برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آشتیانی: افشارزاده می‌تواند استقلال را به باشگاه تبدیل کند

جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۱:۳۵ — تسنیم

مدیرعامل پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: افشارزاده با تجربه‌ای که دارد می‌تواند تصمیمات تاثیرگذاری بگیرد و تیم را به باشگاه تبدیل کند.

امیر رضا واعظ آشتیانی در خصوص معرفی اعضای هیئت مدیره جدید استقلال اظهار داشت: باید به تصمیمات وزارت ورزش احترام گذاشت چون وقتی تصمیم می‌گیرند، تبعات آن را نیز بر عهده خودشان است.

وی با بیان اینکه هیئت مدیره جدید استقلال کار سختی در پیش دارد، تصریح کرد: اعضای جدید باید ساختارسازی باشگاه را در اولویت قرار دهند. هر چند زمان ما هم ساختارسازی در اولویت بود ولی هیچ نظارتی از سوی سازمان تربیت بدنی انجام نمی‌گرفت که چرا ساختار باشگاه بهم می‌ریزد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال ادامه داد: هیئت مدیره استقلال باید تصمیماتی بگیرد که بتواند روی آنها نظارت داشته باشد. مانند هیئت مدیره‌ای نباشد که بعدها بگوید از هزینه‌های انجام شده باشگاه خبر ندارد و یا مانند رئیس هیئت مدیره باشگاهی عنوان کند ۱۶ میلیارد برای هزینه‌های تیم مصوب کرده بودیم اما در پایان فصل ۲۴ میلیارد تومان خرج شد.

آشتیانی با بیان اینکه علاوه بر نظارت هیئت مدیره، مجمع نیز نقش بسیار مهمی دارد، خاطرنشان کرد: هیئت مدیره جدید استقلال وظیفه سنگینی برعهده دارد ولی برای یک‌بار هم که شده باید نقش واقعی هیئت مدیره را ایفا کند تا بتوان متر و معیار اصلی را برای عملکرد آنها به کار برد. متاسفانه در گذشته هم از مدیر کارآمد و هم ناکارآمد تشکر می‌شد چون متر و معیاری مشخصی برای نظارت بر عملکرد آنها وجود نداشت. در گذشته لابی‌گری، رفیق بازی و ...ایفاگر نقش اصلی در باشگاه بود که امیدوارم دیگر شاهد این مسائل نباشیم.

وی در مورد انتقادهایی که به حضور اعضای جدید هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس می‌شود و اینکه که برخی از آنها در شهرداری مناطق مختلف تهران فعالیت دارند و چهره‌های غیر فوتبالی هستند، گفت: بزرگترین مقوله هیئت مدیره تصمیمات استراتژیک و اثربخش برای باشگاه است. مواقعی هیئت مدیره تصمیماتی می‌گیرد که انجام آن از عهده تشکیلات برنمی‌آید که نشان از عدم مدیریت آنها دارد اما مواقعی هم تصمیماتی گرفته می‌شود که به سود باشگاه است. متاسفانه بحث مدیریت در فوتبال ما مغفول واقع شده و فکر می‌کنیم همه چیز پول است.

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی درباره حضور امیر رضا خادم در وزارت ورزش و جوانان در بحث واگذاری یک‌ساله استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: کسی که قصد دارد در حوزه تخصصی تصمیماتی بگیرد، باید از مشاوران خوب استفاده کند، مشاورانی که تجربه علمی و آگاهی آنها به روز باشد. نباید فکر کنیم چون خادم که قهرمان کشتی بوده و تحصیلات دارد راجع به رشته‌های دیگر نمی‌تواند تصمیم بگیرد اما بهتر بود خادم از دیگران مشورت می‌گرفت.

آشتیانی افزود: قائل به این موضوع نیستم که تنها فرد فوتبالی درباره مسائل فوتبال تصمیم‌گیری کند اما از برخی از دوستانم که در امر ورزش سر وکار دارند، پرس و جو کردم و متوجه شدم که از آنها برای مسائل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مشورتی گرفته نشده است.

وی در واکنش به پیشنهاد وزارت ورزش برای مدیرعاملی بهرام افشارزاده، علی فتح‌الله‌زاده و دو نفر دیگر در استقلال گفت: فردی باید انتخاب شود که مدیر باشد و مدیریت کند. عده‌ای در فوتبال مدیر نبودند و مُبصر شناخته می‌شدند اما عده‌ دیگر مبصر هم نبودند. متاسفم که ما فرق مدیر کارآمد و ناکارآمد را نمی‌دانیم. اگر این موضوع مشخص باشد، خیلی از مسائل حل می‌شود.

آشتیانی با بیان اینکه باید کسی مدیرعامل استقلال شود که بتواند تصمیمات شجاعانه بگیرد، ادامه داد: اگر بنا باشد که اتفاق مهمی در باشگاه استقلال بیفتد، نیاز به فرد شجاعی است که بتواند کارهای اثربخشی انجام دهد و منافع شخصی را فدای منافع گروهی نکند.

وی خاطرنشان کرد: افشارزاده با تجربه‌ای که دارد می‌تواند تصمیماتش اثرگذار باشد و تیم را به باشگاه تبدیل کند. البته این موضوع با گذشت یک‌سال صورت نمی‌گیرد چون ریشه باشگاه را به گونه‌ای زده‌اند که برای تبدیل تیم به باشگاه نیاز به زمان است.

مدیرعامل پیشین استقلال در پاسخ به این سوال که آیا انتظار داشت وزارت ورزش او را به عنوان یکی از گزینه‌های مدیرعاملی این باشگاه معرفی کند، گفت: اصلا چنین انتظاری نداشتم چون بارها اعلام کرده بودم دیگر علاقه‌ای به کار کردن در این فضا که برخی‌ها با تملق و چاپلوسی حاضرند در این کار بمانند؛ ندارم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391