برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آیت‌‌اللهی: کشف اصل داستان کارت‌های پایان خدمت جعلی ارتباطی با فدراسیون ندارد

شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۱:۳۰ — فارس

نایب رییس فدراسیون فوتبال گفت:کشف واقعیت ماجرای کارت‌های پایان خدمت جعلی در صلاحیت دادسرا است و فدراسیون در گام اول نمی‌تواند در این باره کاری انجام دهد.

سید محمد هادی آیت اللهی در خصوص شایعه استفاده تعدادی از بازیکنان فوتبال از کارت های پایان خدمت مشکل‌دار گفت:طی گزارشی محرمانه به ما اطلاع داده شد که برخی بازیکنان شاغل در لیگ های مختلف ایران از طریق ارائه گواهی ایثارگری و حضور در جبهه مربوط به پدرشان توانسته اند معافیت از خدمت کسب کنند. در این گزارش آمده بود که اصل کارت های پایان خدمت ایرادی ندارد و این نبوده که خود افراد بدون دخالت متولیان نظام وظیفه مبادرت به جعل کارت پایان خدمت کرده باشند بلکه یک باند وجود داشته که گواهی های سابقه جبهه را برای پدران این بازیکنان صادر کرده اند و طبق قانون هر کس ۳۰ ماه سابقه جبهه داشته باشد فرزندش معاف می شود و آنها هم همین گونه معاف شده اند.

ویافزود:اینکه گواهی های پدران بازیکنان قانونی بوده یا خیر و یا اصلا سابقه جبهه به میزان مقرر در قانون بوده یا خیر موضوعی نیست که فدراسیون فوتبال بتواند به آن رسیدگی کند. این امر اگر رخ داده باشد یک جرم است که رسیدگی به جرایم در صلاحیت دادسراهای عمومی یا نظامی است. اگر آنها تایید کنند که چنین اتفاقی رخ داده ، کسانی که از این جرم در فوتبال متضرر شده اند می توانند رای مراجع قضایی را به عنوان دلیل و مدرک به ارکان قضایی فدراسیون تحویل دهند تا طبق مقررات رسیدگی شود

آیت اللهی اضافه کرد: تاکنون هیچ باشگاهی در این باره طرح شکایت نکرده و سند و مدرکی هم تحویل فدراسیون نشده است. ما طبق گزارشی که دریافت کرده بودیم موضوع را به آقای حمیسی و حراست ارجاع دادیم تا یک تحقیقات میدانی انجام بدهد و ببینیم ماجرا در چه وضعیتی است.به هرحال برخی از این بازیکنانی که نامشان در گزارش آمده بود بازیکن رده های مختلف ملی هستند و ما در قبال مدارک آنها مسئولیت داریم ولی کشف واقعیت ماجرا همانگونه که گفتم ارتباطی به فدراسیون ندارد.

نایب رئیس فدراسیون فوتبالتصریح کرد:ابتدا باید ثابت شود که تخلف صورت گرفته و این کار را مراجع قضایی انجام می دهند.الان آن نفرات پایان خدمت قانونیالصاق به مهر نظام وظیفه دارند.هرگاه مراجع قضایی ذیصلاح جرم را تشخیص بدهند قطعا رای به ابطال آن کارت‌ها می دهند و آنجاست که باشگاههای شاکی می توانند ادعا کنند افراد با کارت پایان خدمت غیر قانونی بازی کرده اند و در فدراسیون شاکی شوند پس بهتر است باشگاهها به جای هجمه به سمت فدراسیون، سراغ مراجع قضایی بروند و اصل پرونده را آنجا پیگیری کنند.تا جایی که من مطلع هستم و در آیین نامه آمده برای اثبات اینکه باشگاه از ماجرا خبر داشته یا خیر هم مدعیان باید دلیل و مدرک بیاورند وگرنه حتی با فرض اثبات تخلف، نمی توان در نتایج خللی ایجاد کرد زیرا باید ثابت شود باشگاه هم از ماجرا با خبر بوده است.

وی در مورد دستیاران وینگادا در تیم ملی امید و اینکه افاضلی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، گفته افاضلی در کادر فنی او جای ندارد، گفت: ایشان تازه امروز وارد تهران شده و فعلا عجله نکنید. ما فردا با ایشان جلسه داریم و سعی می‌کنیم این مسائل را برطرف کنیم.ما از آقای افاضلی خواهش کرده بودیم تا تیم امید را جمع کند و او هم مرحله به مرحله تلاش کرده این تیم را جمع کند و نفراتی که باید رجیستر می‌کردیم انجام شده و حالا منتظر هستیم تا نشستی با وینگادا داشته باشیم تا نسبت به دستیاران او صحبت کنیم.

