برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خلیلیان: انتخاب سرمربی با حوصله انجام می‌شود

یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۵۳ — ایسنا

مهرزاد خلیلیان گفت: زمان علیه سپاهان نیست و فرصت جام جهانی فرصت خوبی است تا انتخاب سرمربی سپاهان با حوصله انجام شود.

مهرزاد خلیلیان

مهرزاد خلیلیان، شامگاه روز گذشته (شنبه) در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهارکرد: به سبب نامگذاری ویژه امسال، نهادینه کردن فرهنگ ورزشی در جامعه هنر خاص خود را می‌طلبد. سپاهان با افتخارات زیادی که به دست آورده شرایطی را پیش آورده که همه انتظار خاصی از آن دارند.

وی افزود: تعطیلی بسیاری از رشته‌های باشگاه سپاهان نشان از بحران اقتصادی دارد که گریبان اکثر باشگاه‌ها را گرفته است و ما هم در دنیا استثناء نیستیم.

مدیرعامل باشگاه سپاهان با بیان اینکه ایجاد فضای رقابتی یکی از چالش‌های پیش‌روی فوتبال کشور است، گفت: ما باید فوتبال را به سمتی هدایت کنیم که خود درآمدزایی کند. اصفهانی‌ها ثابت کرده‌اند که لیاقت بهترین باشگاه‌ها را دارند. امیدوارم سال ۹۳ سالی باشد که در ورزش شادی‌های زیادی برای مردم اصفهان به ارمغان بیاید.

خلیلیان تصریح‌کرد: در سه ماه گذشته یک تثبیت روحی و روانی در مجموعه سپاهان انجام شده و مجتمع فولاد مبارکه نیز به خوبی از مجموعه باشگاه سپاهان حمایت می‌کند.

وی به سیاست‌های راهبردی باشگاه اشاره کرد و گفت: در دو سال گذشته بیش از هزار نفر ساعت مطالعه بر روی مدیریت استراتژیک در باشگاه سپاهان انجام شده است و یکی از راهبردهای ما، به راه انداختن یک مدیریت استراتژیک نوین است تا بتوانیم به صورت حرفه‌ای با هر مقوله‌ای در باشگاه برخورد کنیم.

مدیرعامل باشگاه سپاهان اضافه‌کرد: تعطیلی بیش از ۱۷ رشته در این باشگاه‌، پیام‌های زیادی دارد. یعنی ورزش حرفه‌ای به شدت از بخش آماتور دارد جدا می شود و هزینه‌های ورزشکاران افزایش یافته است. برای مثال هندبال سپاهان که حدود ۲۵ سال قدمت دارد، متأسفانه منحل شد اما با مصوبه هیأت مدیره، رشته هندبال مجدداً به خانواده سپاهان بازگشت و امیدواریم که این تجربه تلخ دیگر تکرار نشود. جامعه هندبال اصفهان نباید اجازه دهد این اتفاقات بیفتد.

خلیلیان درخصوص سرمربی آینده تیم فوتبال سپاهان گفت: کرانچار یک مربی صاحب سبک است که دو قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی برای سپاهان به ارمغان آورده است. در نیم فصل اول سپاهان بحران‌های زیادی را پشت سر گذاشت به طوری که چند بازیکن از ما جدا شدند و در پایان فصل تنها با اختلاف یک گل نتوانستیم سهمیه آسیایی را کسب کنیم. امسال تنها سالی بود که سپاهان نتوانست هیچ موفقیتی را بدست آورد. اما درخصوص انتخاب سرمربی جدید، مطالعه اصولی در حال انجام است و خوشبختانه زمان علیه سپاهان نیست و فرصت جام جهانی فرصت خوبی است تا انتخاب سرمربی سپاهان با حوصله انجام شود.

وی ادامه داد: ما نباید هیچوقت فکر کنیم که دشمن داریم بلکه باید به این نکته توجه داشته باشیم که رقبای خوبی داریم و به شکل جوانمردانه با آن‌ها مبارزه کنیم. خوشبختانه امروز پرچم سپاهان در بسیاری از استان‌ها به اهتزاز درآمده و باشگاه‌های همنام سپاهان در این استان‌ها در حال فعالیت هستند. امسال سه خانواده گرگانی درخواست کرده‌اند که از گرگان به اصفهان بیایند تا فرزندان دوازده ساله‌شان در آکادمی فوتبال سپاهان فوتبال خود را دنبال کنند.

خلیلیان با بیان اینکه سپاهان به نوعی فرهنگ شهر اصفهان شده است، گفت: اگر شما اصحاب رسانه می‌بینید اخبار کذب در برخی از رسانه‌ها منتشر می‌شود، سریعاً تکذیبیه آن را منتشر کنید.

