برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پیروانی: شاید اگر در فجر می‌ماندم سقوط نمی‌کرد

جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۲۴ — فارس

سرمربی سابق تیم فوتبال فجر گفت: شاید اگر در فجر می‌ماندم تیم سقوط نمی‌کرد البته آدم خودخواهی نیستم و شاید این اتفاق رخ می‌داد.

غلامحسین پیروانی در خصوص سقوط فجرسپاسی به لیگ دسته اول و شرایط این تیم که خودش در ابتدای فصل برای حضور در لیگ برتر تیم را بسته بود صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانیم؛

*فجرسپاسی روز گذشته مقابل پیکان شکست خورد و به لیگ دسته اول سقوط کرد. به نظر شما علت این موضوع چه چیزی بود؟

من نزدیک ۱۰ سال با این تیم کار کردم، نمی‌خواهم انتقاد بی‌موردی انجام دهم و بگویم شاید اگر من بودم تیم را نگه می‌داشتم. می‌گویم اگر من هم بودم شاید این اتفاق رخ می‌داد. فجرسپاسی همیشه خروجی خوبی داشته اما ورودی در این تیم بسیار کم بوده است. من در ابتدای فصل سرمربی این تیم بودم و با قرعه دشواری روبه‌رو شدیم که باید روبه‌روی تیم‌های استقلال، پرسپولیس، نفت، فولاد و تراکتورسازی بازی می‌کردیم. از ۶ بازی ۴ امتیاز گرفتیم که پس از آن دیدم شرایط سکوها مناسب نیست و باشگاه هم حمایت نمی‌کند و رفتم.

* چه اتفاقی افتاد که از فجر رفتید؟ فکر نمی‌کنید اگر تغییر و تحولاتی رخ نمی‌داد همچون سال‌های گذشته این تیم می‌توانست در لیگ برتر بماند؟

من وقتی دیدم درسکوها شعارهایی داده می‌شود که در شان و شخصیت خودم و خانواده‌ام نیست تصمیم گرفتم از تیم بروم. باشگاه هم حمایت لازم را نکرد. در ابتدای فصل من سه مهره کلیدی خواستم که جعفری با صداقت به من گفت ما پول این بازیکنان را نداریم. رجب‌زاده، رضا خالقی و روح‌الله عرب را می‌خواستم اما باشگاه با این موضوع موافقت نکرد و این بازیکنان را نگرفت. تیم‌داری مثل کشاورزی می‌ماند که باید خوب زمین را شخم بزنیم، خوب آبیاری کنیم و خوب درو کرد.

* به هر حال شما ۱۱ سال در کنار این تیم بودید.

زمانی که سکوها مسموم باشد فایده‌ای ندارد که من در تیم بمانم. همه چیز پول نیست و ارزشی برایم ندارد که به خاطر آن تن به هر چیزی بدهم. من ۱۱ سال در این تیم کار کردم و خدا کمک کردو هیچ‌گاه به چنین سرنوشتی دچار نشدیم. البته نمی‌خواهم بگویم تقصیر یاوری است او هم مقصر نیست. او حق استادی و شاگردی بر من دارد اما باید جایی که کار می‌کنم مرا بخواهد. آنقدر خودخواه نیستم که بگویم اگر من در تیم بودم می‌توانستم نتیجه بگیرم اما شاید اگر حمایت شده بود شرایط متفاوت بود. البته یاوری هم مربی کوچکی نیست.

*تیم بازیکن‌سازی همچون فجرسپاسی حالا باید در لیگ دسته اول بازی کند و حتی احتمال آن می‌رود که مسئولان نخواهند تیم‌داری کنند. چه کاری باید کرد این تیم به سرنوشت برق شیراز دچار نشود.

همانطور که می‌گویید فجر تیم بازیکن‌سازی بود بازیکنانی چون رحمتی،‌اکبرپور، معدنچی، سوشا مکانی،‌رجب‌زاده و ... را به فوتبال ایران معرفی کرده اما همانطور که گفتم این تیم پولی ندارد. شما ببینید سایر باشگاه‌ها هزینه‌ ۲۰-۳۰ میلیاردی می‌کنند و بعد هممی‌گویند ماپول نداریم. با ۴-۵ میلیارد که نمی‌توان تیم‌داری کرد. بازیکنان فجر ۳۰-۴۰ درصد قرارداد خود را دریافت کردند و بقیهپول بازیکنان راهم باشگاه ندارد. جعفری یک نفره نمی‌تواند کاری کند. او آدم عاشق و پاکی است اما تنهایی به جایی نمی‌رسد. واقعا حیف شد که فجر به لیگ دسته اول سقوط کرد. هم اکنون هم معلوم نیست این تیم قصد تیم‌داری دارد یا خیر. شنیدم مدیرعامل باشگاه روز گذشته گفته که مسئولان نمی‌خواهند تیم‌داری کنند. امیدوارم این اتفاق رخ ندهد. فجرسپاسی در لیگ دسته اول بماند تلاش خود را می‌کند راهی لیگ برتر شود اما اینکه تیمی نداشته باشد شرایط خوبی را به وجود نمی‌آورد.

*اگر بار دیگر پیشنهاد سرمربیگری فجرسپاسی به شما داده شود‌،‌این سمت را می‌پذیرید؟

خیر. سال خیلی بدی را سپری کردم. شخصیت من اینگونه نیست در هر جایی کار کنم. برنامه به گونه‌ای بود که نمی‌خواستن از من حمایت کنند.

*فکر می‌کنید فجرسپاسی بتواند بار دیگر به عرصه فوتبال بازگردد؟

چرا که نه. این تیم می‌تواند با بها دادن به بازیکنان امیدش نتایج خوبی بگیرد. تیم امید فجرسپاسی قهرمان شده است و با استفاده از آنها می‌توان شرایط را بهبود بخشید.

* یک سؤال غیرفوتبالی داشتم. اتفاقاتی برای برادرزاده شما در شنا رخ داده که باعث شده از تیم ملی کنار گذاشته شود. در این باره توضیح می‌دهید؟

این موضوع به اختلافی که بین کشتکار سرمربی تیم ملی و برادر من به وجود آمد مربوط می‌شود. برادرم از خانواده ماست و آدم خودخواهی نیست که بگوید حتما من باید سرمربی تیم ملی باشم. در روزنامه‌ها به ناحق در این باره نوشتند و او را فرد خودخواهی معرفی کردند. در حالی که اینگونه نبود و چون پسرش در کنار او حضور داشته قصد داشته تمرین‌ها و برنامه‌هایش را پیگیری کند. همچنان که با موفقیت هم صورت گرفت و توانست سهمیه A المپیک را کسب کند. حالا اگر اختلافی هم هست چرا سر جوان مردم خالی می‌کنند. به قول معروف می‌گوید «گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری». این موضوع خیلی می‌تواند راحت‌تر حل و فصل شود. نباید با سرنوشت یک جوان به این راحتی بازی کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391