برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اصفهانیان: داور با دستمزد یک میلیون‌تومانی چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۵۸ — فارس

رئیس کمیته داوران فدارسیون فوتبال گفت: اگر بر فرض به هر داور در لیگ برتر یک میلیون تومان دستمزد بدهند او با این پول چه کاری می‌تواند انجام بدهد؟

فریدون اصفهانیان در مورد انتخاب داور برتر فصل گذشته، گفت: فصل فوتبال روز گذشته تمام شده و باید در این مورد امتیازهای داوران را بررسی کنیم و به جمع‌بندی برسیم.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبالدر مورد جوانگرایی در داوری که در آسیا به مشکل خورد، گفت:قرار نیست که همیشه عده‌ای خاص نام‌شان در فهرست داوران بین المللی قرار داشته باشد.داوری که نامش در فهرستالیت قرار می‌گیرد باید حداکثر در مدت ۴ سال بتواند خودش را نشانبدهد و بتواند بازی‌های مهمی را در آسیاسوت بزند. ما دربازی‌های داخلی همجوانگرایی کرده‌ایم. پیش از این یک عده خاص بازی‌های دو تیم استقلال و پرسپولیس را سوتمی‌زدند اما در فصل گذشته داوران جوانیدیدارهای این دو تیم را قضاوتکرده‌اند. ما چندین داور به لیگ برتر معرفی کرد‌ه‌ایم.

اصفهانیان در مورد اینکه انتظار دارد دستمزد داوران در فصل آینده چقدر افزایش پیدا کند، گفت: با توجه به امضا قرارداد مناسب تبلیغات محیطیکه سازمان لیگ امضا کرده انتظار داریم که سطح دستمزد داوران هم افزایش پیدا کند. شما ببینید که داوران برای قضاوت در لیگ برتر باید از نظر آمادگیجسمانی در سطح خوبی قرار داشته باشد. داور هزینه‌های فیزیوتراپی،دکتر تغذیه، روانشناس و... دارد. بنابراین باید دستمزدی به او بدهیم که با فراغ بال قضاوت کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر داوران برای یک بازی لیگ برتری ۶۵۰ هزار تومان دریافتی دارند که ۱۰ درصد از آن هم مالیات می‌دهند. اگر بر فرض داور برای هر مسابقه هم یک میلیون تومان دستمزد بگیرد در طول فصل اگر ۲۰ بازی را قضاوت کند در یک فصل ۲۰ میلیون تومان دستمزد می‌‌گیرد که با این پول چه کاری باید انجام بدهد؟ من نمی‌گویم که چقدر دستمزد برای داوران تعیین شود، بلکه هیات رئیسه فدراسیون در این مورد باید تصمیم‌گیری کند.

اصفهانیان با اشاره به برخی انتقادها از کمیته داوران در مورد کمک نکردن به داوران مصدوم گفت: قرار نیست هر اقدامی که کمیته داوران می‌کند در بوق و کرنا کند. بسیاری از تصمیم‌ها را رسانه‌ای نمی‌کنیم. مثلا ما در هیات رئیسه مصوب کردیم که به دو داوری که عمل جراحی کرده‌اند کمک مالی شود اما این مسایل را در رسانه‌ها نمی‌گوییم بهتر است که در این مورد برخی دوستان بدون اطلاع صحبت نکنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391