نائب‌رئیس اول فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که هزینه‌های تیم ملی امید را فدراسیون فوتبال می‌دهد یا نه،‌اظهار داشت: تا الان که فدراسیون فوتبال این کار را کرده اما بخشی از هزینه‌ها هم در اختیار کمیته ملی المپیک است که ما در جلسات آن را حل می‌کنیم اما نهایتا خود ما در فدراسیون این کار را انجام می‌دهیم چرا که برای ما فرقی ندارد و ما می‌خواهیم در مسابقات مقدماتی المپیک ریودوژانیرو موفق باشیم و عزم‌مان هم جزم است تا آماده سازی خوبی در این راه صورت گیرد چرا که این خلائی که در فدراسیون فوتبال است را می‌خواهیم پر کنیم. سال‌هاست تیم المپیک ما نتوانسته وارد المپیک شود و می‌خواهیم با سازماندهی خوبی که انجام می‌دهیم نماینده خوبی برای فدراسیون آسیا در المپیک ۲۰۱۶ برزیل باشیم.

آیت‌اللهی در ادامه درباره تعامل باشگاه‌های فوتبال با تیم ملی امید گفت: تقویمی که ما تدارک دیده‌ایم در آن تمام روزهای فیفادی لحاظ شده است و این تقویم برای سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ آماده شده و آن را هم به سازمان لیگ ارسال کردیم تا آنجا هم دیده شود. برنامه‌های اردویی و بازی‌های تدارکاتی هم در این تقویم پیش‌بینی کردیم که البته باید بگویم همه این کارها را آقای افاضلی انجام داده و برنامه کاملی را تا سال ۲۰۱۶ آماده کردیم تا این برنامه را به کمیته ملی المپیک ارسال نمودیم و امیدوارم خللی در اجرای این برنامه‌ها ایجاد نشود و با تعامل همه بتوانیم نتایج خوبی بگیریم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود او قرار است روی نیمکت تیم ملی امید به عنوان سرپرست بنشیند، اظهار داشت: من روی نیمکت نمی‌نشینم اما مدیریت فدراسیون فوتبال به من ماموریتی داده و وظیفه دارم به همراه دبیرکل فدراسیون و رئیس سازمان لیگ آن را انجام دهم تا تیم امید در شرایط مطلوبی در مسابقات شرکت کند. قرار نیست من روی نیمکت باشم اما قرار شده تا از تیم امید پشتیبانی کنم و هر چه صلاح باشد همان کار را انجام خواهم داد. از الان هم زود است که بخواهیم در این باره صحبت کنیم اما هر چه صلاح فدراسیون فوتبال باشد من آن کار را انجام می‌دهم.

نائب‌رئیس اول فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا مشکل مالیاتی وینگادا به صورت قطعی برطرف شده که او توانسته وارد ایران شود و یا حل مشکل او مقطعی بوده، تصریح کرد:‌ما با امور مالیاتی و آقای رحیمی مدیرعامل پرسپولیس صحبت‌هایی داشتیم تا وینگادا بعد از اردوی تیم ملی امید بتواند در ایران فعالیت کند و بعد از آن جلسه مشترکی با حضور آقای رحیمی برگزار خواهیم کرد تا این مسئله حل شود. اما باید بگویم رفع مشکل ایشان فعلا مقطعی است.

آیت‌اللهی درباره سقوط فجرسپاسی شیراز به لیگ دسته اول اظهار داشت: من الان ۹ ماه است در ورزش شیراز نیستم و باید مسئولان استان فارس در این باره صحبت کنند اما سقوط فجر ضایعه‌ای برای ورزش و فوتبال استان فارس است که باید جبران شود چرا که این استان ۵ میلیون نفر جمعیت دارد و بد است اگر تیمی در لیگ برتر نداشته باشد. فکر می‌کنم مسئولانی که می‌توانستند کمک کنند و نکردند باید به یاری این تیم بشتابند تا سال آینده دوباره فجرسپاسی بتواند به لیگ برتر صعود کند.

وی در پایان درباره مربیگری فرهاد کاظمی در لیگ برتر گفت: ایشان اگر مشکل داشتند که تا همین جا هم فعالیت نمی‌کردند و به نظرم مشکل خاصی ندارند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391