برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جلالی: سایپا درفصل جدید به سبک آینده بازی می کند

جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۱:۰۲ — ایرنا

سرمربی جدید تیم فوتبال سایپای البرز گفت: قراردادم با این باشگاه سه ساله است و خوشحالم که همچنان در فوتبال می توانم خدمت کنم.

مجیدجلالی سرمربی محجوب که به آقامعلم فوتبال ایران مشهور است، برای فصل جدید باباشگاه سایپا به توافق رسید وبا قراردادی سه ساله هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

جلالی مربی سرد و گرم چشیده فوتبال ایران بازهم همان اولویت های خود را داشته و براصولی که از ابتدا برای خود ترسیم کرده پایبند است و به هیچ وجه اخلاق را فدای فوتبال نمی کند.

البته این به آن معنی نیست که تیم هایی که جلالی درآنهامربیگری کرده فوتبال را خوب بازی نمی کنند بلکه برعکس تیم های او فوتبال را هم خوب بازی می کنند و اغلب هم تیم هایش نتایج خوبی درلیگ برتر کسب کرده اند.

جلالی یک بار با تیم پاس تهران قهرمان لیگ برتر شده اما حقش شاید بیش از یک قهرمانی در لیگ برتر بوده و به اعتقاد اکثر کارشناسان اگر وی کمتر بر روی اصولش پافشاری کند، احتمال ماندگاری اش در لیگ برتر بیش از این خواهد بود و شاید عدد موفقیت هایش نیز بیشتر شود.

** آقای جلالی ضمن تبریک قبول مسوولیت تیم سایپا، درباره برنامه های خود توضیحاتی ارائه کنید؟

خوشبختانه باشگاه سایپا استانداردهاو زیرساخت های لازم یک باشگاه موفق را داشته وکاردراین باشگاه برپایه اصول منظمی که همه به آن پایبند هستند انجام می شود.

معتقدم اگر مدت زمان زیادی دراین تیم باقی بمانم می توانم جواب لازم را بگیرم برهمین اساس قراردادم را با ابن باشگاه سه ساله منعقد کردم تا بتوانم برنامه هایم را به اجرا دربیاورم واز اینکه امروز درفوتبال مانده و می توانم خدمت کنم خوشحالم.

** راجع به برنامه های تان توضیح ندادید؟

برنامه های من دراین تیم برپایه سه محور است دردرجه اول می خواهم سایپا در فصل جدید سبکی بازی کند که متعلق به آینده باشد، محور دوم برنامه هایم فعال سازی چرخه تولید بازیکن در این تیم است که آن را دردستور کار دارم وامیدوارم با همکاری مدیریت،کادرفنی تیم های پایه و اعضای باشگاه به این مهم دست پیدا کنم و محور سوم برنامه هایم در سایپا فرهنگ سازی است و می خواهم فرهنگ فوتبال سالم را درسایپا که اتفاقا تیم اخلاق مداری نیز است را گسترش دهم.

** تیم سایپا برای اینکه بتواند سبکی از فوتبال را که متعلق به آینده باشد بازی کند باید بستر لازم را داشته باشد آیا این بستر آماده است؟

اسکلت و قالب تیم خوب است و سایپایی‌ها در فصل گذشته و در دور رفت عملکرد بهتری نسبت به نیم فصل دوم داشته است باید آسیب شناسی کنیم چرا در دور برگشت این طور شد و این تیم دور از انتظار ظاهر شد باید به این موضوع اشراف پیدا کنیم.

البته اسکلت تیم نه اینکه نیازبه ترمیم نداشته باشد به طورحتم ما نیز بازیکنانی به تیم اضافه می کنیم.

**پس معتقدید بااین ترکیب شمابه خواسته هایتان دست پیدا خواهید کرد؟

معتقدم بااین بازیکنان و ترمیمی که صورت می گیرد در صورت داشتن برنامه و زمان کافی به نتیجه دلخواه خواهیم رسید وبه طور حتم پیشرفت برنامه های ما به اتحاد وهمدلی تمامی عوامل باشگاه بستگی دارد واگر این موضوع به خوبی حل و فصل شود شاید ما در مدت زمان کوتاه تری به آنچه که در نظر داریم دست پیدا کنیم.

** قرارداد شما با باشگاه سایپا چند ساله است از چه زمانی کار اصلی را آغاز می کنید؟

قراردادم با این باشگاه سه ساله است و آنقدرکه بر روی زمان قراردادم حساسیت داشتم برروی مبلغ قراردادم حساسیت به خرج ندادم براین باورم با این قرارداد می توانم برنامه هایم را اجرایی کنم درخصوص آغاز به کارم هم باید بگویم کار را شروع و مطالعات را آغاز کرده ام.

**تمرینات سایپا از چه زمانی از سرگرفته می شود و چند اردوی تدارکاتی در نظر گرفته اید؟

تمرینات اصلی تیم از دو هفته دیگر آغاز می شود اما راجع به اردوهای تدارکاتی فعلا نمی توانم اطلاعاتی بدهم، برنامه هایی داریم اما الان وقت افشای آن نیست.

** معمولا درفوتبال ایران با مربیانی که نتایج مورد نظر را کسب نمی کنند برخورد مناسبی نمی شود برای پیش گیری از این موضوع چه تدابیری اندیشیده اید؟

همه چیز دست ما نیست اما برای اینکه دچار این وضعیت نشوم و اختیار زمان را داشته باشم بااین تیم سه ساله قراردادمنعقدکردم البته برای دستیابی به این هدف از یک سری مسایل گذشتم تا به یک چیز دیگر برسم کار دیگری نمی شود کرد اما امیدوارم موفق شوم.

