برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خادم: استقلال روی زمین نمانده که افراد با اکراه آن را بپذیرند

سه‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۱۰ — فارس

نماینده تام الاختیار وزیر ورزش در واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی گفت: باشگاه استقلال آنقدر محبوب هست که افراد با عشق وارد باشگاه شوند و کار کنند. این تیم روی زمین نمانده که افراد با اکراه آن را قبول کنند.

امیررضا خادم درباره مسائل مختلف باشگاه استقلال، اسپانسرها و تعیین تکلیف هیات مدیره صحبت‌های زیر را انجام داد:

*پرهام از اسپانسری استقلال انصراف داده است آیا اسپانسر جدید پیدا کرده‌اید؟

قانونا نمی‌توانستیم طبق خواسته آنها عمل کنیم. اگر قرار باشد آنها هیات مدیره را خودشان انتخاب کنند این یعنی باشگاه فروخته شده است. اما علاقه‌مندان هم دوست ندارند چنین اتفاقی رخ بدهد و ما قانونا نمی‌توانیم هیات مدیره را واگذار کنیم و این موضوع در اختیار وزیر ورزش نیست.

* نمی‌توانستید در انتخاب اعضای هیات مدیره و مدیر عامل با این اسپانسر به تعامل برسید؟

چرا ما می‌توانیم تعامل کنیم اما انتخاب هیات مدیره توسط آنها یعنی فروخته شدن باشگاه. ما از یک طرف برند را به آنها واگذار کرده‌ایم و دیگر نمی‌توانیم به صورت قانونی انتخاب هیات مدیره را بر عهده آنها گذاشت.

* اسپانسر خاصی مدنظرتان هست؟

روی فرد خاصی تمرکز نداریم چند گزینه داریم که اعلام آمادگی کرده‌اند اما تا وقتی پرداخت‌ها را به نگویند نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.این باشگاه نیاز مالی دارد و همه علاقه‌مندان می‌خواهند کسی که می‌اید مشکلات را حل کند. بحث مالی هنوز حل نشده و هیچ شخصی مشخصا پرداختی نداشته است بنابراین نمی‌توانیم هیات مدیره را معرفی کنیم.

*شما پیش از این اعلام کرده بودید برای استقلال اسپانسری بهتر از پرسپولیس دارید.

ما به توافق رسیدیم اما آنها پرداخت‌ها را نیاوردند نمی‌شود که اعداد را بگویند اما پرداختی نیاورند.

* پیشکسوتان فوتبال و هواداران نگران وضعیت این باشگاه هستند و انتقاداتی را برای این تاخیر مطرح می‌کنند.

نگرانی هواداران و اهالی فوتبال را درک می‌کنم اما همه در جریان باشند تنها مشکل سرخابی‌ها مسائل مالی بوده و آنها نمی‌توانستند اصولی برنامه‌ریزی کنند اما باشگاه استقلال از نظر عمل عقب نیست. درباره بستن تیم هم باید بگوییم چون آئین نامه سازمان لیگ قطعی نشده و سازمان لیگ اعلام کرده قبل از آئین نامه قراردادی ثبت رسمی نمی‌شود بنابراین استقلال از نظر فنی نمی‌تواند نگرانی داشته باشد.

*این روزها شنیده می‌شود افشارزاده گزینه اصلی وزارت ورزش است اما وی لحاظ کرده برای مدیر عاملی ۶۰ میلیارد پول می‌خواهد. از طرفی تکلیف فتح‌الله‌زاده چه خواهد شد؟

افشارزاده تا حالا نظر شخصی خودش را داده او جزو مدیران موفق و پیشکسوت ماست و اما گزینه نهایی ما نیست. وی یکی از گزینه‌های مورد احترام ماست اما ما چند مورد را در نظر داریم که انتخاب خواهیم کرد. بعد از آن به هیات مدیره معرفی می‌کنیم و هر شخصی بهتر کار کند و وزارت هم درباره وی به جمع‌بندی برسد آن فرد انتخاب می‌شود. بنابراین شرط در مدیرعاملی نه مورد تایید وزارت است و نه علاقه‌مندان باشگاه آن را می‌خواهند. باشگاه استقلال آنقدر محبوب هست که افراد با عشق وارد باشگاه شوند و کار کنند. این تیم روی زمین نمانده که افراد با اکراه آن را قبول کنند تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده و ما همه گزینه‌ها را بررسی می‌کنیم.

* تاریخ مشخصی درباره انتخاب هیات مدیره دارید تا مردم از نگرانی خارج شوند؟

طبق چارچوبی که داریم جلو می‌رویم. ما برای اسپانسری مورد دیگری هم داریم به این صورت چند فرد توانا که علاقه‌مند هستند و توانایی مالی دارند باشگاه را اداره کنند اما اولویت ما این است که یک شرکت یا مجموعه و یا فردی را پیدا کنیم که هزینه‌ها را تامین کند.

* رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس در مصاحبه‌ای اعلام کرده مدیریت سرخابی‌ها باید بر عهده وزارت اقتصاد و دارایی باشد.

به همین صورت بوده است ما مجمعی داریم که چند وزیر در آن عضو هستند. وقتی وزارت ورزش درباره هیات مدیره به نتیجه می‌رسد توافقاتی بین وزرای دیگر و اعضای مجمع حاصل می‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391