برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نجف‌نژاد: اختلاف نظری در هیات‌مدیره استقلال ندیدم

دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۱:۳۸ — فارس

عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال گفت: تا زمانی که من در جلسه هیات مدیره حضور داشتم اختلاف نظری بین سایر اعضا ندیدم.

مقداد نجف‌نژاد در خصوص جلسه روز گذشته باشگاه استقلال گفت: جلسه خوبی برگزار کردیم و در این جلسه درباره کلیات بحث شد. البته من چون جلسه‌ای با رئیس سازمان مالیاتی کشور داشتم بعد از یک ساعت جلسه را ترک کردم اما پیش از رفتنم نظر من را درباره سرمربی سال آینده استقلال پرسیدند که من هم رای خود را به نام قلعه‌نویی دادم. البته از محتویات جلسه بعد از ترک جلسه از سوی خودم دیگر خبری ندارم اما می‌دانم درباره کلیات بحث‌های خوبی مطرح شد.

وی درباره اینکه شایعاتی مبنی بر اختلاف نظر میان برخی از اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال به گوش می‌رسد، ادامه داد: تا زمانی که من در جلسه هیأت مدیره باشگاه استقلال بودم اختلاف نظری میان اعضا ندیدم چرا که این اولین جلسه بود و طبیعتا اختلافی هم در میان نبود. همه آمده‌اند که به استقلال کمک کنند و باید همگی مجری قانون باشیم چرا که طبق قانون باید استقلال و همین طور پرسپولیس واگذار شوند اما نباید شتاب‌زده این کار را کرد تا این واگذاری سرانجام خوبی پیدا کند و دو تیم ساماندهی شوند زیرا هر دو تیم استقلال و پرسپولیس از سرمایه‌های کشورمان هستند. من هم به عنوان کسی که سال‌ها در هیأت مدیره باشگاه استقلال حضور داشتم اندوخته‌های مدیریتی‌ام را در اختیار دیگر دوستان قرار خواهم داد.

عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود به دلیل خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس اعضای هیأت مدیره این دو باشگاه باید توسط وزارت اقتصاد و دارایی انتخاب شوند نه وزارت ورزش و آیا این موضوع تخلف وزارت ورزش به حساب می‌آید یا خیر، خاطرنشان کرد: این موضوع تخلف نیست. وزارت ورزش باید تمهیداتی برای واگذاری این دو باشگاه بیندیشد و چیزی که مهم است این است که این دو باشگاه در مرحله کشف قیمت هستند که فکر می‌کنم حداکثر این موضوع جمع‌بندی شود و اگر تاخیری در این قضیه به وجود بیاید، مجلس عکس‌العمل نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: وزارت اقتصاد و دارایی در بخش خصوصی‌سازی فعالیت می‌کنند و وزارت ورزش با وزارت اقتصاد و دارایی در این زمینه تعامل خوبی انجام دادند. البته مجمع باشگاه استقلال هم در اختیار وزارت اقتصاد است و حتما هماهنگی خوبی میان این دو وزارتخانه وجود دارد.

نجف‌نژاد در مورد اینکه آیا اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال همگون هستند یا نه،‌افزود: فعلا که مشکلی میان اعضای هیأت مدیره ندارد. این افراد انتخاب وزارتخانه ورزش بوده و همگی افرادی هستند که ظرفیت‌های گوناگونی را دارا خواهند بود.

وی در پاسخ به این سؤال که چه آیتم‌هایی مدنظر داشتید که امیر قلعه‌نویی گزینه اصلی هیأت مدیره باشگاه استقلال است، گفت: هیأت مدیره قبلی باشگاه استقلال هم بنا داشت که با امیر قلعه‌نویی در لیگ بعدی همکاری کند چرا که او از استقلال شناخت خوبی دارد و آسیب‌شناسی مناسبی هم در این زمینه انجام داده و خودش متوجه برخی مسائل شده است و بارها اعلام کرد که برای فصل آینده باید جوانگرایی شود. البته ما جزو تیم‌هایی هستیم که اگر هزینه‌ها پایین بیاید حرفی نداریم اما نمی‌توانیم کمتر از مثلا سپاهان هزینه کنیم.