** قولی هم به مسوولان سایپا داده اید یا خیر؟

اصلا قولی داده نشده است هدف مادرنخستین فصل درواقع اصلاح برخی زیر ساخت های اساسی است واینکه بتوانیم به موفقیت هایی نیز دست پیداکنیم و مراقب این خواهیم بود که به شان و رتبه فوتبال سایپاآسیبی وارد نشود.

**یکی از الزامات سازمان لیگ در فصل آینده استفاده ازبازیکنان جوان تر است، نظرتان راجع به این الزام چیست؟

قبل ازاینکه سازمان لیگ این الزام را بگذارد خود را دربرابر جوانان مسوول می دانستم و هرکجا که بودم سعی کردم به این مسوولیت پایبند باشم.

خوشحالم قوانینی طراحی شده و فوتبال بیشتر به سمت جوان گرایی پیش می‌رود برای فصل جاری سه بازیکن بزرگسال از فهرست ۲۱ نفره کم و این فهرست به ۱۸ نفر رسید این اقدام قدم بزرگی است و اگردر لیگ ۱۶ تیمی بالغ بر ۴۰۰بازیکن بزرگسال شاغل باشند ۴۰ بازیکن بزرگسال با لیگ برتر خداحافظی خواهندکرد و ازاین چرخه باید خارج شوند و به نظرم پیشرفت خوبی است.

از سوی دیگر با این الزام بازیکنانی که سنشان بالاتررفته است مجبور می شوند تمرکز بیشتری روی کیفیت فنی و آمادگی جسمانی خود داشته باشند تا از چرخه لیگ خارج نشوند.

** الزام سازمان لیگ یک روی سکه وتبعیت نکردن مربیان از این الزام یک سوی دیگر این سکه است شما چقدر به این مهم پایبند خواهید بود؟

اصل این تفکر را قبول ندارم و معتقدم تفکری اشتباه است که مربیان از بازیکنان جوان استفاده نمی کنند و نباید بازی نکردن جوانان را به حساب مربیان نوشت دردرجه اول باشگاهها باید صاحب دیدگاه سازنده باشند و به بازیکن به چشم سرمایه نگاه کنند و ارزش افزوده برایشان درنظر بگیرند بازیکن یک ساله سرمایه محسوب نمی شودونمی شود برایش ارزش افزوده درنظرگرفت معتقدم نخست خود باشگاه بیشترین آسیب را از این وضعیت می بیندوضررمی کند بنابر این اگر فکر کنیم صرفا مربیان مقصر هستند اشتباه است مربیان بیش از هر چیز و کس دیگری خود را دوست دارند و می خواهند از بهترین‌ها استفاده کنند اگر فرصت داده شود به طور حتم از بازیکنان جوان مستعد استفاده خواهیم کرد.

** قدری به عقب تر برگردیم و گریزی به نشست کانون مربیان بیاندازیم درآن جلسه به چند سووال پاسخ داده نشد آیا تمایل دارید به این سووالات پاسخ دهید یا خیر؟

مشکلی نیست اگردرآن جلسه سووال شده و پاسخ دریافت نشده است به آن پاسخ می دهم.

**چرا هنوز در لیگ برتر مربیان با سن بالا به کار گرفته می شوند و مربیان جوان همچنان درکنار گود می مانند؟

سوال من از آنان که این سووال را می کنند این است که چرا این مربیان نباید مربیگری کنند اگر مربی توانایی و قابلیت لازم را دارد پس برای چه چیزی نباید کارکند سن در فوتبال مانع کارمربیگری نیست اگر این طور است الان باز هم از آلکس فرگوسن که سنش از مربیانی بومی ما بسیار هم بالاتر است دعوت به همکاری شده است اما خودش نمی پذیرد پس اگر این طور است باید به آن‌ها هم خورده بگیریم که چرا از فرگوسن استفاده می کنید.

**بدین ترتیب شما معتقدید مربی اگر توانایی وقابلیت لازم را داشته باشد با هرسنی می تواند مربیگری کند؟

با هرسنی که نه.اما مربیان داخلی ما سن زیادی ندارند و اگر براین باور هستند که می توانند مربیگری کنند باید به حرفه خود بپردازند و نباید برایشان مشکل ایجاد کنیم.

**سووال دیگری که به آن پاسخ مناسب داده نشده چرخه بسته مربیگری در لیگ برتر است و مربیان از یک تیم به یک تیم دیگر می روند شما چه پاسخی به این سووال دارید؟

برای اثبات درستی این ادعا باید سیزده دوره لیگ برتر را مورد ارزیابی و بررسی قراردهیم تا مستند حرف بزنیم و ببینیم چند تا مربی درکل این دوره‌ها مربیگری کرده اند وبعد نتیجه بگیریم این چرخه ثابت است یا خیر.

به نظرمی رسد در طول این سیزده دوره بیش از ۳۰ مربی وبیشتر برروی نیمکت مربیان تیم های مختلف نشسته و با آنان همکاری کرده اند پس نمی شود بگوییم این چرخه بسته و ثابت است.

البته باید روی این موضوع بیشتر کار شود که ما برای رسیدن به نتیجه لازم بررسی‌ها را آغاز کرده و یک کاررا تحقیقی شروع کردیم که نتایج آن را ظرف یک هفته دیگرمنتشرخواهیم کرد با این همه میانگین سنی مربیان لیگ برترلیگ سیزدهم نسبت به لیگ سوم بسیارپایین تربوده و خود نشان از پویایی لیگ برتر داشته و دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391