برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پریرا : با گل های من فولاد صعود می کند!

یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۳:۵۴ — خبرآنلاین

لوسیانو پریرا بازیکن برزیلی فولاد از بازی در اهواز می گوید.

لوسیانو پریرا یکی از بهترین بازیکنان خارجی است که به اهواز رفت و برای فولاد بازی کرد. او بهترین گلزن فولاد در رقابت‌های آسیایی است و مدافعان السد هم برنامه‌ریزی زیادی برای کنترلش داشتند. این بازیکن که به شیمبا معروف است، دیروز با ما به مصاحبه پرداخت.

*از کجا شروع کنیم؟

از مصدومیتی که واقعاً همه چیز را خراب کرد!

*آن مصدومیت را چطور پشت‌سر گذاشتی؟

واقعاً شرایط سختی بود. شب و روز تمرین می‌کردم. شاید کسی باور نکند اما قسم می‌خورم تمرینات شبانه‌ام باعث شد زودتر از موعد برگردم. البته باید از کادرپزشکی و فنی فولاد هم تشکر کنم که همیشه در کنارم بودند. خداوند هم هیچ وقت مرا فراموش نکرد و از او ممنونم. شرایط بحرانی ممکن است برای هر بازیکنی به وجود بیاید ولی این بحران برای من در شرایطی که با آقای گلی، فاصله کمی داشتم، بسیار سخت بود.

*تو این فصل با فولاد به قهرمانی در لیگ ایران رسیدی. در این مورد چه نظری داری؟

وقتی به فولاد آمدم، متوجه شدم این باشگاه پتانسیل قهرمانی را دارد. ما در فصل گذشته بسیار بدشانس بودیم و فقط سهمیه آسیایی گرفتیم ولی این فصل به خاطر افزایش همدلی و اتحاد بین بازیکنان، دست به کار بزرگی زدیم و قهرمان شدیم. فرکی و دیگر مربیان تیم برای این قهرمانی، زحمات زیادی کشیدند. بازیکنان هم عالی کار کردند اما مهم‌تر از همه، همان اتحادی بود که هرگز از بین نرفت.

*حالا شرایط فولاد را چطور می‌بینی؟

وقتی قرار شد از برزیل و لیگ کشورم به اهواز بیایم، همه می‌گفتند چرا می‌خواهی به خاورمیانه بروی؟ می‌گفتند در خاورمیانه، فوتبال وجود ندارد اما به آنها گفتم در مورد خاورمیانه دچار اشتباه هستید. فولاد یک باشگاه مهم است که امکانات فوق‌‌‌العاده‌ای دارد. همچنین سایر باشگاه‌ها. به آنها گفتم ایران، تماشاگران بی‌نظیری دارد. حالا هم فکر می‌کنم فولاد یکی از بهترین باشگاه‌های خاورمیانه است.

* یعنی فصل آینده هم در فولاد می‌مانی؟

من تا آخر همین هفته با باشگاه فولاد قرارداد حرفه‌ای دارم و پس از آن، باید مذاکره کنیم. اصلاً درست نیست بخواهم از حالا، در مورد اتفاقی که قرار است در آینده رخ دهد، حرفی بزنم. قوانین بین‌المللی هم در این مورد به من اجازه نمی‌دهد. نه تنها با فولاد، که با هیچ باشگاه دیگری نیز حاضر به مذاکره نیستم چون قراردادم به زودی تمام می‌شود و درست نیست از حالا برای فصل آینده حرف بزنم. حتی وقتی مدیر برنامه‌هایم گفت از چند باشگاه برایت پیشنهاد آمده، گفتم اصلاً درست نیست در چنین شرایطی، حرفی از این قراردادها بشنوم.

* یعنی می‌خواهی از فولاد بروی؟

منظورم این بود که درست نیست از حالا راجع به آینده حرفی بزنیم. بگذارید فصل تمام شود و بعد صحبت می‌کنم. من در این فصل همراه با فولاد موفق عمل کردم اما شیمبا فقط یکی از اعضای تیم بود، همه ما عالی بودیم و به همین خاطر، پیشنهادات زیادی برای‌مان مطرح می‌شود ولی در حال حاضر باید تمرکزمان به بازی برگشت با السد باشد نه قرارداد فصل آینده‌مان.

*بازی رفت با السد چطور بود؟

آنها نشان دادند تیم خوبی هستند ولی فولاد بهترین نتیجه را گرفت و تساوی بدون گل در خانه حریف، برای‌مان شبیه یک پیروزی بود. البته حریف‌مان خیلی خشن بازی می‌کرد ولی یک امتیاز باارزش گرفتیم.

*واقعاً چرا این طور بود؟ چرا داور هیچ ترتیب اثری نمی‌داد؟

نمی‌دانم، شاید دستور کادرفنی تیم قطری این بود که بازیکنان فولاد را در زمین بازی بزنند ولی ما اسیر این تاکتیک نشدیم و کارمان را به خوبی انجام دادیم. در مورد داوری هم مطمئن باشید یک کلمه حرف نخواهم زد. وقتی من فوتبال را شروع کردم، در برزیل به ما دو چیز را آموختند‌؛ اول اینکه هرگز به تصمیم داوران اعتراض نکنیم و دوم اینکه بتوانیم از سد بازیکنان مقابل‌مان با تکنیک یا سرعت عبور کنیم. من هرگز از این دو اصل، رد نمی‌شوم. شاید نظرم با شما موافق باشد ولی قضاوت در مورد کار داوران را به مردم و تماشاگران فوتبال واگذار می‌کنم، بهترین نظرات را مردم در مورد داوران می‌دهند.

*فکر می‌کنی بازی برگشت به سود فولاد خواهد بود یا اتفاق تلخی رخ می‌دهد؟

قبل از اینکه نیمه اول بازی رفت با السد تمام شود، ما می‌ترسیدیم که نکند گل بخوریم یا السد بتواند فولاد را حذف کند. حتی در بین دو نیمه، صعودمان را ۵۰ -۵۰ می‌دانستیم اما حالا به شما می‌گویم ما صد‌درصد صعود خواهیم کرد. با این انگیزه‌ای که بازیکنان فولاد دارند، با پتانسیل بالایی که به لحاظ فنی و تاکتیکی نشان دادیم و با تفکرات فرکی، می‌توانیم السد را در اهواز شکست دهیم. در ضمن، هواداران هم برای تشویق و حمایت‌مان می‌آیند. در بازی قبلی، چند پاس خوب از هافبک‌های تیم گرفتم و از همه‌شان ممنونم، امیدوارم باز هم به من کمک کنند. مطمئن باشید برنده این بازی، فولاد است با گل‌های شیمبا!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391