برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جلالی: اتاق ۳*۴ در شان کمیته آموزش فدراسیون فوتبال نیست

چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۰۸ — ایسنا

سرمربی پیشین تیم فوتبال تراکتورسازی معتقد است که از نظر سازمانی جایگاهی که فدراسیون فوتبال برای کمیته آموزش اختصاص داده است، جایگاهی ضعیف است و دیدگاه مثبتی نسبت به آن وجود ندارد.

مجید جلالی

مجید جلالی ، با اشاره به این نکته که دیدگاه فدراسیون فوتبال نسبت به بخش آموزش دیدگاه ضعیفی است، اظهار کرد: کمیته آموزش یکی از ۷ رکن اساسی پیشرفت فوتبال در هر کشوری است که متاسفانه در کشور ما این موضوع از سوی فدراسیون فوتبال جدی گرفته نمی‌شود و جایگاهی که به کمیته آموزش اختصاص داده شده، یک اتاق ۴*۳ با سه کارمند است که در شان این کمیته نیست. در صورتی که بخش آموزش باید یک استادیوم یا مجتمع آموزشی بزرگ باشد و از نظر سازمانی مستقل از فدراسیون کار کند.

وی گفت: بخش آموزش فدراسیون بودجه مستقلی ندارد، در نتیجه برای برگزاری کلاس‌های آموزشی و سمینارهای خود مجبور است با دریافت پول از مربیان شرکت کننده در این کلاس‌ها درآمدزایی کند که این نیز به دور از شان چنین کمیته‌ای است. کسانی که مسئولیت این کمیته را بر عهده دارند در چنین فضای تنگی سعی می‌کنند بهترین خدمات را ارائه دهند، اما چون دست آن‌ها بسته است بیشتر از این نمی‌توانند کمیته را فعال‌تر نگه دارند.

سرمربی پیشین تیم فوتبال سایپا با اشاره به این نکته که سرفصل‌های ارائه شده در این کلاس‌ها مربوط به ۲۰ سال گذشته است، افزود: سرفصل‌هایی که AFC برای تدریس در کلاس‌های آموزش در سطح A ، B ، C برای مربیان فوتبال تعیین کرده، ثابت و متعلق به ۲۰ سال پیش است. بدون اینکه هر سال تغییری در آن اعمال شود. همچنین تست‌ها و آزمون‌هایی که برای اخذ مدرک از مربیان گرفته می‌شود، کاملا مرسوم و یکنواخت است؛ آیا با چنین روندی واقعا می‌توان به رشد و ارتقای فوتبال امیدوار بود؟ من طی جلساتی که با کمیته آموزش داشتم بارها این ایرادات را گوشزد کردم و گفتم این نوع آموزش‌ها کافی نیست.

جلالی ادامه داد: این کمیته تا ۲ سال باید عملکرد مربیانی که موفق به دریافت گواهینامه می‌شوند را زیر ذره‌بین قرار دهد و در صورت مثبت بودن عملکرد آنها مجوز شرکت در کلاس بعدی را بدهد، اما این طور به نظر می‌رسد که بخش آموزش تنها مسئولیت دادن مدرک را بر عهده دارد و عملکرد مربی برای این بخش دیگر مهم نیست. همچنین کمیته آموزش باید از طریق آمار، ارقام و آنالیز کردن رقابت‌های لیگ هر یک ماه یک بار، اعلام کند که تیم‌های لیک برتری در چه سطحی قرار دارند یا اینکه برای خود نشریه مجزا داشته باشد، اما متاسفانه تا به امروز در هیچ زمینه‌ای عملکرد قابل قبولی نداشته است.

وی با تاکید به این مسئله که بخش آموزش فدراسیون فوتبال قوی نیست، اظهار کرد: هرچقدر فدراسیون نسبت به کمیته‌های داوری، اجرایی و فرهنگی دیدگاه مثبت و قوی دارد، کمیته آموزش بسیار ضعیف دیده شده و از سازمانی جایگاه تعریف شده‌ای در فدراسیون ندارد.

جلالی در پایان تصریح کرد: به جز سمینارهای یک روزه که هر از گاهی کمیته آموزش برگزار می‌کند و مربیان تا حدودی از طریق این سمینارها مطالب جدیدی یاد می‌گیرند، بقیه سرفصل‌هایی که توسط مدرسین در کلاس‌های آموزش ارائه می‌شود یکنواخت و تکراری است و در جهت دانش‌افزایی مربیان و به‌روز کردن علم فوتبال تاثیر چندانی ندارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391