برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: پرسپولیس و استقلال باید با تشریقات قانونی واگذار شوند

شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۴:۱۳ — تسنیم

کارشناس مسائل حقوقی فوتبال بر لزوم واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با تشریفات قانونی تاکید کرد.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده ،‌ در مورد خصوصی‌سازی باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال گفت: باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال طبق اصل ۴۴ قانون اساسی در زمره اموالی هستند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مصادره شدند و جزو اموال و ثروت‌های عمومی محسوب می‌شوند. خصوصی‌سازی این دو باشگاه باید بر اساس قانون اجرایی اصل ۴۴ انجام شود.

وی ادامه داد: براساس این قانون پرسپولیس و استقلال در صورت حضور در بورس کشور به خودی خود زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی محسوب می‌شوند و هرگونه پرداخت مستقیم پول توسط وزارت ورزش به این باشگاه‌ها فاقد وجاهت قانونی است.

کارشناس مسائل حقوقی فوتبال تصریح کرد: در این چند روز اخباری مبنی بر واگذاری این دو باشگاه شنیده شد و حتی گفته شد درصدی از سهام یکی از باشگاه‌ها به شرکت‌های اقتصادی واگذار شده که این موضوع خلاف رویه انشا شده در قانون اجرایی اصل ۴۴ است. در کل باید بگویم که برای واگذاری پرسپولیس و استقلال باید تمام تشریفات قانونی انجام شود و این باشگاه‌ها یا در بورس و یا به صورت مزایده واگذار شوند.

نصیرزاده تاکید کرد: در بوجه سال ۹۳ برای اینکه باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به عنوان شرکت‌های سوده در بورس حضور پیدا کنند با درآمد ۱۶ میلیارد تومانی معرفی شدند. در ضمن چون این دو باشگاه جزو ثروت عمومی هستند باید پول خرید آنها به حساب خزانه عمومی ریخته شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اسپانسر احتمالی پرسپولیس و استقلال می‌تواند در انتخاب هیئت مدیره تاثیرگذار باشد، گفت: اصلاً چنین چیزی امکان ندارد. اسپانسر باید در ازای تبلیغی که باشگاه انجام می‌دهد پول بدهد. اسپانسر نمی‌تواند در انتخاب هیئت مدیره و مسائل مدیریتی دخالتی داشته باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391