برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

الگوبرداری از مدیریت موفق اصفهانی در فوتبال

سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۳۹ — خراسان

با این شرایط فعلی دور از انتظار نیست در دوره بعدی انتخابات فدراسیون فوتبال چشم امید به حضور مدیرانی اصفهانی همچون محمدرضا ساکت، سعید آذری یا مهندس ترکان هم ورود کنند تا مدیریت فوتبال کاملا اصفهانی باشد!

با انتخاب بهرام افشار زاده دبیر کل پیشین کمیته ملی المپیک به سمت مدیرعاملی باشگاه استقلال پازل اصفهانی سازی مدیریت فوتبال تکمیل شد! شاید در نگاه نخست انتخاب افشار زاده و علیرضا رحیمی دو مدیر باسابقه اصفهانی به مدیریت باشگاه های استقلال و پرسپولیس که به فاصله چند هفته انجام شد، امری عادی تلقی شود و برخی هم به راحتی از کنار این موضوع بگذرند اما با نگاهی ژرف به مقوله انتخاب مدیران اصفهانی برای سکان داری فوتبال پرحاشیه و پر هزینه سرخابی سیاست وزارت ورزش و جوانان آشکار می شود. وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی باشگاه های پرسپولیس و استقلال مدتهاست می خواهد این دو باشگاه پرهزینه و مصرف گرا را به سمت و سوی درآمدزایی و تولید گرایی سوق دهد اما هر بار موانع قانونی یا مصلحت اندیشی‌ها مانع از واگذاری سرخابی به بخش خصوصی شده تا اینکه وزارت ورزش تصمیم گرفت راه اجاره دادن برند دو باشگاه را تا زمان هموار شدن مسیر واگذاری سهام به بخش خصوصی پیش بگیرد.

ابتدا باشگاه پرسپولیس به اسپانسری خصوصی واگذار شد اما وزارت ورزش و جوانان علیرضا رحیمی مدیر باسابقه و با تجربه اصفهانی را در راس مدیریت این باشگاه قرار داد. همان موقع زمزمه هایی مبنی بر پیشنهاد پست مدیرعاملی باشگاه به محمدرضا ساکت دیگر مدیر مطرح و کاربلد اصفهانی شنیده می‌شد اما گویا مدیرعامل سابق باشگاه سپاهان پیشنهاد وزارت را نپذیرفته بود. با آغاز حسابرسی باشگاه استقلال و پروسه انتخاب اعضای هیات مدیره و اسپانسر، شنیده شد ساکت برای مدیریت این باشگاه کاندید شده است که البته باز هم او زیر بار پیشنهاد وزارت ورزش نرفته بود. اما اصرار وزارت ورزش و جوانان به این مدیر اصفهانی جای تامل و سوال داشت و با مطرح شدن نام بهرام افشار زاده دبیرکل پیشین و اصفهانی کمیته ملی المپیک برای مدیریت باشگاه استقلال شایعه تعمدی بودن انتخاب مدیران اصفهانی برای مدیریت سرخابی قوت گرفت. به نظر می رسد مسئولان وزارت ورزش و جوانان و البته فدراسیون فوتبال با توجه به افزایش چشمگیر و البته غیرمنطقی هزینه های باشگاه داری به خصوص در دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، رویکرد مدیریت هزینه‌ها را در پیش گرفته اند و با توجه به کارنامه موفق مدیران اصفهانی در عرصه های مختلف و اهتمام اکثر آنها به کاهش هزینه‌ها و افزایش راندمان، تصمیم به الگوبرداری از مدیریت اصفهانی به بکارگیری مدیرانی از این خطه گرفته اند. در بعد کلان فوتبال هم داستان به همین شکل است. حضور مهدی تاج مدیر موفق و کاربلد اصفهانی در راس مدیریت سازمان لیگ نشان از این عزم راسخ دارد و مثلث سازمان لیگ و سرخابی به مدیران اصفهانی سپرده شده تا فوتبال هزینه بر و مصرف گرا به فوتبالی درآمدزا و سود ده تبدیل شود. ******** اینطور به نظر می رسد موفقیت تیمهای سپاهان و ذوب آهن در نیمه دوم دهه هشتاد و سبک باشگاه داری در ورزش اصفهان علاقه مدیران ورزش ایران را به خودش جلب کرده تا با استفاده از برنامه و الگوی مدیریت ورزش در اصفهان به دنبال بهره برداری از این پتانسیل در باشگاه های زیر مجموعه خودشان باشند. رحیمی به غیر سالها حضور در پست مدیر کلی ورزش اصفهان و مدیریت فدراسیون هندبال برای دوسال مدیریت باشگاه سپاهان را بر عهده داشته و اگر بتواند نیمی از آموخته هایش را در سیستم مدیریتی باشگاه پرسپولیس پیاده کند احتمال موفقیتش بالا خواهد رفت.افشارزاده هم با سالها حضور در کمیته ملی المپیک به خوبی از عهده برنامه ریزی های لازم در این زمینه برمی آید.

مهدی تاج هم پس از جدایی از فدراسیون فوتبال و از زمانی که به عنوان مدیر سازمان لیگ ایران آغاز به کار کرده طرحها و ایده های خوبی در این زمینه اجرا کرده که برنامه ریزی دقیق بازی های لیگ ،امضای قرارداد ۱۶۰ میلیارد تومانی در زمینه تبلیغات دور زمین،برطرف کردن مشکلات اساسنامه و برگزاری آبرومند مراسم جشن قهرمانی نمونه هایی از آن بوده است. با این شرایط فعلی دور از انتظار نیست در دوره بعدی انتخابات فدراسیون فوتبال چشم امید به حضور مدیرانی اصفهانی همچون محمدرضا ساکت، سعید آذری یا مهندس ترکان هم ورود کنند تا مدیریت فوتبال کاملا اصفهانی باشد!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391