برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تاج: فوتبال ایران می‌تواند از پول دولت بی‌نیاز شود

دوشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۴۸ — تسنیم

رئیس سازمان لیگ گفت: کفاشیان به ما نامه زده بود که به فکر کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها باشیم.

مهدی تاج

نشست خبری حامی تبلیغات محیطی لیگ فوتبال ایران از ساعت ۱۱:۳۰ امروز در محل شرکت ایران‌نوین آغاز شد که در این نشست علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، مهدی تاج رئیس سازمان لیگ، غلامرضا بهروان، محمدرضا ساکت و امیر عابدینی حضور دارند.

در ابتدای این نشست مهدی تاج گفت: ابتدای یک مزایده عمومی برگزار کردیم که حضور در این مزایده نامحدود بود و ۲ ماه پیش از لیگ سیزدهم در روزنامه‌های کثیرالانتشار اطلاعیه دادیم. در این اطلاعیه خواسته بودیم تمام شرکت‌ها و مؤسساتی که می‌توانند تبلیغات فوتبال را به عهده بگیرند در مزایده حضور داشته باشند و پیشنهاد خود را به ما ارائه کنند.

وی افزود: ۳ پاکت به شرکت‌هایی که در مزایده حضور پیدا کردند دادیم و کف قیمت پیشنهادی‌مان نیز ۳۰ میلیارد بود و هر شرکتی که می‌خواست به این مزایده ورود کند باید ۳۰۰ میلیون به حساب سازمان لیگ واریز می‌کرد. وقتی هم پیشنهادها داده می‌شد کسی هم از قیمت‌ها خبر نداشت چون پاکت‌ها پلمپ می‌شد.

رئیس سازمان لیگ فوتبال تأکید کرد: هیئت‌رئیسه سازمان لیگ، ریاست فدراسیون، سازمان‌ها و نهادهایی مانند بازرسی و حراست و عوامل دیگری این مزایده را بررسی کردند و نقش مهمی داشتند. باید از تمام کسانی که در این زمینه کار کردند و همت به خرج دادند تشکر کنم.

تاج با بیان اینکه این مزایده یکی از بهترین مزایده‌های تبلیغاتی بود، گفت: بعد از باز کردن پاکت‌ها به زعم بنده که سال‌ها در این زمینه کار کرده‌ام و مهندس امیر عابدینی که تجربه بالایی دارد اعلام کردیم که این مزایده یکی از شفاف‌ترین مزایده‌ها بوده است. پاکت نمونه اول مشخص شدن اهلیت شرکت‌ها بود و ابتدا می‌خواستیم ببینیم کسانی که در این مزایده شرکت کرده‌اند آیا می‌توانند از عهده کار برآیند یا خیر؟ برنده این مزایده از صداوسیما و شهرداری تهران نامه آورده بود که بسیاری از تبلیغات این ۲ ارگان را انجام می‌دهد. دوستان هم وقتی این نامه‌ها را دیدند نظر دادند که شرکت کانون ایران نوین بهتر از بقیه شرکت‌ها است.

وی ادامه داد: بعد از مشخص شدن اهلیت نوبت به باز کردن پاکت دوم و کشف قیمت بود که شرکت برنده ۱۶۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پیشنهاد داده بود و شرکتی که در رده دوم قرار داشت پیشنهادش ۱۶۰ میلیارد و یک مقدار کمتر از برنده مزایده بود.

تاج گفت: مشخصا در مزایده شرکتی که بیشتر از همه پیشنهاد داده، برنده می‌شود و به همین دلیل این شرکت با پیشنهاد ۱۶۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیونی برنده مزایده شد.

«اکنون فرصتی بوجود آمده تا برندها و شرکت‌های خوبی را به فوتبال بیاوریم تا بتوانیم رشد کنیم». تاج با بیان این جمله خاطرنشان کرد: با گذاشتن مزایده کار درستی انجام دادیم و به نظر بنده بهترین روند برای کشف قیمت برگزاری مزایده است که جای هیچ مذاکره، نشست و چیز دیگری نمی‌گذارد و همه چیز به طور کامل از بین می‌رود تا به بهترین روش قیمت پیشنهادی را کشف کنیم.

