برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مکانی:از آن چهارشنبه چیزی یادم نمیاید

یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۱۳ — روزنامه ایران ورزشی

انگار اشتباه گرفتند زیاد جدی نگرفتم. چون دروازه‌بان حریف، نیمه اول سمت راست بود، شاید فکر کردند نیمه دوم هم همان سمت است و جایش عوض نشده! به همین خاطر در چشم من لیزر ‌انداختند.

سوشا مکانی

اشتباه مقابل السد هم نمی‌تواند عملکرد درخشان و خیره‌کننده سوشا مکانی در نیم فصل دوم لیگ برتر و نقش او در قهرمانی فولاد را کمرنگ کند. سوشا هرگز فکر نمی‌کرد که چنین اشتباه‌هایی انجام دهد، شاید به همین دلیل است که چهارشنبه، آن چهارشنبه تلخ را یادش نمی‌آید. می‌گوید در خاطرش نیست که چه بر او و فولاد گذشته! دوست ندارد از بازی السد صحبت کند، تمرکزش را می‌گذارد روی عذرخواهی از فرکی، سجادی، کادر فنی، مدیریتی و هواداران فولاد. او حالا هدف جدیدی را دنبال می‌کند. حضور در جام جهانی، امیدواری‌اش بسیار است، اگر اتفاقات عجیب و غریب رخ ندهد. با سوشا وقتی به سمت فرودگاه امام خمینی و پرواز به سوی اتریش حرکت می‌کرد صحبت کردیم. مصاحبه‌ای که سکوت او را پس از بازی با السد شکست.

یک نیم فصل فوق‌العاده را سپری کردی اما مقابل السد، آن سوشای همیشگی نبودی. دلیل خاصی داشت؟

چهارشنبه‌ای که گذشت، روزی بود که هر چه فکر می‌کنم یادم نمی‌آید. انگار فراموشکار شده‌ام، چون در خاطرم نیست که چه اتفاقاتی افتاده. دوست هم ندارم درباره آن چهارشنبه تلخ صحبت کنم. فقط عذرخواهی می‌کنم از مجموعه فولاد که نتوانستم در این بازی انتظارات را برآورده کنم.

واقعا یادت نمی‌آید یا دوست نداری حرف بزنی؟

هر چه فکر می‌کنم چیزی از بازی با السد یادم نمی‌آید. فقط می‌توانم این را بگویم که وقت برای جبران هست و امیدوارم که بتوانم روزی برای فولاد جبران کنم.

البته هواداران تشویقت می‌کردند، حتی بعد از گل‌هایی که دریافت کردی...

اصلا حواسم نبود که تشویقم کردند اما آنها همیشه به من لطف دارند. در طول نیم فصل گذشته همیشه مرا حمایت کردند و برایم سنگ تمام گذاشتند. دوست داشتم آخر راه یک جوری می‌شد که می‌توانستیم فصل موفق خود را تکمیل کنیم اما نشد.

البته این حذف چیزی از ارزش‌های فولاد کم نمی‌کند چون تیم شما قهرمان لیگ شده و خیلی نزدیک از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت...

دقیقا همینطور است. ما بدون باخت از آسیا حذف شدیم و این در کنار قهرمانی لیگ، نمی‌تواند کارنامه بدی برای ما باشد. با تجربه‌ای که این فصل کسب کرده‌ایم، چه من باشم‌ و چه نباشم، قطعا فصل آینده فولاد در آسیا هم می‌درخشد و نتایج خوبی کسب می‌کند.

بعد از بازی مقابل السد، حسین فرکی هم از تو حمایت کرد. یک حمایت جانانه که سوشا نقش پررنگی در قهرمانی فولاد در لیگ داشت و از این به بعد باید به فکر تیم ملی و جام جهانی باشد...

من یک‌جورهایی فوتبالم را مدیون حسین فرکی هستم. مهمترین نکته برای موفقیت یک بازیکن، داشتن آرامش است. من این آرامش را در فولاد از فرکی و سجادی گرفتم. امیدوارم اگر قسمت شد، اگر فرکی از من راضی بود، فصل بعد هم در لیست او باشم و بتوانم محبت‌های او را جبران کنم. هر چند که قطعا نمی‌توانم.

اگر بخواهی یک جمله به حسین فرکی بگویی چه می‌گویی؟

در جواب محبت‌های او، یک جمله که نمی‌توان گفت اما فقط می‌توانم بگویم حسین آقا، مدیونتم.

بعد از اشتباه تو مقابل السد، خیلی گفتند و نوشتند جام جهانی برای سوشا سوخت. آیا اینطور است؟

بگذار بنویسند. همانطور که قبلا هم بارها گفته‌ام نظرات این و آن برایم مهم نیست. فقط هر فردی که در عمرش دروازه‌بانی کرده باشد می‌تواند در مورد دروازه‌بان‌ها نظر بدهد. کسی که قبلا دروازه‌بان نبوده نمی‌تواند بهترین نظر را بدهد. به همین خاطر تمرکزم را از دست نمی‌دهم و به تیم ملی می‌روم که مسافر جام جهانی شوم. هر چند این کارلوس کروش است که تصمیم نهایی را در مورد لیست تیم ملی می‌گیرد.

راستی داستان لیزر چه بود؟

کدام لیزر؟

لیزری که در اهواز به چشم تو می‌انداختند!

لیزر که چیز خاصی نیست، توی صورت دروازه‌بان حریف هم می‌انداختند.

اما شما میزبان بودید و نباید توی چشم تو می‌انداختند...

انگار اشتباه گرفتند زیاد جدی نگرفتم. چون دروازه‌بان حریف، نیمه اول سمت راست بود، شاید فکر کردند نیمه دوم هم همان سمت است و جایش عوض نشده! به همین خاطر در چشم من لیزر ‌انداختند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391