وی در خصوص قیمت واقعی فوتبالیست‌ها، گفت: قیمت واقعی هر فوتبالیست را دنیا تعیین می‌کند. یک سری اتفاقاتی افتاده که ناهنجاری‌هایی را بوجود آورده است. باید تلاش کنیم تا شرایط بهتر برای قراردادها به وجود آید و به اعتقاد من تیم سپاهان از نظر اخلاقی هیچ چیز کم ندارد. محرم نویدکیا یک سفیر فرهنگی برای اصفهان است و سید هادی عقیلی نیز آنقدر شخصیت ورزشی دارد که با مدیر یونسکو دیدار می‌کند، بنابراین ورزشکاران باید خود به سمت اخلاق نیکو بروند و نحوه رفتار سرپرست هر تیم می‌تواند آینده آن باشگاه را تعیین کند. به هرحال درخصوص قراردادها نیز بخشنامه جدیدی به زودی از سوی تاج ابلاغ می‌شود.

مدیرعامل باشگاه سپاهان با بیان اینکه باید مدیریت فرهنگی در ورزش داشته باشیم، گفت: همه باید کمک کنیم تا فرهنگ ادب و رشادت در ورزش نهادینه شود. زمانی که در ریاض عربستان بودیم، ۵۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه آمده بودند و حتی یک کلمه ناشایست نگفتند و حتی کیسه‌های زباله به همراه خود داشتند تا ورزشگاه پاکیزه بماند. ما که خود صاحب فرهنگ هستیم نباید وضعیت ورزشگاه هایمان به گونه‌ای باشد که دیگران برای ما ابراز تأسف کنند.

خلیلیان با بیان اینکه اصفهان در ۳۰ سال گذشته در زمینه مدیران ورزشی هیچ چیزی کم نداشته است، گفت: اصفهان همیشه دارای مدیران برجسته در زمینه‌های گوناگون بوده است. برای مثال در زمینه سیاست محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه فعلی یکی از بهترین وزرای کشور است، پس نیروی انسانی کار آمد سرمایه هر سیستمی است. بنابراین باید از مدیران خود حراست کنیم تا بتوانند در بستری مناسب به کار خود ادامه دهند.

وی افزود: متأسفانه ورزش اصفهان از نظر سخت افزاری دارای مشکل است. همین ورزشگاه نقش جهان سال‌ها ساخت آن به طول انجامیده و هنوز تکمیل نشده است. این ورزشگاه پاشنه آشیل ورزش کشور است. مقرر شده است به زودی بازدیدی از ورزشگاه نقش جهان داشته باشیم و وزیر ورزش نیز در این خصوص مطالعات زیادی انجام داده است.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در همین خصوص تصریح کرد: شاید یکی از برنامه‌ها برای ورزشگاه نقش جهان این باشد که در همین فاز ورزشگاه را نگه داریم و نقش جهان را برای انجام بازی آماده کنیم که البته این یک فرضیه است و هنوز معلوم نیست چه اتفاقی بیفتد. تکمیل نهایی ورزشگاه نقش جهان ۳۰ میلیارد تومان به اعتبار نیاز دارد.

خلیلیان اضافه کرد: ما باید سعی کنیم رشته‌های مدال آور را فعال کنیم. سپاهان با تمام باشگاه‌های استان تعامل خوبی دارد به خصوص با باشگاه ذوب‌آهن که همکاری صمیمانه‌ای بین این دو باشگاه وجود دارد و خوشبختانه هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی درخصوص اهمیت ورزش بانوان برای باشگاه سپاهان، گفت: از سال ۸۸ تا ۹۱، بسیاری از دیون باشگاه پرداخت نشده است که این دیون چیزی بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان است. بانوان ورزشکار سپاهان با حداقل امکانات مقام‌های خوبی برای این باشگاه به ارمغان آورده‌اند و خوشبختانه سبحانی مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه عنایت خاصی به ورزش بانوان دارد. متأسفانه مجتمع شیخ صدوق را هم دیگر در دست نداریم بنابراین باید شرایط مالی بهتر شود تا ورزش بانوان رونق بیشتری بگیرد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان افزود: کار فرهنگی برنامه ریزی زیادی می‌خواهد و به آدم‌های فرهنگی کاربلد نیاز دارد. پدیده پر التهاب فوتبال نیز به کار فرهنگی طاقت فرسایی نیاز دارد. نقش هواداران در دنیا روشن است. اعتقاد دارم در کانون هواداران نتوانسته ایم آنچنان که باید خوب کار کنیم. بهرحال زمان بیشتری باید داشته باشیم اما آنقدر در بحث هواداران پیشرفت کرده ایم که مدیر عامل مس کرمان اساسنامه کانون هواداران سپاهان را از من طلب می‌کند.

