برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نکونام: سن فقط یک عدد است

چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۵۹ — خبرآنلاین

کاپیتان تیم ملی ایران می‌گوید: «ما در گروه سختی قرار داریم و فقط می‌توانم بگویم سعی‌مان را می کنیم که بازی‌های خوبی انجام دهیم.»

جواد نکونام

«خیالتان راحت،ما جواد را می‌رسانیم.»صدای یکی از تماشاگران است که پشت سر اتوبوس تیم ملی شنیده می‌شود. تمرین ملی پوشان تمام شده وبه سمت هتل حرکت می‌کنند اما هنوز اثری از نکونام نیست.با این حال تماشاچیانی که تعدادشان به انگشتان دو دست هم نمی‌رسد، پشت درهای بسته ورزشگاه روستای بادوالترزدورف، در شرق اتریش، منتظر کاپیتان تیم ملی ایستاده اند. باد می‌آید و هوا سوز بدی دارد. یکی از همراهان تیم توضیح می‌دهد که نکونام امروزاضافه تمرین می‌کند و کارش طول می‌کشد اما تماشاچیان مصرانه می‌خواهند " آقا جواد " را ببینند.می‌گویند از سوئد و انگلستان به عشق دیدن او آمده اند، منتظر می‌مانند و اگر لازم باشد او را تا هتل همراهی می‌کنند.انتظار ۴۰ دقیقه طول می‌کشد، سرو کله کاپیتان با لبخند همیشگی پیدا می‌شود و بعد از چند عکس و امضا، بالاخره نوبت به سوالات خبرآنلاین هم می‌رسد البته به شرط آنکه حاشیه ای نباشند.

در خبرها آمده بود که در کویت مصدوم شدید اما به نظر می رسد که زیاد جدی نیست؟

خوبم،به اردو رسیده ام،تمرین می کنم و در شرایطی قرار دارم که می توانم بازی کنم.

شرایط اردو چطور است؟

من تازه به تیم رسیده ام و تمرین می کنم.فعلا خوب است.بچه‌ها هم کم کم می رسند و تیم تکمیل می شود و خیلی بهتر از قبل می توانیم تمرین کنیم.فکر می کنم شرایط اردو این بار خیلی بهتر است.این دوره بازی تدارکاتی داریم و می توانیم شرایط تیم را بسنجیم.به نظر من بازی تدارکاتی در هر شرایطی مهم است چون باعث هماهنگی بازیکنان می شود.بازیکنان در بازی تدارکاتی محک می خورند و مربیان می توانند شرایط تیم را بسنجند.

اما ایران در جام جهانی در گروه سختی قرار گرفته،به نظر شما در این مدت باقی مانده با این بازی های تدارکاتی و اردوهایی که برگزار شد ،تیم به آمادگی می رسد؟

کاری نمی شود کرد.

یعنی به آمادگی نمی رسد؟

شرایط را نمی توان عوض کرد.وقت گذشته است.زمانی که همه می گفتند باید کار کنیم و آماده شویم،کسی به فکر نبود و حالا کاری نمی شود کرد.حالا فقط باید به فکر آینده باشیم و جلو را نگاه کنیم.از اردوها استفاده کنیم و تلاش کنیم بازی های خوبی انجام دهیم.

اما برخی از کارشناسان معتقدند که ایران می تواند در جام جهانی از دور اول صعود کند.

آنها خودشان باید جوابگو باشند.به نظر من ما در گروه سختی قرار داریم و فقط می توانم بگویم؛ سعی مان را می کنیم که بازی های خوبی انجام دهیم.

اینکه ترکیب تیم در این دوره جوان تر شده،می تواند نشانه خوبی برای دوره های بعدی باشد؟

همیشه همین طوری بوده،در دوره های قبل ترکیب تیم پیر بوده؟

در دوره های قبل،بسیاری از بازیکنان اولین و آخرین جام جهانی را در یک دوره تجربه می کردند.

نه اصلا اینطور نیست.در هر دوره هر کسی که خوب باشد به تیم ملی دعوت می شود.اصلا بحث اولین و آخرین جام جهانی نیست.هر کس که لیاقتش را داشته باشد،.در ترکیب قرار می گیرد.سن یک عدد است و ممکن است بازیکن ۱۸ یا ۲۰ ساله در ترکیب تیم باشد.مشکلی نیست.

بالاخره به نظر شما حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیم ملی مثبت است یا خیر ؟

بله مثبت است اما شرایط همیشه این طور بوده.در فوتبال ایران هر بازیکنی که لیاقتش را داشته، واقعا به حقش رسیده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391