گیتی پسند اصفهان یک - استقلال اهواز صفر* پدیده مشهد ۵ - گهر دورود صفر* شهرداری بندرعباس صفر - سیاه‌جامگان مشهد صفر* شهرداری یاسوج صفر - گل‌گهر سیرجانیک* الوند همدان صفر - نیروی زمینی تهران ۲* فولاد یزد صفر - نساجی مازندران یک

جدول‌ رده‌بندی گروه الف

اما در گروه "ب" و در هفته‌ای که نفت مسجد سلیمان صدرنشین استراحت داشت، مس رفسنجان برای اینکه امیدش به حضور در پلی‌آف را از دست ندهد با یک گل ایرانجوان بوشهر را شکست داد تا این تیم بوشهری را از سقوط مستقیم به لیگ برتر محروم کند و خود نیز گامی بلند برای رسیدن به این دیدار سرنوشت‌ساز پلی‌آف بردارد. ایرانجوان که نزدیک‌ترین رقیب نفت بود، با این شکست از رده دوم به رده پنجم سقوط کرد تا حتی شانس رسیدنش به پلی‌آف بسیار کمتر شود.

در این روز پیکان هم دست به کار بزرگی زد و با ۲ گل نفت و گاز را در گچساران شکست داد تا به رده دوم صعود کند. پیکانی‌ها که در بازی پایانی میزبان سایپا شمال سقوط کرده هستند، در صورت پیروزی در آن مسابقه و ناکامی مسجد سلیمانی‌ها در زمین آلومینیوم هرمزگان به عنوان تیم نخست این گروه راهی لیگ برتر می‌شوند.

در این هفته اما پارسه تهران هم با ۲ گل از سد پاس همدان گذشت و به رده سوم صعود کرد. اگر کسر یک امتیاز از نفت قطعی شود، پارسه با این پیروزی حتی شانس صعود مستقیم به لیگ برتر را دارد، آنهم در صورت شکست نفت و پیکان در بازی پایانی و پیروزی مقابل یزد لوله. پاس همدان هم با این شکست همچنان یکی از گزینه‌های سقوط به دسته دوم از این گروه است.

در دیگر بازی‌های مهم برگزار شد، البدر در خانه با نتیجه ۲ بر یک راهیان کرمانشاه را شکست داد تا با صعود به رده یازدهم، شانس خود را برای بقا در دسته اول افزایش دهد. این شکست راهیان را از رسیدن به بازی پلی‌آف محروم کرد، همان اتفاقی که برای نفت و گاز گچساران پس از باخت برابر پیکان در این هفته رخ داد.

در این هفته بازی حساس و سرنوشت‌ساز ابومسلم مشهد و آلومینیوم هرمزگان به دلیل ورود تماشاگران به زمین نیمه تمام ماند تا تکلیف دومین تیم سقوط کننده از این گروه به رای کمیته انضباطی در خصوص تخلفات این بازی موکول شود. البته آلومینیوم هرمزگان که همچنان خطر سقوط به دسته دوم را احساس می‌کند، با نامعلوم ماندن نتیجه این بازی باید در هفته پایانی درخانه‌اش نفت مسجد سلیمان را شکست دهد تا کار خود را برای بقا، به اما و اگر واگذار نکند.

همچنین دیدار سایپا شمال سقوط کرده و یزد لوله با تساوی پرگل ۳ بر ۳ به پایان رسید تا یزد لوله در رده نهم باقی مانده و در هفته‌ پایانی باید برای بقا در دسته اول به پیروزی برسد.

نتایج کامل دیدارهای هفته بیست و پنجم لیگ دسته اول در گروه "ب" و جدول رده‌بندی این گروه به شرح زیر است: * مس رفسنجان یک - ایرانجوان بوشهر صفر * البدر بندر کنگ ۲ - راهیان کرمانشاه یک * پارسه تهران ۲ - پاس همدان صفر * نفت و گاز گچساران صفر - پیکان تهران ۲ * سایپا شمال ۳ - یزد لوله ۳ * ابومسلم مشهد - آلومینیوم هرمزگان (این دیدار که با برتری ۲ بر صفر آلومینیوم در جریان بود، به دلیل ورود تماشاگران به زمین، نیمه تمام ماند)

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391