برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نوری: رفتن بازیکنان عامل نتیجه نگرفتن استقلال بود

چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۴:۱۷ — فارس

هافبک تیم فوتبال استقلال گفت: رفتن بازیکنان در پست‌های مختلف و مشکلات دیگر عامل نتیجه نگرفتن استقلال در فصل گذشته بود.

پژمان نوری یکی از بازیکنانی که از ابتدای فصل به جمع آبی‌پوشان اضافه شد اما وی سال سختی را در استقلال سپری کرد. این بازیکن با تجربه کاپیتانی ملوان و همچنین حضور در دیگر تیم پرطرفدار تهرانی پا به استقلال گذاشت تا روزهایی موفق را به کارنامه خود اضافه کند اما استقلال خوب نبود تا تماشاگران نسبت به عملکرد بازیکنان انتقاد داشته باشند.

به همین منظور در خصوص اتفاقات این فصل گفت و گویی را با نوری انجام دادیم و در خصوص سختی های امسال و فصلی که گذشت با این بازیکن صحبت کردیم.

به نظر یک فصل سخت و طاقت‌فرسا را پشت‌سر گذاشتی؟

امسال سال خوبی نبود، نه برای تیم، نه برای بازیکنان. این موضوع هم دلایل مختلفی داشت که دلایل خیلی زیادی داشت.

تو امسال در پست‌های مختلفی بازی کردی و بازی‌ات کمتر به چشم آمد اما خیلی‌ها از نحوه بازی ات انتقاد می کردند البته این موضوع در مورد خیلی از بازیکنان اتفاق افتاد...

من همیشه به انتقاد سازنده احترام می‌گذارم و فکر نمی‌کنم تاکنون کسی از من صحبتی شنیده باشد که به مربی‌ام و یا بازیکنان بی‌احترامی کرده باشم و همیشه به هواداران فوتبال احترام گذاشتم، چه در ملوان، چه در پرسپولیس و چه حالا در استقلال. من برای پولی که می‌گیرم، زحمت زیادی می‌کشم و آن کسانی که هر روز در تمرینات ما حاضر هستند، می‌توانند شهادت بدهند جزو اولین بازیکنانی بودم که در تمرین حاضر می‌شدم و جزو آخرین بازیکنانی بودم که از محل تمرین می‌رفتم. حتی روزهایی بوده که وسیله نقلیه زیر پایم نبوده، اما خودم را زود به محل تمرین رساندم. از روزهای ابتدایی فصل در تمرینات بدنسازی تیم حضور داشتم و به قلعه‌نویی گفتم همه‌جوره به او کمک خواهم کرد، چون به عنوان یک بازیکن، اصول حرفه‌ای را می‌دانم. اما بعضی مواقع اتفاقاتی می‌افتد که به بازیکنان فشار روحی زیادی وارد می‌شود.

چه اتفاقاتی؟

خودتان بهتر می‌دانید در این فصل ما شاکله اصلی تیم‌مان را از دست دادیم. تیمی مثل استقلال در سه پست اصلی خود بازیکنان خوبی را از دست داد و این موضوع روی همه بچه‌ها تاثیر گذاشت. منتظری، نکونام، جباری و مجیدی،و حتی علی حمودی هم پارسال در این تیم جا افتاده بود از تیم به هر دلیلی جدا شدند. معلوم است وقتی مثلا یک بازیکن از خط دفاع جدا می‌شود، در طول مسابقات به دو بازیکن دیگر فشار می‌آید. من امسال هم در دفاع چپ بازی کردم و هم در هافبک چپ و هم هافبک دفاعی، چون انصافا دست مربی خالی شده بود. شاید به این دلیل بود که بازی‌ام به چشم نمی‌آمد.

اتفاقا برخی از بازیکنان تو را دونده ترین بازیکن تیم می دانستند ولی بازی ات به چشم نمی آمد...

شما می‌توانید از کادر فنی و کسانی که بازی‌های ما را آنالیز کردند سوال کنید که میانگین دوندگی من در طول بازی‌ها چقدر است؟ در بعضی از بازی‌های استقلال انصافا خیلی بیشتر از حد طبیعی می‌دویدم و وقتی به رختکن می‌رسیدیم، نای بلند شدن نداشتم. این را می‌توانید از بازیکنان دیگر استقلال هم سوال کنید.ولی اخلاقم طوری نیست که بخواهم به انتقادات هوادارانی که در سرما و گرما تیم خود را تشویق می کنند اعتراض کنم یا خدای ناکرده جواب آنها را بدهم. همیشه سرم پایین بوده و سعی کرده‌ام کار خودم را انجام دهم.هر وقت هم آنها حرفی زده اند قبول کردم و به آنها احترام گذاشتم.

