برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نجف‌نژاد: برداشت ۳ میلیارد تومان از حساب استقلال قابل کتمان نبود

چهارشنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۱۶ — فارس

رئیس هیات‌مدیره باشگاه استقلال گفت: من و آقایان زمانی و فتح‌الله‌زاده در جلسه برداشت ۳ میلیاردتومان از پول بودجه سال آینده حضور داشتیم و آقایان پورحیدری و شهریاری غایب بودند اما این موضوع چیزی نیست که بخواهیم آن را کتمان کنیم.

مقداد نجف نژاد

مقداد نجف‌نژاد ، گفت: در ابتدای صحبت‌هایم باید از تلاش‌های کل مجموعه باشگاه استقلال تشکر کنم که یک سال سخت را پشت سر گذاشتند. استقلال تیم بزرگی است و ما باید تیمی داشته باشیم که در شأن هواداران‌مان باشد. البته اعتقاد داریم که هزینه‌های این کار هم باید شفاف اعلام شود و کسی از سقف باشگاه عدول نکند و این موضوع ضمانت اجرایی می‌خواهد چرا که تیمی مثل ما که برای قهرمانی ایران و آسیا بسته می‌شود باید آماده باشد تا هر قانونی که مصوب می‌شود را اجرایی کند.

وی ادامه داد: ما هم دوست داریم هزینه تیم‌ها پایین باشد اما نه اینکه این موضوع را فقط استقلالی‌ها رعایت کنند و بقیه تیم‌ها از انجام این کار سر باز بزنند. سال گذشته ما با چند بازیکن به توافقات نهایی رسیده بودیم اما ناگهان با دو برابر پیشنهاد ما راهی تیم‌های دیگر شدند و این مسائل باید مورد توجه قرار بگیرد. البته درباره درآمدزایی باشگاه‌ها هم باید بگویم که در همه جای دنیا ۵۰ تا ۷۰ درصد هزینه‌های یک باشگاه از پخش تلویزیونی به دست می‌آید و را‌ه ای دیگر هم فروش بلیت و اسپانسرینگ است که این موضوع هم نقش زیادی در تهیه منابع مالی هر باشگاه ایفا می‌کند.فکر می‌کنم اگر استقلال و پرسپولیس از خودشان استادیوم اختصاصی داشته باشند هیچ نیازی به پول دولت ندارند و به راحتی می‌توانند برای خودشان درآمدزایی کنند.

رئیس هیأت مدیره باشگاه استقلال در خصوص بدهی این باشگاه اظهار داشت: بدهی‌های ما برای ۱۰ سال پیش تاکنون است. سال گذشته هیأت مدیره ۱۶ میلیارد تومان را برای خرید بازیکن مصوب کرد اما به صورت ریز برای هیچ بازیکنی مبلغ تعیین نکردیم به طوری که ما در تیم‌مان بازیکن دو میلیارد تومانی و ۲۵۰ میلیون تومانی داشتیم.

وی درباره اظهارات شهریاری که گفته بود اعضای هیأت مدیره در جریان پرداخت ۳ میلیارد تومان از بودجه سال آینده استقلال برای تهیه هزینه‌های فصل جاری این تیم بی‌اطلاع بودند و فقط رئیس هیأت مدیره استقلال از این موضوع مطلع بود، تصریح کرد: ما پیش از این هم این کار را کرده بودیم که از بودجه سال آینده برای مصارف فصل جاری‌مان هزینه کنیم چرا که چاره دیگری نداریم چون تنها راه درآمد ما همین است اما به جز من و آقای فتح‌الله‌زاده یک نفر دیگر از اعضای هیأت مدیره هم از این قضیه مطلع بود و آقای شهریاری درست می‌گوید چرا که ایشان و آقای پورحیدری در این جلسه حضور نداشتند و من، آقای زمانی و آقای فتح‌الله‌زاده در آن جلسه حضور داشتیم اما بعدا همه اعضا درباره این موضوع توافق کردیم و چیزی نیست که بخواهیم آن را کتمان کنیم.

نجف‌نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا در استقلال شاهد تغییراتی خواهیم بود یا نه، افزود: باشگاه استقلال حتما نیاز به تغییرات دارد و وزارتخانه هم به عنوان متولی استقلال این اختیار را دارد تا در باشگاه تغییرات ایجاد کند اما هنوز کسی با من در این باره صحبت نکرده اما به لطف خدا من در استقلال ماندگار هستم.

