برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مدیرعامل سایپا: برخی بازیکنان خواستند مبلغ قراردادشان را کاهش بدهم!

یکشنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۵۳ — فارس

مدیرعامل باشگاه سایپا در یادداشتی نوشت که برخی از بازیکنان از او خواسته‌اند که مبلغی از قراردادشان در این فصل را کاهش بدهم و به مصارف دیگر باشگاه برسانم.

تیم سایپا و تیم داماش گیلان

به نقل از سایت باشگاه سایپا، ناباورانه می پرسد برای آنچه می گویید مستنداتی هم دارید و من در پاسخش می‌گویمطبیعتا و بعد تاکید می کنم که از آنجا که مجموعه تحت مدیریتم بخشی از یک بنگاه بزرگ اقتصادی است به تناوب حساب و کتاب مالی من توسط مراجع ذیصلاح حسابرسی می‌شود.

می‌گوید امکان انتشار رقم قراردادها وجود دارد و من در جوابش می گویم نه ! با دلخوری می پرسد چرا؟ و من می‌گویمش به آن دلیل که در متن قرارداد فی مابین ما و بازیکنان و کادر آورده شده که این بخش توسط طرفین محرمانه خواهد ماند. بلافاصله تاکید می کنم که در صورت ضرورت و اعلام سازمان لیگ امکان انتشار رقم قراردادها وجود دارد.

سپس برای اینکه قدری از دلخوری‌اش بکاهم می گویم سقف پرداخت امسال ما ۴۰۰ میلیون تومان بودهکه به دو نفر از بازیکنان تعلق گرفته و ۹ نفر از بازیکنان نیز زیر ۵۰ میلیون تومان گرفته اند!

با اصرار از من می خواهد که رقم قرارداد کادر و به ویژه سرمربی را برایش بگویم که با صراحت جوابشمی دهم که معذورم ولی به وی اطمینان می دهم که رقم این قراردادها نیز از قاعده کلی خارج نبوده است! در تکمیل سخنانم تاکید می کنم که باشگاه تا انتهای سال مالی ۹۲ توانسته کلیه حسابهایش را به روز کند و به کسی بدهکار نباشد.

این بار من رو به سویش برمی‌گردانم و از او می‌پرسم چرا از من درباره چگونگی تنظیم قراردادها نمی پرسی؟ سر تکان می دهد و تایید می‌کند که مثلا آره، چگونه؟! و من با تبسم می گویم سی درصد به صورت اولیه در بدو قرارداد به بازیکن پرداخت شد و چهل درصد به ازاء کارکرد وی در طول فصل تخس شد و النهایهدر انتها به وی داده می شود.

قدری درنگ می‌کنم و با خود می اندیشم به راستی نگرش به مسائل مالی فوتبال، چرا از این زاویه برای او ـ که خبرنگار است ـ اهمیت پیدا کرده است؟ جواب خود را بلافاصله با لیست منتشره منسوب به باشگاه پرسپولیس مرتبط می بینم.

اما به زعم من سوالات زیادی وجود دارد که نه او و نه دیگران هیچگاه از من نخواهندپرسید و من آن را بارها پیش خود مرور کرده و می کنم :

- مثل زمانی که در ابتدای فصل سیزدهم با کاهش بودجه صد درصدی مواجه شدم، چگونه گروهی از بازیکنان پیشکسوت و سرد و گرم کشیده روزگار، راضی به گذشت از ارقام پیشنهادی سایر باشگاهها شده، ‌با اندک من ساختند و کنارم ماندند؟

-چگونه شماری از بازیکنان پس از عقد قرارداد خود بار دیگر به من رجوع کرده و از من خواستند که با توجه به عدم نیازشان به مبلغ قرارداد بخشی از آن را کم کرده و به مصارف باشگاه اختصاص دهم؛ که خب البته من از این گذشت و سخاوت آنان با خضوع و تواضع گذشتم و امتناع کردم.

-و یا چگونه نفراتی از تیم نزد من آمدند و با دلسوزی و تعهد مرا ترغیب به بکارگیری روشها و امکاناتی کردند که به کاهش هزینه ‌هایی چون ترانزیت و اقامت و پوشاک و البسه... تیم منجر می‌شد.

باور کنید که در فوتبال این چنین صحنه‌هایی نیز وجود دارد، لطفا در این باره نیز افکار عمومی را مطلع کنید!

هر چند باور دارم که کسی در این فوتبال از این دست سوالات از تو نمی‌پرسد و من هم طبعا فرصت نخواهم کرد که بگویم که زیر سایه لطف و کرم و افاضه حضرت رب الارباب (جل و اعلی) و نشسته در دامنه بی منتهای زیارت عاشورای اباعبدالله (ع) چگونه می توان بی‌دغدغه گذشت و عاقبت به خیر شد...

و خدایی که در این نزدیکی است...

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391