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه قرار بود افراد سیاسی در هیأت مدیره استقلال و پرسپولیس حضور نداشته باشند اما انتخاب وی به عنوان یکی از اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال باز هم باعث شد شاهد حضور یک فرد سیاسی در هیأت مدیره این دو تیم باشیم، اظهار داشت: به نظر من از همه ظرفیت‌ها باید در هیأت مدیره استفاده شود و اگر این طور باشد نباید هم هیچ ورزشکاری وارد کارهای سیاسی گردد. در فراکسیون ورزش که بزرگترین فراکسیون مجلس است ۲۵۰ نفر عضو هستند که نصف آنها ورزشکار بوده و هستند و حتی عده‌ای از آنها عناوین قهرمانی مختلفی دارند. به نظر من همه ظرفیت‌ها باید در هیأت مدیره وجودداشته باشد اما اعتقاد من باید این باشد که نباید سیاسی‌کاری در هیأت مدیره انجام شود وگرنه حضور افراد سیاسی اشکال ندارد. خود ما در استقلال به واسطه ظرفیت‌های سیاسی که داشتیم جلسات مختلفی با وزرای دولت انجام دادیم و فکر نمی‌کنم حضور فردی سیاسی در هیأت مدیره بد باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که بالاخره بدهی باشگاه استقلال ۶۰ میلیارد تومان است یا ۴۵ میلیارد تومان، ادامه داد: این موضوع قطعا باید روشن شود چرا که ۶۰ میلیارد تومان هم رقم تائید شده‌ای نیست البته فتح‌الله‌زاده اعلام کرده بود استقلال ۴۵ میلیارد تومان بدهی دارد که باید با حسابرسی دقیق این موضوع مشخص شود. سال گذشته ما در استقلال ۲۴ میلیارد تومان هزینه کردیم. البته آقای افشارزاده در یکی از جلسات ما گفته بود که استقلال بدهی از سال ۸۱ هم دارد که این نشان می‌دهد استقلال بدهی انباشته زیاد دارد. از ۲۴ میلیاردی که ما در سال گذشته هزینه داشتیم ۲ میلیارد را وزارت ورزش داد، مقداری را باشگاه استقلال تهیه کرد و بقیه آن بدهی است که چون استقلال دولتی است باید این پول تهیه شود. این طور نمی شود به کار ادامه داد؛‌یا باید استقلال واگذار به بخش خصوصی شود و یا اگر دولتی به حساب بیاید دولت باید هزینه آن را بپردازد.

نجف‌نژاد در خصوص تمدید قرارداد بازیکنان استقلال که قراردادشان با این باشگاه به اتمام رسیده، افزود: این موضوع در اختیار سرمربی استقلال است و ایشان باید لیست خودش را به مدیرعامل بدهد. اما ما هم باید نگاه جدیدی به تیم‌های پایه داشته باشیم و اگر تاکنون از تیم‌های پایه برداشت نکرده‌ایم به این دلیل بوده که کاشتی هم انجام ندادیم. باید برای پرداختن به تیم‌های پایه پول داشت و شاید اگر فتح‌الله‌زاده دستش خالی نبود می‌توانست در این زمینه کار کند. همین حالا که من با شما صحبت می‌کنم نمی‌دانم اسپانسر چقدر قرار است برای استقلال پول بگذارد. اگر این موضوع مشخص شود ما هم می‌توانیم اولویت‌بندی‌مان را مناسب انجام دهیم. اولویت‌های ما به ترتیب می‌تواند بستن تیم، پرورش نیروهای پایه و ساماندهی آنها باشد که البته اصل مهم برای باشگاه استقلال موضوع فرهنگی و اخلاقی است. ما در زمینه پرورش استعدادها می‌خواستیم به طور مثال از استعدادهای استان‌های شمالی بخواهیم در استانی مانند مازندران جمع شوند تا امیر قلعه‌نویی آنها را ببیند و از بین آنها بازیکن انتخاب کند اما با توجه به دیر انتخاب شدن اعضای هیأت مدیره این موضوع هم دیر شده است.

عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال در مورد اینکه آیا مجتبی جباری به این تیم برمی‌گردد یا نه، افزود: خود من از همان ابتدا مخالف رفتن جباری از استقلال بودم اما این موضوع نظر سرمربی و مدیرعامل ماست. هر چند به اعتقاد من جباری یکی از استعدادهای فوتبال کشورمان است.

نجف‌نژاد در پاسخ به این سؤال که با انتخاب یک اسپانسر دولتی برای استقلال چگونه می‌توان به خصوصی‌سازی باشگاه استقلال امیدوار بود، اظهار داشت: خود من در مجلس شورای اسلامی بارها فریاد زدم که اگر قرار است استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند واقعا این اتفاق بیفتد و این دو تیم خصوصی شوند. چرا ورزش ما اقتصادی نیست؟ برای یک فرد دولتی مهم نیست که یک تیم چه شرایطی دارد و به همین دلیل است که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس همیشه لنگ می‌زنند. ای کاش وزارت ورزش این دو باشگاه را اداره نمی‌کرد و شرکت‌های خصوصی و صنعتی استقلال و پرسپولیس را اداره می‌کردند. در همه جای دنیا هم شرایط به این گونه است اما به دلیل همین موضوع که من گفتم فوتبال ما با نذر و نیاز به جام جهانی می‌رود اما استعدادهای فوتبال ما بسیار بالاتر از این حرف‌هاست و چون بخش خصوصی در فوتبال وجود ندارد تحولی هم در فوتبال شاهد نیستیم.

وی در پایان درباره حضور افشارزاده در باشگاه استقلال تصریح کرد: اعتقاد دارم برای توسعه و تحول در هر کاری نیاز به سرمایه مدیریتی است که پیش‌نیاز آن هم همدلی خواهد بود. افشارزاده سابقه ورزشی درخشانی دارد و با اصل ورزش آشناست. او شاید فوتبالی نباشد اما با فوتبال بیگانه نیست و هیأت مدیره هم کمک خواهد کرد تا ایشان بتواند در باشگاه استقلال موفق باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391