برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان: من به رحمتی گفتم نامه را امضا نکن؟ اگر هم گفته باشم باید امضا می کردی

شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۶:۱۳ — خبرآنلاین

علی کفاشیان می‌گوید در مدرسه همه صفرها را بیست می کردم.

علی کفاشیان

روز معلم بهانه ای برای گفت و گو با رئیس فدراسیون فوتبال می شود تا به دو بحث روز فوتبال هم بپردازیم.اول تمدید قرارداد کروش و سپس ماجرای بازگشت رحمتی به تیم ملی. گلر استقلال در هفته گذشته مصاحبه ای کرد و گفت از رئیس فدراسیون فوتبال فایل صوتی رو می‌کند که گفته نامه عذرخواهی برای بازگشت به تیم ملی را امضا نکند. کفاشیان اما چیز از این موضوع یادش نمی آید. او می گوید، ترسی از حرف هایی که زده ندارد ولی این کار، کار زشتی است.

همه صفرها را بیست می کردم!

روز معلم است و اگر بشود چند دقیقه ای درباره مدرسه و معلم حرف بزنم. من خیلی شاگرد دوست داشتنی و منضبطی بودم! همه معلم‌ها من را دوست داشتند.(خنده) من زیاد اذیت نمی کردم و در کل شاگرد خوبی بودم. یک خاطره دارم از کلاس دوم دبستان. من ۸ سالم بود و یک معلم داشتیم که وسط کلاس می رفت و به کارهایش می رسید. کلاس را می سپرد دست مبصر و او ما را سرگردم می کرد. خلاصه در آن سال اینقدر درس من بد شد که تمام دیکته‌ها را صفر می گرفتم. البته قبل از اینکه برسم خانه یک دو می گذاشتم پشت صفر و می‌شد بیست. بنده خدا پدرم سواد زیادی نداشت و می گفت آفرین پسرم چقدر زرنگی. درس من ضعیف تر می‌شد تا اینکه مادرم همه چیز را فهمید و تصمیم گرفت که مدرسه ام را عوض کند. آن سال من چیزی از مشق و درس نفهیمدم.

مظلوم بودم نه شر

در مدرسه من بچه آرامی بودم. اگر به من یک حرف می زدند، گوشم قرمز قرمز می شد. کلا آدم مظلومی بودم نه شر و شور. وقتی مدرسه ام را عوض کردم، در مدرسه جدید درسم خیلی خوب شد. یک معلم خانم داشتیم که دوست مادرم بود. اتفاقا مادرم به او بافتنی یاد داد و یادم هست سرکلاس تا بیکار می‌شد میل‌ها در می آورد و بافتنی می بافت. او به من خیلی کمک کرد که درسم پیشرفت کند. هیچوقت این معلمم را یادم نمی رود.

معلم سر کلاس بافتنی می بافت

من هیچوقت درس خاصی را در مدرسه دوست نداشتم. حتی به ورزش هم علاقه ای نداشتم. البته موفق شدم فوق لیسانس بگرم. همیشه درس می خواندم برای اینکه تجدید نشوم. بگذارید یک خاطره جالب تعریف کنم. کلاس دهم بودیم و امتحان فیزیک داشتیم. یک سوال را درست روی برگه نوشتم و گذاشتم در جیبم که تقلب کنم. اتفاقا همان سوال هم آمد. در طول امتحان مدام می گفتم این تقلب را از جیبم در بیاورم و بنویسم ولی جرات نکردم. اگر آن سوال را می نوشتم قبول می شدم ولی به خاطر همین سوال شدم ۸.۵ و رد شدم. تابستان مجبور شدم به مدرسه بروم و این درس را قبول شوم.

این دعا را کردم

پنجشنبه شب، شب لیله الرغائب بود و یک آرزو کردم. از خدا خواستم که در این دنیا و آخرت تمام چیزهایی را که خیر است به من و خانواده ام بدهد و شرها را از ما دور کند. برای فوتبال هم آرزوی خیلی خاصی نکردم!(خنده)

کروش ارزشش را داشت

هزینه کارلوس کروش، دستیارانش، خانه اش و هر چیز دیگری که فکر کنید روی هم شد سالیانه ۱۰ میلیارد تومان. یعنی ما برای سه سال ۳۰ میلیارد تومان بابت همه چیزشان هزینه کردیم ولی آیا ارزش نداشت؟ ما برای پرداخت این پول خیلی اذیت شدیم و خدا می داند چه سختی هایی کشیدیم ولی خدایی اش ارزش داشت. با صعود به جام جهانی هر چه هزنیه کرده بودیم، دو برابرش را در آوردیم. اگر ما به جام جهانی نمی رفتیم، خیلی ضربه می خوردیم. هم پول مان هدر می رفت، هم زمانمان و هم فوتبال مان آسیب می دید. ولی این هزینه را کردیم و رفتیم جام جهانی. الان خیلی سود کرده ایم. پس اینطوری فکر نکنیم که فلان مربی گران است و چرا باید به او پول بدهیم. مربی خوب گران است.

اگر کروش دستیاران خارجی اش را تعدیل کند...

