برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فتح‌الله‌زاده: واعظ جان! حواست پرت است و متوجه مسائل ساده نمی‌شوی

یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۳۰ — تسنیم

مدیرعامل باشگاه استقلال در واکنش به اظهارات واعظ آشتیانی گفت: حواس او پرت است و متوجه خیلی از مسائل نمی‌شود.

علی فتح‌الله‌زاده، درباره اظهارات واعظ آشتیانی مبنی بر اینکه فتح‌الله‌زاده تنها مدیری بود که اموال استقلال را همیشه فروخته، اظهار داشت: ما بر اساس مصوبات هیئت مدیره و همچنین مواردی که خودمان درآمدزایی کرده بودیم، اموالی را فروختیم. این مسئله برای ۲۰ سال گذشته است و همه از آن باخبر هستند.

وی با بیان اینکه کار غیرقانونی انجام نداده‌ام، افزود: مگر می‌شود بر اساس مصوبات هیئت مدیره عمل نکنیم؟ آن زمان درآمدزایی کردیم، کجای این کار اشکال دارد؟

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه پیش از این از واعظ درخواست کرده بودید تراز مالی دوران مدیریت خود را نشان دهد و واعظ تراز مالی از ۳۱ تیر ۸۷ تا ۳۱ تیر ۸۸ را امروز نشان داده، تصریح کرد: آن ترازی نیست که نشان می‌دهد. تزاز مالی یعنی اینکه هیئت مدیره مصوب و آن را تایید کرده است. آقای واعظ! شما که این همه ادعا داری، ترازی که امضا شده را نشان دهید. پیش از این در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفته بودم تا واعظ تراز خود را نشان ندهد نباید با او صحبت کرد. کسی که تراز ندارد، نمی‌تواند در مورد شخص دیگری حرف بزند.

فتح‌الله‌زاده در خصوص اینکه واعظ گفته بزرگترین ضربه را در زمان مدیریت او سعیدلو به استقلال زد، خاطرنشان کرد: سعیدلو با او توافقی نداشت که چیزی بدهد. سعیدلو به تو (اشاره به واعظ) گفت که بیا ۵۰ - ۵۰ کار کنیم اما قبول نکردی. پس سعیدلو تعهدی به تو نداشت ولی به من که تعهد داشت، چرا می‌گویی فتح‌الله‌زاده بدهکار است؟ واعظ از چیزی که تعهدی نشده طلب می‌کند ولی چیزی را که به من تعهد شده را زیان می‌بیند. اگر وزارت ورزش نصف بودجه را پرداخت و آن را رعایت می‌کرد اکنون سودهی داشتیم. چطور ممکن است که واعظ طلب خود را از سازمان تربیت بدنی که تعهدی برای پرداخت آن وجود نداشت، طلب می‌داند ولی طلب من از وزارت را بدهی؟ این پارادوکس را یک بچه هم می‌فهمد.

وی درباره اینکه اظهارات واعظ که مدعی شده فتح‌الله‌زاده چندین مشاور و معاون در باشگاه استقلال دارد که همه آنها هزینه دارند، گفت: ایشان هر وقت وزیر شد، پاسخش را می‌دهم! واعظ چه کاره است که صحبت می‌کند؟ چه سمتی دارد؟ جهت اطلاع واعظ باید بگویم، او که به وکیل و مشاورهای خود حقوق می‌داد، بداند که به غیر از یک معاون من در استقلال بقیه حقوقی دریافت نمی‌کنند.

فتح‌الله‌زاده اظهار داشت: رئیس هیئت مدیره ما کاملا از همه چیز باخبر است، اما تو آقای واعظ، چیزی نمی‌دانی. آقای واعظ، مغلطه کردن ممنوع! نجف‌نژاد گفته برای بازیکنان ۱۶ میلیارد تومان هزینه شده نه مجموع هزینه‌های تیم. تو آنقدر «هُل» هستی که متوجه نمی‌شوی که سایر افراد چه چیزی می‌گویند. ۱۶ میلیارد برای باشگاه‌ها هزینه و بقیه مبالغ هم خرج باشگاه شده است. واعظ جان! این موضوع که خیلی ساده بود، چرا این موضوع ساده را متوجه نمی‌شوی؟!

