برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تاج: امکان تخطی از سقف بودجه لیگ چهاردهم نزدیک به صفر است

جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۴۹ — تسنیم

رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران گفت: امکان تخطی از سقف بودجه در چهاردهمین دوره لیگ برتر نزدیک به صفر است.

مهدی تاج در مورد سقف بودجه پیشنهادی باشگاه‌های حاضر در چهاردهمین دوره لیگ برتر اظهار داشت: تمامی باشگاه‌ها سقف پیشنهادی خود را به سازمان لیگ اعلام کردند که بر مبنای آن رقم پیشنهادی صبای قم ۸.۵ میلیارد تومان، نفت مسجد سلیمان ۱۱.۵ میلیارد تومان، ملوان انزلی ۷ میلیارد تومان، نفت تهران ۱۸ میلیارد تومان، پیکان ۱۱.۵ میلیارد تومان، راه‌آهن ۱۱ میلیارد تومان، پدیده مشهد ۸ میلیارد تومان، ذوب‌آهن اصفهان ۱۴ میلیارد تومان، استقلال خوزستان ۱۴ میلیارد تومان، گسترش فولاد تبریز ۱۳ میلیارد تومان و سایپا ۸ میلیارد تومان است.

وی افزود: فولاد خوزستان هم ۲۷ میلیارد پیشنهاد داده که با توجه به آسیایی بودن این تیم ۱۸ میلیارد هزینه تیم بزرگسالان و ۹ میلیارد هزینه تیم‌های پایه آن خواهد شد و تراکتورسازی با شرایطی مشابه ۱۹ میلیارد پیشنهاد داده که یک میلیارد تومان آن صرف تیم‌های پایه خواهد شد.

رئیس سازمان لیگ فوتبال در مورد پیشنهاد ۲۸ میلیارد تومانی سپاهان تصریح کرد: این بودجه مورد موافقت سازمان لیگ قرار نگرفته و تنها در صورتی قابل قبول است که ۱۵ میلیارد تومان برای تیم بزرگسالان و ۱۳ میلیارد باقی‌مانده برای تیم‌های پایه هزینه شود.

تاج در مورد وضعیت بودجه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: با توجه به وضعیت نامشخص این دو تیم در زمانی که سازمان لیگ چنین درخواستی از باشگاه‌ها کرده بود، رقمی از این طرف این دو باشگاه به‌دلیل نداشتن مدیرعامل در آن مقطع اعلام نشده، اما طبق صحبت‌های صورت گرفته با امیررضا خادم مقرر شد استقلال ۱۵ و پرسپولیس ۱۸ میلیارد تومان برای فصل آینده در نظر بگیرند.

وی گفت: در مورد بودجه این دو باشگاه با خادم جلسات مفصلی داشتم که او بر تعهد این دو باشگاه بر رعایت سقف تأکید کرد. آنها نیز باید این سقف را رعایت کنند که البته در مورد پرسپولیس با توجه به آسیایی بودن این تیم، سقف بودجه ۱۸ میلیارد تومان است.

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران درباره امکان تخطی باشگاه‌ها از سقف بودجه تأکید کرد: در لیگ چهاردهم شرایط با گذشته فرق دارد. باشگاه‌ها با حسابرسی و بازرسی قانونی روبه‌رو هستند و بودجه آنها براساس این حسابرسی و بازرسی تأیید می‌شود، ضمن آنکه این بودجه مصوب هیئت مدیره باشگاه‌هاست و امکان تخطی از آن نزدیک به صفر است.

وی یادآور شد: باشگاه‌ها طبق قانون تجارت باید بازرس و حسابرس ویژه داشته باشد و با توجه به این موضوع احتمال تخطی بسیار اندک خواهد شد. این اقدام،‌ هم مشکلاتی را که در گذشته وجود داشت برطرف کرده و هم پاسخ به کسانی است که مشکلات در فوتبال را بزرگ‌نمایی می‌کنند.

تاج درباره اینکه با بودجه در نظر گرفته شده رقم قرارداد بازیکنان به ۵۰۰-۶۰۰ میلیون کاهش خواهد یافت، به تسنیم گفت: لیگ ما جوان خواهد شد و به بازیکنان جوان رقم ۵۰۰ میلیون پرداخت نمی‌شود. با توجه به جوان‌گرایی که در دستور کار سازمان لیگ قرار دارد، بودجه در نظر گرفته می‌تواند بین بازیکنان به‌خوبی تقسیم شود.

وی با بیان اینکه نفس دادن خانه و ماشین به بازیکنان به‌عنوان بخشی از قرارداد کاری خطاست؛ گفت: غیر از پرداخت پول آن هم به ریال هیچ امکان دیگری در قرارداد بازیکنان وجود ندارد، نه ویلا و ماشین و نه پرداخت با دلار جایی در قراردادهای این فصل نخواهد داشت.

تاج در مورد زمان برگزاری جشن برترین‌های لیگ سیزدهم تصریح کرد: منتظر بازگشت تیم ملی فوتبال از اردوی اتریش هستیم تا هماهنگی لازم برای برگزاری این مراسم را انجام دهیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391