برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

معینی: نظراتم درباره استقلال را به وزارت ورزش دادم

جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۱:۱۹ — ایسنا

پیشکسوت استقلال با بیان این که درباره‌ی حضورش در هیات مدیره استقلال مذاکرات جدی انجام نداده، می‌گوید نقطه نظراتش را به وزارت ورزش ارائه کرده است.

مسعود معینی درپاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که از سوی وزارت ورزش با او جهت حضور در هیات مدیره استقلال صحبت شده است، گفت: به آن صورت که شما فکر می‌کنید صحبتی نشده است، در مورد ترکیب هیات مدیره نقطه نظراتم را به وزارت ورزش ارائه کردم و فکر می‌کنم خوب است که در هیات مدیره استقلال چند پیشکسوت حضور داشته باشند. اعتقاد زیادی به آقای گودرزی دارم. ایشان در دانشگاه تهران، استادمان بودند و من فکر می‌کنم راه درستی را می‌روند.

او افزود: آقای خادم هم خیلی تلاش می‌کند تا سر و سامانی به فوتبال ما بدهد. فوتبال ما وابسته به استقلال و پرسپولیس است، اگر این دو تیم ضعیف شود تیم ملی لطمه می خورد. به شخصه اگر شایستگی این را داشته باشم که در هیات مدیره استقلال باشم خوشحال می‌شوم. ولی همان طور که گفتم هیچ صحبتی با من به صورت جدی نشده است.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: فوتبال ما در حال حاضر در مرحله‌ای قرار دارد که افراد غیر فوتبالی در آن زیاد هستند. برخی از آنها انسان‌های خوب و شریفی هستند اما باید قبول کنیم بحث فنی را باید یک فوتبالی بچرخاند. این نظر را وزارت خانه هم دارد. آنها هم اعتقاد دارند که یک فوتبالی باید به تیم کمک کند.

او در پاسخ به این سوال که به نظرش خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس مفید است یا خیر؟ گفت: هر زمانی که تیم‌های ما بتوانند از کمک دولت خارج شوند، پیشرفت ما آغاز می‌شود. سرمایه‌ای که دست سرمایه گذار صنعتی است باید جهت رفاه مردم هزینه شود. یکی از جنبه‌های رفاه ورزش است. وقتی می‌خواهیم الگو برداریم معمولا به اسپانیا یا انگلستان توجه می کنیم. مساله اصلی این جاست که در استقلال و پرسپولیس مدیریت درستی شکل نگرفته است. در خارج ناگهانی مدیر عامل عوض نمی‌شود. بابی چارلتون چیزی حدود ۲۰ سال است که در منچستر است و کار مدیریتی انجام می‌دهد، نمی‌توان فقط روی پول گرفتن حرفه‌ای شد.

معینی اضافه کرد: یک استاد تمام در ایران سالی ۸۰ میلیون تومان درآمد ندارد. اما یک فوتبالیست نپخته نزدیک ۷۰۰ میلیون تومان دریافتی دارد. من موافق کاهش هزینه‌ها هستم. اگر رونالدو میلیاردی پول می‌گیرد سه برابر پولی که می‌گیرد را باشگاه به شکل تبلیغات از او در می‌آ‌ورد. کدام بازیکن ایرانی است که می‌تواند چنین کمکی به باشگاهش کند. ارزش خیلی از بازیکنان فعلی ایران زیر ۳۰۰ میلیون تومان است. اما مشکل اینجاست که بازیکنی که ۲ میلیارد تومان گرفته است و به آن عادت کرده انگیزه بازی با ۳۰۰ میلیون را ندارد.

او در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به این سوال که به نظرش چرا هنوز برخی‌ها از کارلوس کی‌روش حمایت نمی‌کنند و این در حالی است که تنها یک ماه تا جام جهانی باقی مانده است، اظهار کرد: من اردوی افریقا را اثر بخش ندیدم، این اردو باید با تمام بازیکنان برگزار می‌شد اما اردوی اتریش قطعا به سود ما تمام می شود و ترکیب تیم ملی در آنجا مشخص می‌شود. اما نکته‌ای که دوست داشتم به آن اشاره کنم این است که امیدوارم کی‌روش ۹ لژیونر ما را درست تشخیص داده باشد. در جام جهانی ۷۰ درصد تیم ما را آنها تشکیل می دهند و امیدوارم در ایران بهتر از بیت آشور نباشد که او دعوت شده است. دوست دارم کی‌روش برای ما یک یادگاری بگذارد. وقتی اسم رایکوف را می آوریم یک خدا بیامرز می‌گوییم چرا که ۱۵ بازیکن به فوتبال ما معرفی کرد. یا مهاجرانی که ۷ بازیکن را به فوتبال ما داد، امیدوارم به کی روش هم بعد از جام جهانی خدا بیامرز بگوییم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391