فتح‌الله‌زاده در مورداینکه واعظ معتقد است اسپانسر گرفتن باشگاه استقلال توسط مهدی رحمتی کار غیر قانونی است، تصریح کرد: از بس که به واعظ اطلاعات غلط می‌دهند، همین طور غلط در غلط جلو می‌رود! ما به رحمتی بهره‌وری ندادیم، بلکه پول اسپانسر را به او پرداخت کردیم. به طور ساده باید بگویم که از پول اسپانسر ۴۰۰ میلیون تومان گرفتیم و آن را برای قرارداد رحمتی پرداخت کردیم.

واعظ آشتیانی در نشست خبری خود مدعی شد:«در گروه‌های مختلف سیاسی با افراد مختلف آشنا است که معادلات سیاسی را می‌شناسند اما فتح‌الله زاده با این معادلات آشنایی ندارد. به هر حال کسی که زیاد به باکو سفر می‌کند در فضای امروز مملکت نیست». فتح‌الله‌زاده در واکنش به اظهارات واعظ به تسنیم گفت: به سَر واعظ هوا خورده و اجازه دهید وی کمی تنفس کند! پست سیاسی واعظ کدام بوده است؟ ایشان هر زمان که توانست در هر جایی ۲ سال دوام بیاورد، به او جایزه می‌دهم. واعظ هر جا که رفته، یک‌سال بعد او را بیرون می‌کنند.

وی افزود: تنها هنر واعظ این است که هر جا می‌رود، یک‌سال دوام نمی‌آورد. او قائم مقام سازمان تربیت بدنی شد و بیشتر از ۲ ماه دوام نیاورد. در این دو ماه یک ماه در سفر مکه بود و پس از یک ماه بعد هم او را بیرون کردند. این از افتخارات ایشان است که همه جا می‌گوید قائم مقام سازمان تربیت بدنی بوده است.

مدیرعامل باشگاه استقلال عنوان کرد: تقصیر من نیست، آدمی که تجزیه و تحلیل بلد نباشد، همیشه دچار این مشکلات و توهمات می‌شود. من اعلام کردم که مجمع را به من دهید. واعظ عزیزم، دوست خوبم! دادن مجمع یعنی اینکه اجازه دهند، هیئت مدیره را من انتخاب کنم. آیا در ۴ سال گذشته من می‌توانستم هیئت مدیره را خودم انتخاب کنم؟ این پیشنهادی که من دادم همان است که خادم می‌گوید. به خادم پیشنهاد دادم و گفتم ۳ نفر از اعضای هیئت مدیره را من انتخاب کنم تا پول باشگاه را بدهم.

فتح‌الله‌زاده تصریح کرد: مانده‌ام که چرا واعظ این مسائل را نمی‌فهمد. دوباره تاکید می‌کنم که پیشنهاد دادم انتخاب هیئت مدیره با من باشد تا هیچ پولی از وزارت نگیریم. آقای واعظ این موضوعات را بفهم!

واعظ آشتیانی در نشست خبری با نشان دادن نامه‌ای از سوی فتح‌الله‌زاده در برنامه ۹۰ گفت که فتح‌الله‌زاده معتقد بود امضای سعیدلو پای آن ثبت شده است اما واعظ با نشان دادن امضای دیگری مدعی شد آن امضا جعلی بوده است. فتح‌الله‌زاده در واکنش به این مسئله اظهار داشت: من اصلا از آقای سعیدلو امضایی نشان ندادم، بلکه امضای عباس شوقانی امور مالی نشان دادم. حواس واعظ خیلی پرت است. اگر امضای جعلی از سعیدلو نشان داده‌ام، چرا خود سعیدلو حرفی نزد؟

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد مالیات واعظ آشتیانی گفت: اگر ما آن مصاحبه را انجام نداده بودیم، شما از کجا متوجه می‌شدید که سال گذشته پاسخ ما را در مصاحبه‌ای دادید؟ علم غیب داشتی که از آن با خبر شدی؟

فتح‌الله‌زاده نامه‌‌ زیر که امضای عباس شوقانی پای آن بود را در اختیار تسنیم قرار داد و گفت که او این نامه را در برنامه نود نشان داده و بحث جعلی بودن امضای سعیدلو مطرح نبود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391