برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

یکشنبه، رونمایی از آثار هنری تیم ملی در جام جهانی

جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۳:۳۹ — ایسنا

رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال از امضای تفاهم‌نامه میان فدراسیون و همراه اول در برنامه رونمایی از آثار فرهنگی هنری حامی تیم ملی خبر داد و گفت: این برنامه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر ورزش، مسوولان فدراسیون و برخی از شخصیت‌های سیاسی، ورزشی، هنری، مربیان تمام تیم‌های ملی، نماینده یونسکو در ایران و سفرای ۱۰ کشور خارجی برگزار می‌شود.

تیم تیم ملی ایران

ملامحمد اظهار کرد: از آنجا که محوریت این برنامه رونمایی از آثار فرهنگی و هنری برای فوتبال و تیم ملی ایران است، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از چهره‌های فرهنگی هنری به این برنامه دعوت شده‌اند. همچنین وزیر ورزش و جوانان، مسوولان فدراسیون فوتبال و جمعی از شخصیت‌های سیاسی و ورزشی، اعضای کادر فنی تمامی تیم‌های ملی ایران از جمله تیم بزرگسالان به همراه بازیکنانش حضور خواهند داشت. البته تیم ملی بامداد دوشنبه عازم وین است اما اگر بتوانند به مراسم می‌آیند.

** کارگردان کلیپ تیم ملی معروف نیست

وی با بیان اینکه هنوز کلیپ تیم ملی در جام جهانی ساخته نشده است، تصریح کرد: در برنامه یکشنبه از موسیقی تیم ملی با اجرای زنده احسان خواجه امیری رونمایی می‌شود. این خواننده مجموعه‌های حرفه‌ای در ساخت کلیپ‌های موسیقی را به ما معرفی کرد و خودش هم مشورت‌هایی در این زمینه داد. نهایتا گروهی مشغول کار شده‌اند که امیدواریم تا زمان مراسم بدرقه تیم ملی آماده شود.

ملامحمد در پاسخ به اینکه آیا قرار نبود ساخت این کلیپ به یکی از کارگردان‌های معروف واگذار شود، خاطرنشان کرد: این کار به گروه‌های متخصص خودش باید واگذار شود و البته از اول هم قرار نبود حتما یکی از کارگردان‌های معروف کلیپ را بسازد. ما با سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت هم صحبت‌هایی کردیم که بیشتر جنبه مشورتی داشت و نظراتش را در این باره گرفتیم.

** رونمایی از تمام آثار هنری و اجرای موسیقی صلح و دوستی به زبان انگلیسی

رییس کمیته فرهنگی فدراسیون درباره عمده برنامه‌های مراسم یکشنبه، به ایسنا گفت: علاوه بر رونمایی از موسیقی تیم ملی، طرح اولیه کلیپ را هم معرفی می‌کنیم، همچنین آثار هنری که برای تیم ملی و جام جهانی خلق شده‌اند از قبیل فرش جام جهانی، ۳ قالیچه اهدایی ایران به سه حریف مرحله گروهی، تابلوی نقش برجسته ساخته شده و... رونمایی می‌شود. یک کار سوزن‌دوزی از زاهدان توسط یکی از هنرمندان ایرانی ثبت شده در گینس هم معرفی می‌شود. امید حجت موسیقی صلح و دوستی را به زبان انگلیسی در مراسم اجرا می‌کند و گروه ناشنوایان دستان گویا هم برنامه‌ای را برای حضار اجرا خواهد کرد.

** تقدیر از سیروس مقدم و ۱۱ هنرمند دیگر

وی از تجلیل فدراسیون فوتبال از ۱۲ هنرمندی که چنین آثاری را خلق کردند در این مراسم خبر داد و اظهار کرد: این هنرمندان شامل تمام کسانی هستند که آثار فرهنگی هنری برای جام جهانی در حمایت از تیم ملی خلق کرده‌اند. آنها در عرصه‌های موسیقی، خط، فرش‌بافی و... فعال هستند. همچنین قرار است از سیروس مقدم هم تقدیر شود چون ایشان در سریال پایتخت به نوعی به تیم ملی توجه کرده و قسمتی را به رونمایی از پیراهن تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ اختصاص دادند.

** تفاهم‌نامه جدید میان فدراسیون و همراه اول و دعوت از ۱۰ سفیر خارجی

ملامحمد از امضای تفاهم‌نامه‌ای میان فدراسیون و همراه اول برای حمایت از تیم ملی در حضور سفرای کشورهای مختلف خبر داد و به ایسنا گفت: پیش از این فدراسیون تفاهمنامه‌ای را برای اسپانسرینگ و حمایت از تیم ملی امضا کرده بود و تفاهمنامه جدید هم یکی از آنهاست. ما همچنین از سفرای کشورهای برزیل، آرژانتین، نیجریه، بوسنی، آلمان، پرتغال، اتریش، سوییس، ژاپن، کره‌جنوبی و همچنین نماینده یونسکو در ایران دعوت کردیم تا به مراسم بیایند. برنامه‌های فرهنگی و هنری در این مراسم متنوع است و سخنرانی هم بسیار کم خواهد بود. ساعت مراسم هم ۲۰:۳۰ تا ۲۲ خواهد بود که در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

** برنامه‌های فرهنگی در برزیل تعدیل شد

رییس کمیته فرهنگی فدراسیون در پاسخ به اینکه آیا بودجه لازم برای اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در برزیل تامین شد، تصریح کرد: سرنوشت این کار منوط به تصمیم کارگروه ویژه تعیین شده برای آن است که اخیرا جلسه‌ای را در وزارت امور خارجه داشت و رییس فدراسیون هم در آن حاضر شد. بنابر توضیحات و پیشنهادهایی که سفیر سابق ایران در برزیل مطرح کرده بود، برنامه‌ها را برای کم کردن هزینه‌ها تعدیل دادند تا کار بتواند اجرا شود. نهایتا با تامین بودجه از سوی نهادهای مختلف برنامه‌ها عملی خواهد شد چرا که فدراسیون صرفا مسوول تامین اقلام تبلیغی استفاده شده در ورزشگاه‌ها و سازماندهی تماشاگران است. ما سفارش‌های لازم را انجام دادیم و اقلام در مرحله تولید است تا پس از آماده شدن با هماهنگی که با فیفا انجام دادیم بتوانیم آنها را به برزیل بفرستیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391