ما هم مثل خیلی از مردم معتقدیم حیف است که کروش از تیم ملی برود. کروش به نیمکت ما وزن خاصی داشت. بنده خدا برای ماندن هیچ حرفی ندارد. منتهی ما الان داریم چانه می زنیم. اگر این مسئله را قبول کند که بیشتر از دستیار ایرانی استفاده کند، برای ما بهتر و ارزان تر است. الان دستیاران خارجی اش زیاد هستند و اگر قرار باشد سالیانه یک میلیون دلار روی هم بگیرند، رقم زیادی می شود. اگر بتواند دستیارهای خارجی اش را تعدیل کند و از ایرانی‌ها استفاده کند کار ما هم برای تمدید قرارداد راحت تر است.

کادر کروش سالی ۱۵ میلیارد می خواهد

الان کروش در ایران نیست که بتوانیم با او مذاکره کنیم ولی ما با ایشان زیادی بحث کرده ایم. آخرش هم گفت که دوست دارد بماند ولی می گوید باید افزایش دستمزد داشته باشیم. در سه سال گذشته بدون پاداش ها، دستمزد ایشان و دستیارهایش روی هم ۲.۵ میلیون دلار بود. ولی الان می گوید باید رقم بالاتر برود. با حساب و کتابی که ما کرده ایم طبق پیشنهاد جدیدش، سالیانه باید به خود و دستیارانش ۱۵ میلیارد تومان بدهیم که پول زیادی است. اما واقعا ارزشش را دارد. فوتبال باعث خوشحالی مردم ما می شود. ببیند تیم ملی رفت جام جهانی چقدر جامعه شاداب شد. به نظرم ۱۵ میلیارد پول زیادی است ولی اگر قرار است نتیجه بگیریم، بد نیست. شما باور نمی کنید ما از چه راههایی توانستیم پول سال های گذشته را تامین کنیم. الان واقعا مشکل داریم پول فصل های آینده را بدهیم. سال قبل چقدر به آقای عباسی وزیر سابق ورزش گفتیم به ما پول بدهید مشکل داریم ولی ندادند. اما خدا را شکر دولت جدید به ما کمک کرده است.

کمیته ملی المپیک پول ما را تقسیم کرد

دولت لطف کرد و به خاطر جام جهانی ۴ میلیارد از بودجه سال قبل را که نداده بودند، در سال جدید به ما داد. یعنی از بودجه سال ۹۲. از آنجا که سازمان مدیریت نمی تواند به حساب ما مستقیما پول بریزد، این پول را به حساب کمیته ملی المپیک ریخت. ما منتظر بودیم که پول را بدهند ولی کمیته ملی به دلیل مشکل مالی، همین پول را بین فدراسیون های ورزشی تقسیم کرد که از این پول، ۸۱ میلیون تومان به خودمان رسید. فقط مانده ایم جریان این یک میلیون چیست! البته ما هم در عوض ۲ میلیارد پرسپولیس را خرج کردیم. یعنی به ما گفتند که این پول را خرج کنید. شرایط طوری نشد که پول را به پرسپولیس بدهیم.

مگر خلاف کرده ام؟!

از حرف هایی که رحمتی زده خیلی ناراحت هستم. متاسفانه این چیزهایی که مطرح شده خوب نیست. او گفته من نگذاشتم نامه خداحافظی را امضا کند در حالی که به من ارتباطی نداشت. من اصلا در اینطور مسایل دخالت نمی کنم ولی گفتم مشکل او حل شود. آقای کروش نامه اش را نپذیرفت. حالا اصلا او صدای من را ضبط کرده باشد، مگر خلافی کرده ام؟

از منصوریان درباره رحمتی بپرسید

شما بهتر از با علیرضا منصوریان راجع به خداحافظی مهدی رحمتی حرف بزنید. امیدوارم او توضیح بدهد. منصوریان مامور شد که این مشکل را حل کند. در آن زمان او با کروش کار می کرد. سرمربی گفته بود رحمتی باید از مردم و کادر فنی و بازیکنان عذخواهی کند ولی خودش نامه را ننوشت. حالا اینکه می گوید من گفتم نامه را ننویس و حل است، یادم نیست. اصلا من کی این حرف را زده ام. شما به منصوریان زنگ بزنید و جوابتان را بگیرید. من واقعا این حرف‌ها یادم نیست. فقط یادم هست که قبول نکرد نامه عذرخواهی را امضا کند. کروش گفت بنویس، خودش هم ننوشت. اصلا من هم گفته باشم ننویس، نباید می نوشت؟ وقتی مربی شرط کرده یعنی باید بنویسی.

به آدم‌ها اعتماد دارم

من همیشه به آدم‌ها اعتماد دارم. در این خط‌ها نیستم که صدای افراد را ضبط کنم. این کار، کار زشتی است. البته من از حرف هایی که به مهدی رحمتی زده ام نمی ترسم. حرف خلاف قانونی نزده ام ولی این کار مناسب نیست که صدا ضبط کنیم و بعد بگوئیم فایلت را به رسانه‌ها می دهم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391