وی مدت زمان قرارداد سازمان لیگ و شرکت کانون ایران‌نوین اشاره کرد و گفت: قرارداد ما ۲ ساله است اما قرارداد قبلی ما با شرکت پیشین ۳ ساله بود. اکنون قرارداد ۱۶۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیونی بسته‌ایم و برنامه‌ریزی منظم خواهیم داشت که به امید خدا بعد از پایان این قرارداد و در ۲ سال آینده این مبلغ را افزایش دهیم.

رئیس سازمان لیگ یادآور شد: باید این روند خوب در فوتبال ادامه داشته باشد و ما باید به دنبال عواید فوتبال باشیم. این مسئله دستور آقای کفاشیان است و ایشان پیش از این به ما نامه زده بود که به فکر کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها باشیم.

تاج افزود: شاید اکنون عده‌ای از این رقم ۱۶۰ میلیارد تعجب کنند اما من می‌گویم اگر ۲ سال دیگر این قرارداد ۴۰۰ میلیارد شد آن زمان هم تعجب نکنید. روند خوبی در فوتبال کشور ما شکل گرفته و ادامه این فرآیند حرفه‌ای نیاز به سرمایه‌گذاری دارد. معتقدم فوتبال ما می‌تواند از پول دولت بی‌نیاز شود و با درآمدی که خودش کسب می‌تواند بتواند با استقلال مالی اداره شود.

* عابدینی: این قرارداد به سود فوتبال است

امیر عابدینی دیگر سخنران این نشست بود که اظهار داشت: باید در زیرِ سقفِ کوتاه کارهای بزرگ انجام داد. من از کفاشیان تشکر می‌کنم که یک حرکت بزرگ را انجام داده است.

وی افزود: عده‌ای سعی می‌کنند چوب لای چرخ فوتبال بگذارند اما وقتی فوتبال در جام‌جهانی ۵ برابر جمعیت کره‌ زمین بیننده تلویزیونی دارد دیگر کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد و سرنگونش کند.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ یادآور شد: با تهمت زدن نمی‌توان به فوتبال لطمه زد اما نظارت و بازرسی می‌تواند به شفافیت فوتبال کمک کند. نباید با یک مشکل همه چیز را خدشه‌دار کرده و زیر سؤال ببریم. اگر در آموزش و پرورش، جایی اتفاقی رخ دهد کل ساختار آموزش و پرورش را که زیر سؤال نمی‌برند.

عابدینی ادامه داد: فوتبال گستردگی بزرگی دارد؛ با این حال نمی‌گویم نباید کوچکترین لکه‌های آن را هم نبینیم. هر جا چنین باشد فریاد می‌زنیم اما نباید به خاطر کمترین نارسایی‌ها فوتبال به این زیبایی را زیر سؤال ببریم.

وی یادآور شد: من این قرارداد را موشکافانه بررسی کردم تا هیچ کجا صدایی در نیاید و نخواهد زیر سوال برود. شرکت طرف قرارداد ما دارای نشان افتخار است و این قرارداد در آینده رشد خوبی خواهد داشت که می‌تواند زمینه‌ساز همکاری بزرگی برای فوتبال ما و آینده فوتبال ما باشد و در نهایت هم به سود فوتبال خواهد بود.

* شفیعی: بهترین ظرفیت‌های تبلیغی را فعال می‌کنیم

مریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران‌نوین هم در مورد این قرارداد توضیح داد: معتقدیم فوتبال برای رسانه ظرفیت و جایگاه ویژه‌ای دارد که تاکنون از بسیاری از آنها استفاده نشده و ما تلاش می‌کنیم هرچه بیشتر از این ظرفیت‌ها به سود مشتریانمان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم بهترین امکانات را در این عرصه فعال کنیم و از تکنولوژی‌های پیشرفته در جریان تبلیغات فوتبال استفاده خواهیم کرد و در تمام ۹۰ دقیقه بازی فوتبال این ظرفیت‌ها را فعال می‌کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که این قرارداد سرآغاز همکاری‌های بیشتری بین این شرکت و فوتبال ایران باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391