وی در پاسخ به این سؤال که در کادر فنی آیا شاهد تغییرات خواهیم بود یا نه، گفت: قطعا آقای قلعه‌نویی در استقلال باقی می‌ماند اما تغییرات خواهیم داشت چرا که آقای صالح از ما جدا شده است. با این همه ما از کادر فنی راضی هستیم هر چند که درباره آقای فتح‌الله‌زاده هنوز چیزی مشخص نیست چرا که احتمال رفتن او وجود دارد چون خودش بر روی رفتن خیلی مصر است با این همه ما از ایشان راضی هستیم چرا که در یک سال سخت به خوبی کار کرد هر چند که هنوز بودن یا نبودن ایشان مشخص نیست.

رئیس هیأت مدیره باشگاه استقلال درباره اسپانسر آوردن مهدی رحمتی برای این تیم و اینکه گفته می‌شود پورسانت این قرارداد به مبلغ قرارداد مهدی رحمتی اضافه شده اما در لیست منتشر شده وزارت ورزش وجود ندارد و این موضوع نشان‌دهنده این است که لیست مالی باشگاه استقلال از شفافیت لازم برخوردار نیست، افزود: ما از شفاف‌سازی استقبال می‌کنیم اما من در جریان این موضوع نیستم اما نمی‌دانم که رحمتی این کار را کرده یا نه. با این همه موضوع هر چه هست باید شفاف باشد. در خصوص مبلغ قرارداد بازیکنان هم باید بگویم که من در جریان ریز این مبالغ نیستم و جز به جز رقم قرارداد بازیکنان را نمی‌دانم و بهتر است این سؤالات از مدیرعامل باشگاه پرسیده شود.

وی درباره صحبت‌های خادم که گفته بود وزارت ورزش و دولت دیگر هزینه‌ای برای استقلال و پرسپولیس نمی‌کنند، تصریح کرد: اگر فدراسیون فوتبال و وزارتخانه بر روی کاهش قیمت‌ها سماجت کنند ما از این موضوع استقبال می‌کنیم چرا که من هم می‌دانم که در بودجه برای استقلال و پرسپولیس هیچ ردیفی تعیین نشده و بودجه این دو تیم صفر است اما وزارت ورزش به عنوان کمک بارها به این دو تیم لطف‌هایی داشته است اما این کمک‌ها کفاف نمی‌دهد چرا که هزینه‌ها زیاد است مگر اینکه چارچوبی تعیین شود و کسی از آن عدول نکند به طوری که بارها شاهد بودیم اگر یک میلیارد تومان به استقلال کمک شده صدای همه درآمده اما یک تیم صنعتی که از وزارت صنایع به طور مثال ۱۰ میلیارد تومان بگیرد کسی صدایش درنمی‌آید و من فکر می‌کنم برای جلوگیری از این تبعیض‌ها قرار است همه تیم‌ها خصوصی شوند که امسال این اتفاق رخ خواهد داد و به صورت مزایده این تیم‌ها واگذار خواهند شد.

نجف‌نژاد درباره سفر تیم استقلال با کاروانی ۷۰ نفره که باعث به وجود آمدن حاشیه‌هایی هم شده، تصریح کرد: معمولا در اینگونه سفرها دو گروه به اینسفر زیارتی می‌روند که گروه اول شامل ۵۰ نفر بود که بازیکنان و کادر فنی را شامل می‌شد و همان تعداد به عربستان بردیم که الشبابی‌ها به تهران آمده بودند و گروه دوم هم کسانی بودند که به عنوان اسپانسر به استقلال کمک‌هایی کرده بودند. این افراد ۳۵۰ میلیون تومان یا ۲۰۰ میلیون تومان به استقلال در مقاطع مختلف کمک کردند و ما هم برای تقدیر آنها را به این سفر برده بودیم. این افراد یار جدی ما بودند و بعضی دیگر هم در این سفر هزینه چند برابر سفر حج را دادند تا به نوعی به ما کمک شود.

وی افزود: رقم ۳۵۰ میلیون تومان درآمدی که آقای فتح‌الله‌زاده در برنامه ۹۰ گفت هم صحیح است و ما از این افراد درآمدزایی خوبی داشتیم.

نجف‌نژاد در پاسخ به این سؤال که یعنی آقایان علیپور و عزیز‌محمدی هم به استقلال کمک مالی کردند که به این سفر رفتند؟! گفت: این عزیزان به ما کمک‌های دیگری کردند! ما شاهد کمک‌های آنها بودیم و خودشان هم بارها باعث کم شدن هزینه‌های ما شدند و هزینه‌های خودشان را هم به عهده گرفتند!

رئیس هیأت مدیره باشگاه استقلال در پایان اظهار داشت: ما در لیگی که گذشت ۲۳ میلیارد تومان هزینه داشتیم که ۱۴ - ۱۵ میلیارد تومان آن پرداخت شده و فکر می‌کنم با شرایطی که وجود دارد بتوانیم از هزینه‌ها کم کنیم و باشگاه استقلال آمادگی این کار را دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391