برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کاظم‌پور: پرسپولیس مریض است، نمی‌شود به زور قرص و آمپول تیم را قهرمان کرد

چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۵۷ — تسنیم

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس مریض است و نمی‌شود به زور قرص و آمپول تیم را برای یک فصل قهرمان کرد.

تیم پرسپولیس

حسین کاظم‌پور، در مورد هیئت مدیره پرسپولیس، اهداف هیئت مدیره، مشکلات و قول و قرارهای رویانیان در باشگاه پرسپولیس و ... صحبت‌های زیر را انجام داد.

ابتدا از بحث اول این روزها شروع کنیم، تکلیف ۳ میلیارد پول اسپانسر به کجا کشیده شد؟

این پول به باشگاه پرسپولیس پرداخت شده اما حساب‌های باشگاه کمی مشکل دارد و پرداختن بیشتر به این مسئله هم می‌تواند برای پرسپولیس عوارض داشته باشد.

آقای سیاسی گفته جای پول‌ها امن است اما نمی‌دانم کجاست؟!

ببینید، وقتی از یک حساب چکی دست ما باشد یعنی اینکه پول در اختیار ماست، حالا این چک می‌تواند در صندوق امانات یک بانک باشد. باز هم تاکید می‌کنم تشریح این وضعیت می‌تواند گریبان پرسپولیس را بگیرد.

اهداف شما از حضور در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس چه بود؟

ما به عنوان اعضای هیئت مدیره پرسپولیس باید دنبال این باشیم که باشگاه را به شرکت تبدیل کنیم. باید تیم در دل شرکت باشد نه شرکت در دل تیم؛ همین مسئله می‌تواند پرسپولیس را به نابودی بکشاند، همین مسئله است که باعث می‌شود مالیات‌ها به تعویق بیفتد، اموال مصادره شود چون بلد نیستند شرکت داری کنند. شما ببینید می گویند باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس، همین فرهنگی و ورزشی می‌تواند باعث شود از خیلی جنبه‌های مالیات معاف شویم.

مدیران گذشته این تفکر را نداشتند؟

من به تمام مدیران پیش از خودم ارادت دارم و هیچ وقت هم نمی‌گویم مدیران پیش از من بی‌عرضه بودند. اتفاقاً اعتقاد دارم رویانیان در پرسپولیس زحمات زیادی کشیده و هر کسی هم می‌تواند اشتباه کند. ما هم سعی می‌کنیم قول‌های خوب رویانیان را دنبال کنیم.

مثلاٌ بازی با رئال مادرید انجام می‌شود؟

بازی با رئال مادرید اتفاق کوچکی نیست و حتی اگر این پیشنهاد از سوی دشمن پرسپولیس هم مطرح شود خوب است.

تکلیف قرارداد‌های اقتصادی زمان رویانیان چه می‌شود؟

ما باید تمام این موارد را مورد بررسی قرار دهیم تا ببینیم شرایط چگونه است. این هیئت مدیره به مسائل شرکتی، اقتصادی، ورزشی و فرهنگی واقف است.

زمان رویانیان قراردادهایی مانند تولید نوشابه پرسپولیس امضا شد، شما این قراداد‌ها را دنبال می‌کنید؟

مسئله نوشابه برای یک سال و اندی پیش است و باید همان موقع پیگیری می‌کردید اما اگر همین قرارداد هم مفید باشد آن را دنبال می‌کنیم. تمام اعضای کنونی هیئت مدیره پرسپولیس تا پیش از این به تنهایی مدیرعامل بودند و هزاران قرارداد ویژه را به سرانجام رسانده‌اند. به نوعی هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس به معنای واقعی کلمه شرکتی است. ما باید آیین نامه‌ها، اساس‌نامه‌ها و ... را تنظیم و تصویب ‌کنیم.

پس با این اوصاف در هیئت مدیره بحث بازگشت علی کریمی مطرح نشد؟

ما اصلا‌ً در مورد اسم‌ها بحث نمی‌کنیم. بازگشت کریمی چه ارتباطی به هیئت مدیره دارد؟ ما هیئت مدیره شرکت پرسپولیس هستیم که در دلش باشگاه عظیم پرسپولیس قرار دارد. ما امور شرکتی را بررسی می‌کنیم و مسئولیت فنی برعهده ما نیست.

به خاطر همین کمیته فنی را تشکیل دادید؟

تشکیل کمیته فنی تصمیم هیئت مدیره بود، بعد هم ما در مورد اعضای کمیته فنی تصمیم گرفتیم. باید ترکیب خوبی را برای کمیته فنی چیدمان می‌کردیم. ما باید طوری ترکیب خودمان را می‌چیدیم که در آخر برنده باشیم. فقط یک بحث مطرح است.

بفرمایید؟

من از همه هواداران می‌خواهم که اجازه بدهند کارمان را انجام بدهیم و نگذارند از بیرون به ما فشار بیاید. ما هم محکم سر جای خود هستیم و اجازه نمی‌دهیم مشکلی در کارمان ایجاد شود.

برای فصل جدید چقدر بوجه کنار گذاشتید؟

بوجه شرکتی تعریف خاص خودش را داشته و مثل بوجه کشور سر فصل دارد. ما نمی‌توانیم همینطوری برای باشگاه بوجه در نظر بگیریم، باید ببینیم دارایی باشگاه چقدر است و البته بدهی‌ها در چه وضعیتی قرار دارد. من کاری به مدیران گذشته ندارم اما چون نگاه شرکتی وجود نداشته در آخر با کلی بدهی روبرو شدند. ما می‌توانیم شرکت زیان‌ده پرسپولیس را در حداقل ۲ سال به یک شرکت سودده تبدیل کنیم.

یعنی پرسپولیس می‌تواند سود ده شود؟

پرسپولیس می‌تواند به ایران و جهان سود برساند و شادی را به مردم برگرداند. باید کاری کنیم تا همه با هم بخندند نه اینکه دعوا کنند. ما به پرسپولیس آمدیم تا کار زیر بنایی انجام دهیم حتی اگر در ابتدای راه به قهرمانی نرسیم.

پرسپولیس شانس قهرمانی دارد؟

متاسفانه پرسپولیس مریض است و نمی‌شود به زور قرص و آمپول تیم را برای یک فصل قهرمان کرد، چون در این صورت در فصل بعدش دچار مشکل می‌شویم. نتیجه گرا بودن اصلاٌ خوب نیست. من حاضر هستم به خاطر هواداران پرسپولیس آبروی خودم را به خطر بیندازم تا تیم عاقبت به خیر شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391