قبول داری که میانگین سنی استقلال امسال خیلی بالا بود؟

من نمی‌توانم به این سوال شما جواب بدهم، شاید هم این‌گونه باشد؛ اما همان‌طور که گفتم این موضوع دلیلی بر عدم‌نتیجه‌گیری استقلال نیست، بلکه مسائل مختلفی مثل رفتن بازیکنان، تزریق دیرهنگام پول توسط وزارتخانه به باشگاه، مصدومیت‌های بازیکنان و خالی ماندن دست کادر فنی و خیلی مسایل دیگر باعث شد که تیم ما نتیجه نگیرد. من خودم در رختکن و بعد از بازی‌ها شاهد بودم که بچه‌های ما خیلی ناراحت می‌شدند که نتیجه نمی‌گرفتیم، اما بیشتر ناراحتی آنها از این موضوع بود که چرا به آنها لقب بی‌غیرت می‌دهند؟ شما حنیف عمران‌زاده و امیرحسین صادقی را ببینید که چندین بار ابرو و بینی‌شان شکست، اما برای استقلال بازی کردند. انصافا نباید به آنها و خیلی دیگر از بازیکنان‌مان لقب بی‌غیرت داد، چون اصلا این مساله را قبول ندارم. هیچ بازیکنی در فوتبال ما پیدا نمی‌شود که بخواهد برای تیمش کم بگذارد، چون من سابقه بازی در تیم‌های مختلف را دارم و این موضوع را حس کرده‌ام.

این روزها شایعات زیادی مبنی بر حضور افراد مختلف در رأس کادر فنی استقلال شنیده می‌شود و عده‌ای هم می‌گویند قلعه‌نویی می‌ماند، نظر تو چیست؟

من یک بازیکن هستم و تابع؛ اگر من را بخواهند با کمال میل در خدمت‌شان هستم و اگر نخواهند باز هم به تصمیم آنها احترام می‌گذارم. این سلیقه یک مربی است که چه بازیکنی را داشته باشد، من هم در جایگاهی نیستم که بخواهم بگویم فلان مربی باشد یا نباشد؟!

پس تکلیفت برای فصل آینده مشخص نیست؟

هنوز که تکلیف مدیریت باشگاه هم مشخص نیست و فکر می‌کنم خود آقای فتح‌الله‌زاده هم نمی‌داند که در استقلال باقی می‌ماند یا از این تیم جدا خواهد شد.

در این مدت انتقادات زیادی به رقم پرداختی‌های بازیکنان استقلال شد و اتفاقا در مورد تو هم بحث‌های زیادی صورت گرفت.

اتفاقا من در این مورد هم حرف دارم، من امسال تنها در ابتدای فصل مبلغی از باشگاه گرفتم و فصل هم به پایان رسیده است، شما بگویید وقتی من چنین قراردادی بستم و فقط چند درصد از قراردادم را گرفته‌ام، آیا باید این همه انتقاد بشنوم؟ در همه جای دنیا قانون این است که بازیکن ۲۰ درصد قراردادش را ابتدا، ۶۰ درصد در اواسط فصل و درست بلافاصله بعد از بازی آخر فصل ۲۰ درصد انتهای قراردادش را می‌گیرد،اما اینجا من ۲۰ درصد گرفته‌ام و جالب است که باید مالیات کل قراردادم را تا همین چند روز دیگر به اداره مالیات پرداخت کنم. من که کل قراردادم را نگرفته‌ام، آن وقت می‌گویند بازیکن میلیاردی، اتفاقا همین چند روز پیش بین بازیکنان تیم صحبت می‌کردیم و من گفتم نوش جان آنهایی که گرفتند، ما که نگرفتیم، اما درست هم نیست اینقدر به من و بازیکنان حمله کنند و بگویند فلان بازیکن میلیاردی گرفته. به خدا این بازیکنان هر روز باید به دفتر این مدیر و آن مدیر بروند تا سراغ پول هایشان را بگیرند. مردم که از درون تیم ما خبر ندارند. من الان بازیکنانی را می شناسم که فوتبالشان تمام شده اما هنوز ا باشگاه هایی که بازی کرده اند طلب دارند.

حالا با این شرایط مالی به نظرت سرنوشت استقلال چه خواهد شد؟

من که واقعا نمی‌دانم چرا شرایط استقلال این‌گونه است، اگر یادتان باشد ابتدای همین فصل مصاحبه‌ای کردم و گفتم باید پای بازیکنان استقلال را طلا گرفت که این‌گونه و با این شرایط قهرمان شدند؛ الان هم حرفم همین است، نمی‌دانم چرا وزارتخانه فکری اساسی به حال این دو باشگاه پایتخت نمی‌کند؟ وگرنه با یک سال و تزریق مقداری پول، گره‌ای از این دو تیم باز نخواهد شد.

گفتی که شرایطت مشخص نیست، اما احتمال دارد به ملوان برگردی؟

فعلا که بحثی مطرح نشده و صحبتی نیست، ولی تصمیم دارم چند روزی استراحت کنم تا وضعیت تیم مشخص شود؛بعد از آن تصمیم لازم را خواهم گرفت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391