برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سیدهادی حسینی: وزارت ورزش باید قبل از آغاز لیگ برتر استقلال و پرسپولیس را واگذار کند

شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۶:۰۱ — تسنیم

سخنگوی فراکسیون ورزش گفت: درست است که وزارت ورزش طبق قانون تا پایان سال فرصت واگذاری دارد اما عملاً پیش از آغاز فصل بیشتر زمان ندارد.

تیم پرسپولیس و تیم استقلال

سیدهادی حسینی سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تاکید نمایندگان مجلس بر واگذاری باشگاه‌های دولتی از جمله پرسپولیس و استقلال، گفت: ما می‌خواهیم به وزارت ورزش کمک کنیم و نمی‌خواهیم این وزارتخانه دوباره به چالش بیفتد.

وی ادامه داد: در وزرات ورزش اقداماتی انجام می‌دهند که به نظر بنده این وزارتخانه و به خصوص شخص وزیر را با چالش مواجه می‌کند، لذا گودرزی باید دقت کند تا پوست خربزه زیر پایش نیندازند.

سخنگوی فراکسیون ورزش با بیان اینکه خصوصی نشدن استقلال، پرسپولیس و دیگر باشگاه‌های دولتی بار مالی دولت را اضافه خواهد کرد، اظهار داشت: در شرایطی که مردم انتظار تحمیل هزینه‌های سنگین استقلال و پرسپولیس به بیت‌المال را ندارند، ادامه تاخیر در واگذاری آنها موجب بی‌اعتمادی مردم به مسئولین و نمایندگان می‌شود چرا که هر سال بر واگذاری باشگاه‌ها تاکید می‌شود اما اجرا نمی‌شود.

حسینی ادامه داد: دولتمردان در حال حاضر می‌گویند پول ندارند؛ مردم هم می‌دانند دولت در فروش نفت تحت فشار است و از لحاظ مالی در مضیقه است اما پس این چه کاری است که واگذاری باشگاه‌ها هر سال در قانون مصوب می‌شود و هر سال به بهانه‌ای اجرای آن را به تعویق می‌اندازند و چنین هزینه سنگینی را بر بیت‌المال تحمیل می‌کنند.

وی تصریح کرد: آقای وزیر چون در ورزش نبوده، ممکن است در این زمینه اطلاع نداشته باشد، سیستم ورزش پیچیده است.

سخنگوی فراکسیون ورزش با بیان اینکه زمان اجرای قانون برای واگذاری باشگاه‌های دولتی از جمله استقلال و پرسپولیس پیش از آغاز فصل جدید است، افزود: اگر فصل بعدی لیگ آغاز شود، چطور می‌توان باشگاه‌ها را واگذار کرد؟ آیا می‌توان وسط و یا در اواخر لیگ، تغییر و تحولی در این سطح در باشگاه‌ها به وجود آورد؟ آیا می‌توان به فردی که باشگاهی را در اختیار گرفته گفت که همین هیئت مدیره را تا پایان فصل حفظ کن در حالی که آن فرد مالک باشگاه می‌شود و هر تغییر و تحولی حق وی است.

حسینی ادامه داد: بنابراین بعد از آغاز لیگ دیگر نمی‌توان باشگاه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کرد و انتهای فصل بعد نیز اردیبهشت سال بعد می‌شود. درست است که وزارت ورزش طبق قانون تا پایان سال فرصت واگذاری دارند اما عملاً پیش از آغاز فصل بیشتر زمان ندارند.

وی با اشاره به بهانه تاخیر در واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال مبنی بر شناسایی نشدن اموال این باشگاه‌ها، گفت: مسئولان که می‌گویند پرسپولیس و استقلال که اموالی ندارند حتی اگر اموالی داشته باشند و در گوشه‌ای از کشور پنهان مانده باشد، می‌توان قیدی در یک بند از قرارداد ذکر کرد تا هرگاه اموالی از این باشگاه‌ها شناسایی شود، خریدار باشگاه آن را هم به قیمت روز بخرد.

سخنگوی فراکسیون ورزش با اشاره به انتشار قراردادهای بازیکنان فوتبال توسط وزارت ورزش، تصریح کرد: اگر همانطور که مجلس در سال‌های قبل به واگذاری استقلال و پرسپولیس تاکید می‌کرد، عملی می‌شد شاهد چنین قراردادهایی نبودیم.

حسینی اضافه کرد: حتی اگر بخش خصوصی هم بخواهد در این حد قرارداد ببندد دیگر از اموال دولت و بیت‌المال نیست اما در حال حاضر در شرایطی از بیت‌المال رقم‌های میلیاردی به بازیکنان می‌دهند که جوانان ما با تحصیلات دکتری و کارشناسی ارشد بیکار هستند و حاضرند با حداقل حقوق مشغول کار شوند.

وی در پایان گفت: ما به استقلال، پرسپولیس و دیگر باشگاه‌های ورزشی و ورزشکاران علاقه‌مند و از جنس ورزش هستیم و وزارت ورزش با تاخیر در واگذاری باشگاه‌ها خانواده ورزش را بیش از این اذیت نکند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391