خلیلیان در همین خصوص گفت: همان قدر که در ورزش و در فوتبال بردن سخت است، کار فرهنگی کردن نیز مشکل است. به هرحال لیدرها نقش اساسی برای تهییج هواداران ایفا می‌کنند. در بازی با السد قطر که سپاهان به قطر رفته بود، شش بلندگو در ورزشگاه فعال بود که به طور وحشتناکی این بلندگوها جو روانی خاصی در ورزشگاه بوجود آورده بودند که من به ناظر AFC اعتراض کردم. زمانی که قطری‌ها به اصفهان آمدند، ما همین کار را در اصفهان انجام دادیم و در ورزشگاه بلندگو فعال کردیم که تأثیر بسزایی در پیروزی پر گل سپاهان داشت.

وی ادامه داد: در قرن ۲۱ وظیفه هر مدیری است که جوابگو باشد، البته وظیفه روابط عمومی این است که محیطی را برای همه بوجود آورد و هر انتقادی هرکسی انجام دهد، مانعی پیش روی او نباشد.

مدیرعامل باشگاه سپاهان با تکذیب قراردادهای نجومی در باشگاه سپاهان گفت: من اصلاً قبول ندارم که سپاهان به یک بازیکن، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است، این اخبار کذب است که برخی از سایت‌ها منتشر می‌کنند. رقم قرارداد بازیکنان باید بررسی بیشتری شود. برای مثال یک بازیکن مبلغ قرارداد خود را با مبلغ قرارداد بازیکنان قطر مقایسه می‌کند و آن وقت مردد می‌ماند که در ایران بماند یا به قطر برود.

خلیلیان اظهارکرد: یکی از برنامه‌های سپاهان فروش و تربیت بازیکن است. اقتصاد ورزش مثل پادگان، دستوری نیست. شفاف سازی و دادن دستمزدهای واقعی به بازیکنان یک امر پسندیده است و طبق گزارشاتی که به من رسیده است سپاهان در فصل گذشته برای مبلغ قراردادها سقف گذاشته است، پس با تعامل، دقت و همپوشانی و حمایت‌های جدی که از همدیگر داریم، می توانیم این قضیه را نیز حل و فصل کنیم.

وی با بیان اینکه مأموریت سپاهان فقط قهرمانی و بازیکن سازی نیست، گفت: خوشبختانه شاکله خوبی در تیم داریم و این شعار که ما سپاهانیم و حالا حالا قهرمانیم به اعتقاد من اصلاً شعار درستی نیست. این شعار اشتباه است چرا که اصلاً قابل پیش بینی نیست که هر سال یک تیم بتواند قهرمان شود. مگر بارسلونا در اسپانیا هر سال قهرمان می شود؟ تیم سپاهان شاکله‌ای از جوانان و با تجربه‌هاست و اگر در هر پست سه تا چهار بازیکن داشته باشیم کافی است. شک نکنید که به جوانان بها می دهیم و به تیم بزرگسالان نیز خواهند آمد و سپاهان همیشه برای قهرمانی تلاش می‌کند.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در پاسخ به این سؤال که آیا شما واکنشی به جوسازی‌های اخیر دو تیم تهرانی علیه سپاهان نشان نمی‌دهید، گفت: تیم محبوب اصفهان، تابوی سرخابی‌ها را شکست و به اعتقاد من این بهترین جواب برای این دو تیم است. ما باید ضمن حفظ شخصیت سپاهان، این بحث را القا کنیم که روش شما تهرانی‌ها درست نبود. مطمئن باشید وقتی از منافع سپاهان و ذوب‌آهن بیشتر دفاع کنیم، آن‌ها بیشتر نگران می‌شوند.

خلیلیان در پاسخ به این سؤال که ظاهراً برخی از بازیکنان فولاد خوزستان دارای کارت پایان خدمت جعلی هستند، گفت: اگر هر کسی خط قرمزهای سپاهان را رد کند، از نظر قانونی پیگیری می‌کنیم. در خصوص جعل اسناد امیدوارم که باشگاه فولاد خوزستان چنین کاری را انجام نداده باشد و ما چون هیچ مدرکی در این خصوص نداریم، نمی توانیم اظهار نظر کنیم.

وی درخصوص خط خوردن برخی بازیکنان سپاهان قبل از بازی با الهلال عربستان، خاطرنشان‌کرد: تیم ملی باید مدیریت قوی داشته باشد و نباید قبل از بازی با الهلال شش بازیکن سپاهان خط می‌خوردند که تیم دچار از هم گسیختگی شود. بازیکن سرباز باشگاه است و این حرکت که شش بازیکن یک تیم را قبل از یک بازی بین المللی خط می زنند، اصلاً کار درستی نیست. البته در بازی با الهلال به گواه خود AFC گل این تیم به سپاهان آفساید بود و در این بازی ما از داوری نیز متضرر شدیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391