برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خوان‌های پیش‌روی فدراسیون فوتبال برای کسب میزبانی جام‌ ملت‌ها

جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۱:۲۸ — تسنیم

فدراسیون فوتبال ایران در مسیر میزبانی جام ملت‌های آسیا باید چند خوان دیگر را هم پشت سربگذارد.

مسیر دستیابی یک کشور به میزبانی جام ملت‌های آسیا پیچیدگی زیادی دارد و ایران با پشت سر گذاشتن بخشی از این مسیر به خوان‌های پایانی نزدیک شده است.

طبق اعلام هیئت نمایندگی کنفدراسیون فوتبال آسیا که برای بررسی امکانات ایران در راه میزبانی جام ملت‌های سال ۲۰۱۹ به کشورمان آمده‌اند، سیر اخذ میزبانی بدین شرح است:

اقداماتی که تاکنون انجام شده است:

* درخواست علاقه مندی میزبانی

* توافقنامه میزبانی با ضمانت وزارتخانه‌های مورد نظر AFC

اقداماتی که باقی مانده است:

*تحویل کتابچه میزبانی به همراه مدارک کامل تا ۳۰ ماه می ۲۰۱۴ (جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳)

*گزارش بازدید هیئت نمایندگی AFC

*توافقنامه شهر میزبان - ورزشگاه - زمین تمرین

* پذیرش این شرط که در صورت میزبانی هیچ قراردادی بدون اطلاع AFC میان فدراسیون فوتبال ایران و شرکت‌های تجاری برای این مسابقات منعقد نشود.

*توافقنامه شهر میزبانی نیز تا تاریخ ۳۰ می (۹ خرداد) با امضای شهردار و استاندار مربوطه به کنفدراسیون فوتبال آسیا تحویل شود.

*پذیرش این تعهد که شهر میزبان اجازه برگزاری همایش، سمینار و جلسه‌ای بدون اطلاع AFC را ندارد. در مقابل این تعهد شهر میزبان حقوقی خواهد داشت؛ از جمله استفاده از لوگو و بنرهایی که به تایید AFC رسیده و هر شهر بنر خودش را خواهد داشت.

*ارسال توافقنامه ورزشگاه‌های میزبان

*ورزشگاه میزبان باید در اختیار شرکای تجاری AFC باشد. امنیت آن هم برای تماشاگران و اعمال استانداردهای فنی تضمین شده باشد. ورزشگاه میزبان هم مطابق با مالکیتش که با فدراسیون، وزارت ورزش و جوانان یا مالک خصوصی باشد صاحب حقوقی از سوی AFC خواهد بود.

*ارسال توافقنامه زمین‌های تمرین با رعایت استانداردهای مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا

به گزارش تسنیم، تا ۹ خرداد (۳۰ می) باید تمام این خواسته‌ها از سوی ۴ کشور ایران، تایلند، امارات و عربستان برآورده شده باشد اما فراتر از تمامی این اقدامات حمایت دولت و لابی‌های ورزشی و حتی سیاسی سرنوشت میزبان جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ را تعیین می‌کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391