برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قنبرزاده: شفاف‌سازی بهانه‌ای برای کوبیدن فوتبال نشود

چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۳:۳۳ — ایسنا

مدیرعامل باشگاه نفت تهران معتقد است که شفاف‌سازی مالی فوتبال نباید بهانه‌ای برای تخریب فوتبال باشد.

منصور قنبرزاده

پس از شفاف‌سازی‌های صورت گرفته در فوتبال، فضایی علیه این رشته ورزشی شکل گرفته که آشکارا قصد تخریب آن را دارد. قراردادهای میلیاردی پرداختهای گزاف برخی باشگاهها، بهانه‌ای شده برای آنکه فوتبال را آماج حملات تخریبی کنند.

منصور قنبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: نباید در شفاف سازی از آن طرف بام بیفتیم. باید از افراط و تفریط دوری کنیم. اگر در گوشه‌ای از فوتبال اشکالی وجود دارد نباید تمام آن را بکوبیم و به کل فوتبال نگاه منفی داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر بحث پرداختهای میلیاردی مطرح است باید این نکته را هم در نظر داشت که بیش از ۷۰ درصد فوتبالیست‌های ایرانی قراردادی زیر ۳۰۰ میلیون تومان دارند. میانگین قرار دادهای نفت ۱۴۵ میلیون و میانگین قراردادهای سازمان لیگ برای هم تیم‌های لیگ برتری کمی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان است.

مدیرعامل باشگاه نفت تهران همچنین گفت: خوب نیست که فوتبال را پل کنیم و آن را روبروی رشته‌های دیگر قرار دهیم. نباید فوتبال را بزنیم. دلیل ندارد که اگر جایی مشکل وجود دارد، تمام آن مجموعه را تخریب کنیم.

وی در ادامه درباره‌ی وضعیت کادر فنی تیمش گفت: شرایط گل محمدی را بررسی می‌کنیم اما جواب قطعی فقط پس از تصویب هیات امنای باشگاه مشخص می‌شود. اساسا در باشگاه نفت مدیرعامل فقط مجری مصوبات هیات امناست.

قنبرزاده افزود: هفته آینده جلسه هیات امنا برگزار می‌شود تا درباره‌ی کادر فنی، بودجه باشگاه و قراردادها تصمیم‌گیری شود.

وی همچنین از ارسال نامه‌ای به مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال خبر داد و گفت: سازمان لیگ قرار بود که سقف بودجه مشخص را برای باشگاهها در نظر بگیرد. ضمن این که برخی قراردادها مبلغ مشخصی دارند اما به عنوان پاداش، کارانه، حسن عملکرد و مانند آنها مقدار زیادی برقراردادها اضافه می‌شود. ممکن است قرارداد فردی ۴۰۰ میلیون تومان باشد اما با همین موارد به ۸۰۰ میلیون برسد!

قنبرزاده در ادامه گفت: در نامه به تاج پیشنهاد دادم که سازمان لیگ سقف بودجه را تفکیک کند و مثلا بگوید چند درصد بودجه برای خرید بازیکن و چند درصد برای سایرموارد باید هزینه شود. همچنین باید مشخص شود که سقف بودجه معین برای قرارداد و بازیکنان شامل اصل قرار داد، پاداش‌ها و سایر موارد جانبی باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391