برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آشتیانی: انتقاد از کی‌روش، نوعی ناسپاسی به حضور ما در جام‌جهانی است

یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۵۶ — باشگاه خبرنگاران

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: به طور قطع درحال حاضر انتقاد از کی‌روش به ضرر فوتبال ما خواهد بود یک نوع ناسپاسی به حضور ما در جام جهانی است زیرا کی‌روش از لیگ مرده تیم را به جام جهانی برد.

ابراهیم آشتیانی

ابراهیم آشتیانی پیشکسوت و کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص درستی یا نادرستی انتقاد از کی‌روش با توجه به شرایط کنونی به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهارداشت: من سالیان متمادی در این فوتبال حضور داشته‌ام فوتبال کشورمان را در ادوار متفاوت پی‌گیری کرده ام ولی باید عنوان کنم که فوتبال ما در سال ۹۸ با شناختن پدیده‌های همچون دایی، باقری، عابدزاده و مهدوی کیا در آسیا شناخته شده تر شد و همه به اقتدار فوتبال ایران پی بردند.

پس از ۹۸ و اجبار و اخطار AFC مبنی برحرفه‌ای بودن فوتبال من بارها اخطار داده‌ام که این فوتبال خروجی نخواهد داشت و صفر خواهم بود و هم اکنون هم به نقطه صفر خروجی رسیده بودیم.

وی در ادامه افزود: فوتبالی که در لیگ معتبر و برتر یک کشور خروجی نداشته باشد آن لیگ مرده تلقی می‌شود و باید آن را فاجعه نامید.

آشتیانی ادامه داد: متاسفانه در فوتبال امروزی که هیچ پدیده ای ظهور نیافته است و خروجی ندارد و این تیم به جام جهانی راه یافته است، آیا این هنر نیست؟!

پیشکسوت فوتبال کشورمان اضافه کرد: کی‌روش به نظر من از لیگ مرده تیم را جام جهانی برده است، این یک معجزه بوده و نباید ناسپاس بود.

وی تصریح کرد: شما می‌دانید اگر کی‌روش از بازکینان لیگ برتری استفاده می‌کرد به طور قطع تا سالیان متمادی این تیم نمی توانست جواز حضور در جام‌جهانی را کسب کند.

کی‌روش با بررسی لیگ برتر کشورمان و اینکه از این لیگ به نتیجه‌ای نمی‌رسد سراغ بازیکنان به اصطلاح دورگه رفت و شما دیدید نتیجه لازم را گرفت و همه دانستیم که لیگ ما پتانسیل لازم را برای صدور بازیکن به تیم‌های در راستای موفقیت در برزیل را ندارد.

آشتیانی بیان کرد: ما اگر خودخواه بودیم هیچ وقت به جام جهانی نمی‌رفتیم زیرا تیم المپیک ما علی رغم گذشت بیش از چهل سال نتوانسته است به المپیک راه پیدا کند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان درخصوص درستی یا نادرستی انتقاد از کی‌روش تاکید کرد: شما اجازه دهید کی‌روش کارخود را انجام دهد، چرا با انتقاد خودتان عملاً باعث نابودی و ضعف تیم ملی و آبروریزی برای کشورمان می‌شوید. الآن به هیچ وجه انتقاد درست نیست زیرا وضع تیم ملی روز به روز برتر می‌شود و هیچ چیزی عاید فوتبال کشورمان نمی‌شود، باور کنید شخص کی‌روش زحمت کشیده است و با سه بازی خوب مقابل لبنان، قطر، کره‌ی جنوبی توانست باز هم کام ایرانیان را شاد کند و در حال حاضر انتقاد از کی‌‌روش ناسپاسی به حضور ما در جام جهانی است.

وی در ادامه با اشاره به درخواست هواداران مبنی بر حضور"علی دایی"در تیم ملی گفت: علی کریمی فوتبالیست تمام نشدنی فوتبال ایران است و می‌توان به عنوان تنها خروجی لیگ برتر از آن‌ها نام برد که با وجود سن بالای بازیکنان همچنان فعال ظاهر می‌شود.

آشتیانی عنوان کرد: به نظر من یک مربی باید مدیریت فراوانی داشته باشد و این گونه مسائل را مدیریت کند، من کاری به درخواست هواداران ندارم زیرا هواداران علی کریمی را دوست دارند و خواهان حضور وی هستند ولی این نظر سرمربی تیم است که در صورت لزوم و نیاز به طور قطع وی را به تیم ملی دعوت می‌کند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در ادامه با اشاره به اخراج رحمتی و در پاسخ به سوال آیا اینکه وی به تیم ملی بازگردانده شود یا نه؟! اظهار کرد: من با کی‌روش در مورد این قضیه صحبت کرده‌ام و به نظر می‌رسد حرکتی از بازیکن صورت گرفته است که کی‌روش هیچ‌‌گاه متقاعد نمی‌شود که رحمتی به تیم ملی برگردانده شود، این حق یک سرمربی تیم است که از رحمتی یا هیچ‌کس بازیکن دیگری استفاده نکند که به نظر من نباید رحمتی چنین حرکتی را انجام می داد و کار اشتباهی انجام داده است. اگر مربی نتواند مدیریت کنترل بازیکن را داشته باشد که دیگر سرمربی نیست و به طور قطع کی‌روش در قبال حرکت رحمتی با وی هیچ‌گونه خصومت شخصی ندارد و سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نظم و انضباط را ملاک قرار داده‌اند و باید نظرشان را پذیرفت.

وی ادر مورد این‌که آیا تیم‌ ملی در جام جهانی موفق خواهد شد یا نه؟ افزود: به طور قطع تیم ملی در جام جهانی موفقیت لازم را کسب می‌کند زیرا در سابق تیم از میانگین سنی ۳۱ تا ۲۹ سال را داشت ولی اکنون میانگین سنی ۲۷ تا ۲۵ را دارد و این یعنی این که یک تیم جوان شده و فعال را ما در اختیار داریم و این جوانگرایی رمز موفقیت ما در برزیل خواهد بود.

آشتیانی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم که تیم ملی فوتبال کشورمان با همه بازیکنان خوب خود ضمن کسب موفقیت اعتبار فوتبال کشورمان در آسیا را با بازی‌های خوب خود در برزیل به اثبات رسانند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391