برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کمیته فنی باشگاه پرسپولیس؛ چرا و به چه دلیل؟

سه‌شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۴:۰۵ — تسنیم

تشکیل کمیته فنی باشگاه پرسپولیس در حالی که اعضایش هم از انتخاب‌شان خبر نداشتند سوال‌ها و ابهامات زیادی را به وجود می‌آورد.

تیم پرسپولیس

مسئولان باشگاه پرسپولیس که به تازگی کار خود را آغاز کرده‌اند قدم به قدم در این باشگاه تغییرات ایجاد می‌کنند و این بار نوبت به تشکیل کمیته فنی بود که چهار عضو این کمیته نیز بدون اطلاع اعضایش انتخاب شدند. جعفر کاشانی، امیر عابدینی، بیژن ذوالفقارنسب و حسین عبدی چهار نفری هستند که از این پس باید در کمیته فنی بنشینند و شرایط سرخپوشان را ارزیابی کنند. کمیته فنی‌ای که هنوز وظایفش مشخص نشده اما می‌توان پیش بینی کرد که قرار است چه اتفاقاتی در این کمیته بیفتد.

علیرضا رحیمی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در بدو حضورش در این باشگاه اعلام کرد با علی دایی ادامه همکاری خواهد کرد، اما در این بین نباید شایعات و اخبار ضد و نقیضی را که به گوش می‌رسد را نادیده گرفت. علی دایی جلسه خود را با علیرضا رحیمی برگزار کرد و برنامه‌هایش را به همراه لیست بازیکنان به وی تحویل داد. البته گویا سیاست‌های باشگاه تغییراتی پیدا کرده و شاید دایی نتواند بازیکنانی را که می‌خواهد به راحتی جذب کند.

برخی اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس معتقدند باید اخلاق در تیم رعایت شود و دیگر قرار نیست هر بازیکنی به این تیم ملحق شود و بازیکنی که فصل گذشته در برخی بازی‌ها حاشیه‌ساز شدند قراردادشان تمدید شود. یکی دو عضو هیئت مدیره این موضوع را روز گذشته در کمیته فنی با جدیت دنبال می‌کردند. این یعنی برای به خدمت گرفتن بازیکنان باید فیلتری وجود داشته باشد تا بی‌اخلاق‌ها لباس قرمز پرسپولیس را به تن نکنند. نام این فیلتر می‌تواند کمیته فنی باشد و شاید تشکیل کمیته فنی‌ای که به نظر می‌رسد با تفکرات دایی همخوانی ندارد اولین راهی است که به ذهن برخی اعضای این باشگاه رسیده تا میان دایی و پرسپولیس تیره و تار شود.

نگاهی به اعضای کمیته فنی نشان می‌دهد که آنها در چه شرایطی گام به این باشگاه گذاشته‌اند.

۱-جعفر کاشانی؛ او یکی از قدیمی‌ترین پیشکسوتان پرسپولیس است. فردی با چهره و سابقه‌ای موجه که همیشه در کنار پرسپولیس بوده و البته در مواقع ضروری انتقادات خود را هم به عملکرد این تیم داشته است. کاشانی که همیشه معتقد است پرسپولیس باشگاه نیست و فقط یک تیم است پس از حضور در کمیته فنی هم شعار پویایی داد تا این تیم به مرور زمان تبدیل به یک باشگاه شود.

او معتقد است که کار کمیته فنی فراتر از این است که بخواهد در امور فنی تیم دخالت کند و این کمیته یک کمیته نظارتی محسوب می‌شود اما آیا تنها تفکرات یک نفر در یک کمیته چهار نفره می‌تواند در رأس هرم قرار بگیرد و سایر اعضا هم تابع این سیاست باشند؟ کمیته‌ای که پیش از این با اعضای دیگری در انتخاب سرمربی هم تصمیم‌گیری می‌کرد، مسلماً بخشی از فعالیت‌هایش بررسی وضعیت فنی سرخپوشان خواهد بود و چه بسا اگر تفکرات این کمیته با کادر فنی همخوانی نداشته باشد، باید از حالا تغییرات در کادر فنی را پیش‌بینی کرد.

