برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ضرر ۳۰ میلیونی به فدراسیون فوتبال بابت غیبت بازیکنان در اردو

سه‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۴۵ — تسنیم

با لغو سفر ۱۷ بازیکن حداقل ضرری ۳۰ میلیون تومانی به فدراسیون فوتبال وارد شد.

تیم تیم ملی ایران

در صورتی که سفر تیم ملی فوتبال به آفریقای جنوبی انجام نمی‌شد ضرری میلیاردی در انتظار فدراسیون فوتبال بود. تیم ملی فوتبال ایران با پرواز امارات از تهران به دبی و از دبی به ژوهانسبورگ رفت. نرخ پایه پرواز تهران - دبی هواپیمایی امارات ۳۳۰ دلار و دبی - ژوهانسبورگ ۳۱۲۰ درهم معادل ۸۴۹ دلار است، بنابراین هزینه رقم مجموع بلیت پروازی این سفر ۲ مسیره هزار و ۱۷۹ دلار است.

در صورتی که سفر تمامی اعضای تیم ملی به آفریقای جنوبی و اردوی شاگردان کی‌روش لغو می‌شد، فدراسیون فوتبال با احتساب دلار ۳ هزار تومانی، رقمی بیش از ۱۲۳ میلیون تومان و با احتساب دلار دولتی ۲۵۰۰ تومانی، رقمی بیش از ۱۰۲ میلیون تومان متضرر می‌شد. البته این رقم تنها مربوط به بلیت پرواز بوده و با هزینه لغو کمپ اجاره شده، لغو دیدارهای هماهنگ شده و همچنین برگزاری اردوی جایگزین در تهران این رقم به ضرری فراتر از یک میلیارد تومان تبدیل می‌شد.

سفر تیم ملی فوتبال اما با غیبت ۱۷ بازیکن انجام شد. رقم هزینه بلیت این ۱۷ نفر برای فدراسیون فوتبال با دلار ۳ هزار تومانی بیش از ۶۰ میلیون و با دلاری ۲۵۰۰ تومانی بیش از ۵۰ میلیون تومان خواهد بود که البته با توجه به قطعی شدن عدم همراهی این بازیکنان بلیت این نفرات در آستانه پرواز لغو شد اما با توجه به اینکه این اتفاق در زمان کمتر از ۲۴ ساعت مانده به پرواز رخ داد، جریمه ۵۰ درصدی به هر بلیت به فدراسیون فوتبال تعلق گرفت.

بدین ترتیب با احتساب دلار ۳ هزار تومانی، ۳۰ میلیون و با احتساب دلار ۲۵۰۰ تومانی، ۲۵ میلیون تومان حداقل ضرری است که نرفتن این ۱۷ بازیکن به سفر آفریقای جنوبی روی دست فدراسیون گذاشته و البته حضور نداشتن آنها در محل کمپ با توجه به اتاق‌های رزرو شده می تواند این خسارت را به رقمی فراتر از ۱۰۰ میلیون تومان برساند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391