برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هاشمیان: احتمال حضور ماموران کمیته پزشکی فیفا در اردوی آفریقای جنوبی

یکشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۵۱ — ایرنا

رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال ایران از حضور احتمالی ماموران کمیته پزشکی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)در اردوی آفریقای جنوبی تیم ملی کشورمان خبر داد.

احمد هاشمیان افزود:پس ازمسجل شدن صعود تیم ملی به جام جهانی کمیته ویژه ای درکمیته پزشکی فدراسیون فوتبال تشکیل داده و در بخش های مختلف نیازهای بازیکنان را بررسی و اقداماتی را انجام دادیم.

تیم ملی فوتبال ایران از روز دوشنبه هفته گذشته در اردوی آمادگی در آفریقای جنوبی بسر می برد.

وی افزود: مباحثی چون تغذیه، دوپینگ، آشنایی با عوامل محیطی مثل سفر و شرایط جغرافیایی، مراقبت درآسیب‌ها و مصدومیت هایی که داشتیم از جمله مسائلی بود که مورد بررسی قرار گرفت و اقدامات لازم در خصوص آن انجام شد.

هاشمیان با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای رفع نیازها انجام و به تدریج عملی شد،گفت: چند مصدوم تیم ملی به صورت ویژه مورد مراقبت قرار گرفتند و پیشگیری از آسیب‌ها نیز انجام شد.

وی ادامه داد: همچنین با درخواست کادر فنی تیم ملی، برنامه های تغذیه تک تک بازیکنان تهیه و در اختیار مسوول تغذیه قرار گرفت و او هم اکنون تیم ملی را در اردوی آفریقای جنوبی همراهی می کند.

رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در خصوص مباحث دوپینگ، عنوان کرد: قوانین را بصورت کامل به تمامی بازیکنان آموزش داده ایم و آنان خود را آماده کرده اند.

هاشیمان همچنین ازاعزام تیم پزشکی کامل همراه تیم ملی ایران به برزیل خبر داد و گفت: دکتر خانلری پزشک تیم ملی و دبیر کمیته به همراه فیزیوتراپ و دو ماساژور تیم ملی را همراهی می کنند.

وی از حساسیت بالای فیفا برای برگزاری فوتبال پاک خبرداد و اظهار داشت : در جام جهانی برزیل هربازیکن شناسنامه ای بیولوژیک از سوی فیفا خواهد داشت و هم اکنون ماموران کمیته پزشکی فدراسیون بین المللی فوتبال نیز بازدیدهای خود را از اردوی تیم های راه یافته به جام جهانی آغاز کرده اند.

هاشمیان با اشاره به اینکه احتمال دارد این کمیته پزشکی در اردوی آفریقای جنوبی حاضر شود، افزود: از بازیکنان نمونه گرفته و در شناسنامه بیولوژیک آنان ثبت می شودواگردرزمان جام جهانی شرایط بازیکنان تغییر کند برای آنان مشکل ساز خواهد شد.

وی افزود: سعی کردیم در فصل گذشته لیگ برتر از بازیکنان به خصوص ملی پوشان تست های مختلفی گرفته و آنان را با شرایط آشنا کنیم.

ریس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: خوشبختانه نمونه مثبتی تاکنون نداشته ایم و هم اکنون ۶۰ نمونه باقی مانده که درحال آزمایش هستند و تا یک ماه آینده نتایج نهایی آنان اعلام می شود.

جام جهانی برزیل اواخر خردادماه آغاز خواهد شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391