برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مشتری ایتالیایی: در اروپا به پرسپولیس می‌گویند یوونتوس خلیج فارس

شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۲۱:۴۳ — قانون آنلاین

در ابتدای مذاکرات با آقای مونگاردی به ایشان خرید سهام باشگاه ملوان را پیشنهاد دادم و حتی طرحی را هم ارائه کردم. بعد از آن بحث باشگاه استقلال به میان آمد اما او خیلی تمایل دارد در پرسپولیس سرمایه‌گذاری کند.

تیم پرسپولیس

از وقتی وزارت ورزش و جوانان تصمیم به واگذاری استقلال و پرسپولیس گرفت مدام نام مشتری‌های فراوانی برای خرید این تیم‌ها به میان آمد. گرچه طبق استدلال عادل فردوسی‌پور به نظر نمی‌رسید آدم عاقلی برای خرید تیم‌هایی که ۷۰ و ۴۵ میلیارد بدهی دارند پیش‌قدم شوند اما گویا سرمایه‌های آشکار و پنهان این دو تیم سرمایه‌گذاران متعددی را وسوسه کرده تا با پرداخت چند صد میلیارد مالکیت این تیم‌ها را در اختیار بگیرند. گرچه بعید به نظر می‌رسد دولت سایه‌اش را از سر این تیم‌ها بردارد.

به گزارش تابناک، سفر هیاتی از مدیران ایتالیایی تیم جنوا به تهران و جلسه با اعضای اتحادیه باشگاه‌های فوتبال موجب شد تا شایعاتی مبنی بر پیدا شدن خریداران خارجی برای تصاحب سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس بر سر زبان‌ها بیفتد. شایعاتی که علی‌رغم تکذیب‌های عزیز محمدی با مصاحبه امروز جولیا مونگاردی، یکی از سرمایه‌گذاران ایتالیایی با یکی از خبرگزاری‌های ایرانی رنگ بوی واقعی‌تری به خود گرفت.

ابتدا این صادق درودگر بود که از تمایل خریداران ایتالیایی برای تصاحب سهام باشگاه پرسپولیس خبر داده بود. او که یکی از حاضران جلسه هیات ایتالیایی با مسئولان اتحادیه باشگاه‌های ایرانی بود گفت « در ابتدای مذاکرات با آقای مونگاردی به ایشان خرید سهام باشگاه ملوان را پیشنهاد دادم و حتی طرحی را هم ارائه کردم. بعد از آن بحث باشگاه استقلال به میان آمد اما او خیلی تمایل دارد در پرسپولیس سرمایه‌گذاری کند به همین خاطر بعد از مذاکره با مسئولان مربوطه اعلام شد که ۴۹ درصد سهام باشگاه پرسپولیس را می‌توان به این سرمایه‌گذار ایتالیایی واگذار کرد. البته این اقدام باید در چارچوب قانون، منافع ملی و منافع باشگاه پرسپولیس باشد.»

با این حال خود مونگاردی از تمایل فراوانش برای سرمایه‌گذاری در فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس سخن می‌گوید. «من شنیده‌ام پرسپولیس ۳۰ میلیون هوادار در ایران دارد و در اروپا به این تیم می‌گویند یوونتوس خلیج فارس. پرسپولیس تیمی است که با یک برنامه‌ریزی درست می‌تواند هر سال به قهرمانی آسیا دست پیدا کند. من این قول را می‌دهم که اگر بتوانم سهام پرسپولیس را بخرم در پایان سه سال این تیم فینالیست لیگ قهرمانان آسیا می‌شود.

مونگاردی خاطر نشان کرد: من در مورد علی دایی چیزهای زیادی شنیده‌ام و به خاطر همین خاطر دوست دارم در پرسپولیس سرمایه‌گذاری کنم.»

کاش کار پرسپولیس و مشتری ایتالیایی‌اش به شلیک گلوله نکشد

اما در خصوص امکان واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس به خریداران خارجی هنوز اما و اگرهایی وجود دارد. عزیز محمدی معتقد است که خارجی‌ها نمی‌توانند سهام استقلال پرسپولیس را بخرند و به جز این دو تیم سهام سایر باشگاه‌ها را تا سقف ۴۹ درصد از آن خود کنند. اما خبرنگاران با استناد به حرف‌های سخنگوی فراکسیون ورزشی مبنی بر امکان واگذاری ۴۹ درصدی سهام استقلال و پرسپولیس از مونگاردی در خصوص رضایتش از تصاحب احتمالی سهام ۴۹ درصدی پرسپولیس پرسیده‌اند و او در پاسخ می‌گوید: «۴۹ درصد برای شروع عالی است. ما یک ضرب‌المثل در ایتالیا داریم که می‌گوییم اول با هم آشنا می‌شویم، بعد نامزد کرده و ازدواج می‌کنیم و بعد به هم شلیک می‌کنیم!»

اگرچه میزبان‌های ایرانی ایتالیایی‌ها مانع این موضوع شدند که خبرنگاران از آن‌ها در خصوص تمایل‌شان برای خرید سهام پرسپولیس با ۷۰ میلیارد بادهی دارند یا خیر اما حضور مونگاردی و هیات همراهش در ایران و تمایل آن‌ها برای خرید سهام پرسپولیس آزمون خوبی است برای راستی‌آزمایی اراده وزارت ورزش و دولت در جهت خصوصی‌سازی واقعی استقلال و پرسپولیس.

چون حرف‌های عزیز محمدی در خصوص عدم واگذای سهام این دو تیم به خریداران خارجی کمی خارج از منطق و مبتنی بر احساسات بود همان احساساتی که این دو باشگاه را سرمایه ملی می‌داند و به همین دلیل هم به هیچ وجه راضی نمی‌شود تا مالکیت و مدیریت آن‌ها را از دست بدهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391