۲-بیژن ذوالفقارنسب؛ رابطه شکرآب حمید استیلی و علی دایی بر کسی پوشیده نیست. دایی پس از قهرمان کردن پرسپولیس در جام حذفی فصل ۹۰-۸۹ این تیم را ترک کرد تا استیلی جایگزین وی شود. تغییر و تحولاتی که سرمربی پرسپولیس معتقد بود طبق یک سناریو پیش رفت تا حبیب کاشانی سکان هدایت این تیم را به حمید استیلی بدهد اما این موضوع چه ارتباطی به بیژن ذوالفقارنسب پیدا می‌کند؟ ذوالفقارنسب پیش از این هم در کمیته فنی باشگاه پرسپولیس عضویت داشته است. همین کمیته‌ای که رأی به حضور استیلی در پرسپولیس داد تا دایی نیمکت سرخپوشان را پس از قهرمان کردن این تیم ترک کند.

ذوالفقارنسب جزو افرادی است که ارتباط بسیار نزدیکی با استیلی دارد. استیلی که اکنون در هیئت‌مدیره حضور دارد و به عنوان سخنگو هم انتخاب شده، گفته که دوست دارد کار فنی انجام دهد. او خیلی رابطه خوبی با دایی ندارد و این موضوع شاید بی‌ارتباط با ذوالفقارنسب نباشد.

۳-امیر عابدینی؛ مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس که بار دیگر به این باشگاه بازگشته، می‌تواند رقم زننده اتفاقات جدیدی باشد. وی که حتی به عنوان مدیرعامل هم معتقد است باید در مسائل فنی دخالت کند و این موضوع را کتمان نکرده، در کمیته فنی باشگاه پرسپولیس هم توانایی انجام چنین کاری را دارد. این مسئله‌ای نیست که دایی به راحتی با آن کنار بیاید و همیشه اعلام کرده اجازه دخالت هیچکس را در کارش نمی‌دهد. حتی اگر کمیته فنی یک کمیته نظارتی باشد نمی‌توان گفت عابدینی انتقادی به مسائل فنی نمی‌کند و این موضوع شاید اختلافاتی را بین عابدینی و دایی به وجود بیاورد و برای پرسپولیس دردسر ساز شود.

۴-حسین عبدی؛ فردی که با داشتن مدرک A مربیگری از یوفا اکنون عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس شده، سابقه همکاری با دایی را در کارنامه خود دارد. حسین عبدی دو فصل در کادر فنی پرسپولیس حضور داشت و به علی دایی کمک می‌کرد تا سرخپوشان بتوانند قهرمانی جام حذفی را تجربه کنند. او بعدها با دایی به مشکل خورد و انتقاداتی را به عملکرد سرمربی پرسپولیس داشت. عبدی را اکنون هم می‌توان یکی از منتقدان جدی دایی دانست که در کمیته فنی قرار است بر کار او نظارت کند.

اگر جعفر کاشانی را که اعلام کرده قصد دخالت در امور فنی تیم را ندارد یک طرف قرار دهیم و سه عضو دیگر را در سمت مقابل بگذاریم، اکنون کمیته ۱+۳ در پرسپولیس تشکیل شده است. کمیته‌ای که نظارتی یا تصمیم‌گیرنده بودن آنها هنوز مشخص نیست اما آنها می‌توانند عرصه را بر علی دایی تنگ کنند تا وی بار دیگر به سمت در خروجی باشگاه برود. مهمترین سوال که همچنان بی‌پاسخ مانده، این است که کمیته فنی قرار است چه کاری در پرسپولیس انجام دهد؟ قبلا چه کاری در این کمیته انجام شده و حالا قرار است چه اتفاق تازه‌ای رخ دهد؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391