برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کریم باقری:مگر وزیر به من می گوید چقدر حقوق می گیرد

شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۹:۳۳ — آی اسپرت

متاسفانه اثرات حضور مدیران بی کفایت در راس فوتبال ما اینجا معلوم می شود.مگر من می آیم از شما یا مسوولان وزارت ورزش بپرسم چقدر حقوق می گیرید ؟ما که نمی توانیم بپرسیم

کریم باقری

مدت هاست که کریم باقری سکوت کرده و درباره اتفاقات پرسپولیس حرف نمی زند اما ظاهرا شایعات دو سه هفته اخیر باعث شده او به سیم آخر بزند و با عصبانیت درباره مسائلی که پیرامون او و البته فوتبالیست‌ها وجود دارد موضعی متفاوت بگیرد.البته کاپیتان سابق پرسپولیس و مربی فصل گذشته این تیم همچنان دوست ندارد درباره تغییرات در راس باشگاهش حرفی بزند.

آقا کریم دو سه روزی است شایعات در مورد شما زیاد شده و البته بیشتر از همه گفته می شود شما نمی خواهید در پرسپولیس بمانید؟

فکر می کنم که بیشتر از دو سه روز باشد اما اولا بگویم چون خیلی وقت است که مصاحبه نمی کنم همکاران شما در رسانه‌ها هر چه دوست دارند می نویسند که همه آنها هم دروغ است.من نه با باشگاه صحبت کرده ام نه آنها با با من حرف زده اند.فقط بعد از اینکه آقای رحیمی به عنوان مدیرعامل انتخاب شد رفتیم باشگاه و گفتیم حق و حقوق مان را کی می دهید و چه کسی پرداخت خواهد کرد.فقط همین.کل زمان حضور من در باشگاه ۱۰ دقیقه هم نشد .رفتم و برگشتم .بعد از آن روز هر کی هر چه دوست داشته نوشته .جدیدا هم که گفته اند من قرارداد ۸۰۰ میلیونی داشته ام و از این چرت و پرت‌ها که نمی دانم از کجا منشا می گیرد اما متاسفانه بعضی‌ها هر چه دوست دارند می نویسند.

اما در لیست منتشره رقم قرارداد کادر فنی و دستیاران علی دایی ۱۵۰ میلیون تومان ذکر شده بود.

اولا که ما قرارداد داریم اما می خواهم بدانم به چه کسی ربط دارد که هر کسی چقدر گرفته و می خواهد بگیرد؟چه لزومی دارد مردم بفهمند بازیکن و مربی چقدر گرفته؟این مساله ای است بین باشگاه و بازیکن یا مربی.ببخشید هر کس هر چه دوست دارد می تواند بگیرد.به چه حقی لیست را منتشر کردند و گفتند فلانی اینقدر گرفته و اینقدر هم مانده.اصلا کجای دنیا این کار را انجام می دهند؟فقط برخی تک ستاره‌ها را قراردادشان را می گویند .شما از کدام باشگاه بزرگ دنیا شنیده اید که لیست قراردادهایش را منتشر کند؟

ظاهرا خیلی ناراحتید؟

نه اما می گویم چرا باید این لیست دست افراد بیافتد و کسی به خودش اجازه بدهد این قراردادها را منتشر کند؟متاسفانه اثرات حضور مدیران بی کفایت در راس فوتبال ما اینجا معلوم می شود.مگر من می آیم از شما یا مسوولان وزارت ورزش بپرسم چقدر حقوق می گیرید ؟ما که نمی توانیم بپرسیم.اصلا حق نداریم این کار را بکنیم.برعکس آن اما می شود.می خواهم بپرسم اصلا به شما چه ربطی دارد که ما چقدر پول می گیریم؟طرف حساب ما باشگاه است .این کاری است که باشگاه انجام داده و مربی یا بازیکن که خلاف نکرده اند.من بازیکن می روم پیش مدیر و می گویم اینقدر می خواهم .مدیر می تواند بگوید نمی دهم اما اگر بدهد اوست که خلاف را انجام داده اما متاسفانه اینقدر گفته اند فوتبالیست‌ها پول می گیرند که وقتی مردم در خیابان فوتبالیست می بینند انگار جانی و قاتل دیده اند .مدام می نویسند اینجوری شده و فوتبالیست‌ها فلان قدر می گیرند اما به کسی ربطی ندارد که چقدر می گیرند .شما دیدید که فقط لیست استقلال و پرسپولیس را انتشار دادند .

نفت هم لیستش را منتشر کرد.

بله چون نفت را هم گفته بودند منتشر کند اما به کسی ربطی ندارد.اصلا هر کس که می خواهد مسوولش باشد؛ چرا باید این لیست رسانه ای شود ؟من می توانم از وزیر ورزش بپرسم ایشان چقدر حقوق می گیرید؟نمی توانم.پس به آنها چه ربطی دارد .اصلا کسی نباید بپرسد فوتبالیست‌ها چقدر می گیرند اما روزنامه‌ها مدام در این باره می نویسند. اما در رشته های دیگر هم میلیاردی پول می دهند. اصلا یک میلیارد یا ۵ میلیارد ندارد.اگر تخلفی نباشد به چه کسی ارتباط دارد؟وقتی مدیر بی لیاقت در راس کار می گذارند و می خواهند بازارگرمی کنند همین می شود.وقتی مدیری در راس کار می گذارند که فوتبالی نیست و از فوتبال سر در نمی آورد و نمی داند چطور پول پرداخت کند همین می شود.فوتبالیست مگر چه گناهی کرده .مگر می شود اینقدر درباره پول فوتبالیست‌ها حرف زد؟

بگذریم.شما رفتن تان از پرسپولیس را تکذیب می کنید؟

همان طور که گفتم من فقط یک بار برای پیگیری حق و حقوقم به باشگاه رفتم و درباره ماندن یا رفتن حرف نزدیم اما بعضی‌ها هر روز یکی را می برند و یکی را می آورند.

در ارتباط با ماندن یا رفتن تان با علی دایی هم صحبت نکرده اید؟

نخیر.اگر لازم باشد ایشان تماس می گیرد .یعنی اگر من را بخواهد تماس می گیرد و آن وقت من هم می گویم می خواهم بمانم یا نه.

الان تصمیم تان چیست؟

فعلا گذاشته ام که هر موقع تسویه حساب کردیم تصمیم بگیرم.

شما هم مثل بازیکنان حدود ۵۰ درصد مبلغ قراردادتان را گرفته اید؟

اصلا من یا ۵۰ یا ۱۰۰ درصد قراردادم را گرفته باشم.هرچه گرفته باشم نباید رسانه ای می شد.

حالا چند درصد گرفته اید؟

من ۵۰ درصد نگرفته ام.فکر می کنم ۲۰ درصد هم نباشد.

شما درباره تغییرات مدیریتی باشگاه هیچ حرفی نزدید .الان در این باره چه می گوئید؟

من فقط درباره خودم حرف می زنم و دراین باره حرفی ندارم.

درباره کمیته فنی نظرتان چیست؟ آیا در پرسپولیس جواب می دهد؟

گفتم که نمی خواهم درباره کسی حرف بزنم و آنها هم کار خودشان را می کنند.

درباره تیم ملی چه صحبتی دارید؟

درباره تیم ملی هم حرف خاصی ندارم و فقط منتظر هستم تا بازی های خوبی از آنها در جام جهانی ببینیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391