برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حتی اگر تخلف بختیار رحمانی و آرش افشین اثبات شود

شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۴۵ — خبرآنلاین

پرسپولیسی‌ها به دنبال این افتادند تا قهرمانی را از فولاد پس بگیرند اما قانون صراحتا می گوید آنها به دلیل استفاده بازیکن سرباز از سوی فولاد هم نمی توانند صاحب عنوان قهرمانی باشند!

پس از اینکه ماجرای کارت های پایان خدمت غیر قانونی بعضی از بازیکنان فولاد مطرح شد ، هجمه زیادی به راه افتاد که قهرمانی لیگ برتر را از فولاد می گیرند اما آیا این اتفاق می افتد؟

۳ بازیکن فولاد تا به حال نام شان به عنوان متهم مطرح شده است. ۳ بازیکن کلیدی این تیم یعنی ساسان انصاری ، آرش افشین و بختیار رحمانی در صف مضنونین هستند. روز گذشته خبرگزاری فارس نام این بازیکنان را با حروف اختصاری منتشر کرده بود. بازیکنانی که حالا انگشت اتهام به سوی شان برگشته و ترجیح می دهند اقلا نام شان صراحتا طرح شود تا بتوانند پاسخگو باشند. از این بین ساسان انصاری خیلی راحت حرفش را می گوید و این اتفاق را شایعه ای بی اساس می داند . او در این باره به خبرآنلاین می گوید:« من اصلا از اهواز کارت پایان خدمت نگرفتم. دو سال قبل که پدرم به رحمت خدا رفت ، کفیل قانونی مادرم شدم و کارت معافیت از خدمتم را گرفتم. من نه جعلی کردم نه کارم غیر قانونی بوده ، درباره کارت پایان خدمتم می توانید از حوزه نظام وظیفه استان فارس استعلام کنید.»

یکی دیگر از بازیکنان متهم کسی نیست غیر از بختیار رحمانی. بازیکنی که نه دانشجو بوده و نه در تیم های نظامی خدمتش را گذرانده است و نه اصلا کسی یادش می آید که به پادگان رفته باشد. اما او چطور توانسته از خدمت معاف شود. بازیکنی که سال‌ها را در عراق گذرانده . البته او از ۵ سال قبل کارت معافیت از خدمت دارد. پدرش ۳۰ ماه رزمندگی داشته و این بازیکن توانسته با اسناد مربوط به رزمندگی پدر مرحومش که ۷ سال قبل فوت کرده ، کارت معافیت از خدمت بگیرد. آیت اللهی نایب رئیس فدراسیون فوتبال در گفت و گو با خبرآنلاین درباره این پرونده می گوید:« نامه محرمانه ای به ما رسیده که یک باند بازداشت شده مدعی شدند برای تعدادی از بازیکنان فوتبال هم سابقه رزمندگی پدر جور کردند و معافیت گرفته اند. البته این ادعاها در دادستانی و مراجع قضایی مطرح است نه در فدراسیون فوتبال.» این اتهامی است که می تواند متوجه بختیار رحمانی باشد. بختیار اما در واکنش به این اتهام می خندد و می گوید:« مزخرف است.»

نفر سوم اما آرش افشین است. بازیکنی که دو سال قبل بحث سرباز بودنش مطرح شد. او قرار بود برای خدمت به تراکتورسازی برود اما یکباره مشکلاتش حل شد و توانست گذرنامه بگیرد. آرش که یکی از پدیده های فوتبال ایران محسوب می شود هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.

آنچه مشخص است پیگیری این پرونده اتهامی را متوجه باشگاه فولاد نمی کند چون پس از پرونده جنجالی احمد مقدسی پور ، آیین نامه فوتبال ایران به شکلی تغییر کرد که بازیکن سرباز باعث تغییر نتیجه مسابقه نمی شود. نصیرزاده در این باره می گوید:« این قانون است و حتی اگر تخلفی باشد ، مربوط به تیم نمی شود پس نتیجه ای هم عوض نمی شود.» البته سردار باران چشمه به کلی این خبر را که کارت خدمت بازیکنی مشکل داشته باشد را رد کرده است. رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح می گویند هنوز آنها در جریان چنین تخلفی قرار ندارند.

آنچه پایان این پرونده حتی در صورت اثبات تخلف بازیکنان به همراه می آورد اعزام این بازیکنان به خدمت سربازی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391