برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قاسمپور: اراده کی‌روش در مورد اردوی آفریقای جنوبی کجا بود؟!

سه‌شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۲۴ — فارس

کارشناس فوتبال گفت: اگر بازی تدارکاتی خوبی هم داشتیم، باز هم من نسبت به صعود خیلی خوشبین نبودم، چه برسد به حالا که بازی دوستانه خوبی هم نداشته‌ایم.

ابراهیم قاسمپور در مورد نحوه آماده‌سازی تیم ملیبرای شرکت در رقابت‌های جام‌جهانیاظهار داشت: این سوالی است که اخیرا به کرات از ما پرسیده می‌شود. به نظر من آماده‌سازی تیم مناسب نبوده به این دلیل که در اردوی آفریقای جنوبی بازیکنان کلیدی و اصلی تیم ملی حضور نداشتند. همچنین بازی تدارکاتی خوبی هم برای تیم ملی در نظر گرفته نشد، اگر غرض از حضور در اردویآفریقای جنوبی،آمادگی جسمانی تیم بود که همه بازیکنان در این اردو حضور نداشتند، اگر غرض انجام بازی دوستانه بود که بازی‌های خوبی برای تیم تدارک دیده نشده بود.

وی ادامه داد: کی‌روش خیلی برنامه‌هایش برای تیم را علنی نکرده، می‌گوید برنامه‌هایی داشتم که به فدراسیون دادم که به نوعی توپ را به زمین فدراسیون فوتبال بیندازد. او گفته که نمی‌خواسته اردوی آفریقای جنوبیرا داشته باشد و افراد دیگری در این مورد تصمیم گرفته‌اند و به کرات اشاره کرده که این تصمیم من نبود و تصمیم فدراسیون بود. خب اگر تصمیم او نبود، پس اراده کی‌روش کجاست، اگر هم تصمیم خودش بود که در واقع اشتباه بود.

قاسمپور در مورد شانس تیم ملی برای صعود از مرحله گروهی جام‌جهانی برزیل تاکید کرد: حتی اگر بازی تدارکاتی خوبی هم داشتیم، باز هم من نسبت بهصعود خیلی خوشبین نبودم، چه برسد به حالا که بازی دوستانه خوبی هم نداشته‌ایم. البته در عین‌حال تاکید می‌کنم که گروه ما در جام‌جهانی خیلی سخت نیست و می‌شد گروه‌مان از این سخت‌تر باشد. مثلا اگر ایتالیا جانشین بوسنی می‌شد، کارمان واقعا دشوار می‌شد. اگر بازی تدارکاتی خوبی داشتیم بهانه هم دست کی‌روش نمی‌دادیم و می‌توانستیم امیدوار باشیم که جام‌جهانی را آبرومندانه به اتمام برسانیم.

عضو تیم ملی فوتبال در جام‌جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین در مورد تیم‌های هم‌گروه ایران گفت: نیجریه فوتبالش فیزیکی است و ما مقابل تیم‌های قدرتی کم می‌آوریم. تجربه این تیم نسبت به نیجریه در جام‌جهانی بیشتر است اما باید این را در نظر بگیریم که در فوتبال چیزی قابل پیش‌بینی نیست، مقابل آرژانتین شانس اندکی داریم و شانس‌مان برابر نیجریه ۱۵ درصد و برابر بوسنی ۳۰ درصد است. گرچه اصول و قواعد فوتبال می‌گوید هیچ شانسی برای صعود نداریم اما کار نشد ندارد.

ابراهیم قاسمپوردر مورد اینکه کی‌روش در صورت نتیجه نگرفتن در برزیل، استقلال و سپاهان را مقصر می‌داند، تصریح کرد: فکر می‌کنم کی‌روش دنبال بهانه می‌گردد، ما هم بهانه دستش می‌دهیم. این مشکل را فدراسیون باید با تعامل بین مدیران ومربیان باشگاه‌ها و کادر فنی تیم ملیحل می‌کرد.

وی با اشاره به خاطرات دوره حضور در جام‌جهانی آرژانتینخاطرنشان کرد: آن زمان شرایط سختی داشتیم، یک تیم از آسیا و اقیانوسیه به جام‌جهانی می‌رفت و ما ارتباطات کمی داشتیم و دسترسی‌مان به فوتبال دنیا کم بود ولی امروز هر کانال تلویزیون را که باز کنی، فوتبال تیم‌های باشگاهی و ملی دنیا را تماشا می‌کنی. هلند در آن جام‌جهانی هم‌گروه ما بود که نایب‌قهرمان شد، پرو در اوج دورانش بود و اسکاتلند هم تیم شناخته شده‌ای بود. البته با وجود همه سختی‌ها، فکر می‌کنم ما بازی‌های تدارکاتی بهتری را پشت سر گذاشته بودیم که در حد خودمان خیلی خوب بود. مثلا در تورنمنت رئال مادرید شرکت کردیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391