برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آذری: انتقال راه آهن به شهرستان، مرگ یک باشگاه ریشه‌دار است

یکشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۵۰ — ایسنا

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان معتقد است که انتقال باشگاه راه آهن به شهرستان مساوی است با مرگ یک باشگاه ریشه‌دار دیگر در فوتبال ایران.

سعید آذری

سعید آذری درباره احتمال فروش امتیاز باشگاه راه آهن به مس کرمان اظهار کرد: راه آهن مثل پاس، یک تیم ریشه‌دار است. پاس را فروختیم چه شد؟! امثال مناجاتی‌ها، شاهرخی‌ها، حبیبی‌ها و همین حسین فرکی از مکتب پاس برآمدند. روزگاری پاس نماد قدرت در فوتبال ایران بود که جلوی استقلال و پرسپولیس قد علم کرده بود.

وی ادامه داد:‌ پاس با ایجاد زیرساخت‌های خوب به اوج اقتدار رسید ولی وقتی فروخته شد کم‌کم از فوتبال حذف شد. انتقال یک تیم از پایتخت به هر جایی درست نیست. در این مورد نقش مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران خیلی پررنگ است، همین طور نظر سازمان لیگ در این زمینه تعیین کننده است.

آذری افزود: اصلا چه تضمینی وجود دارد که وقتی راه آهن به شهرستان منتقل شد، دوباره به لیگ پایین‌تر سقوط نکند؟ راه آهن یک باشگاه بازیکن‌ساز است که به فوتبال ایران خدمت کرده است. آن‌هایی که خواهان خرید راه آهن هستند بهتر است همین پول را صرف توسعه فوتبال در شهر خود کنند چون پتانسیل کافی را در شهر خود دارند.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن همچنین گفت: نژادفلاح به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان تهران علاوه بر آن که می‌تواند در جلوگیری از انتقال راه آهن به شهرستان تاثیرگذار باشد، می‌تواند در زمینه جذب اسپانسر به این باشگاه کمک کند تا به حیاتش در فوتبال تهران ادامه دهد. انتقال راه آهن به شهرستان، مرگ یک باشگاه ریشه‌دار دیگر مثل پاس و برق شیراز است.

وی در ادامه درباره وضعیت تیم فوتبال ذوب آهن گفت: طبق برنامه‌های یحیی گل‌محمدی تمرین‌ها را شروع کردیم. در دو روز اول در دو نوبت صبح و بعدازظهر تمرین داشتیم که در نوبت صبح بازیکنان تستی حضور داشتند و در نوبت عصر بازیکنان پایه تیم و اصلی‌ها تمرین کردند. تمرین تیم با ۱۸ نفر شروع شد و تقریبا ساختار تیم مشخص شده است.

آذری درباره جذب بازیکنان جدید هم اظهار کرد: تا پایان این هفته دو یا سه بازیکن لیگ برتری جذب می‌کنیم و فهرست بازیکنان بزرگسال را با ۱۵ نفر می‌بندیم. سه جای خالی نگه می‌داریم که در طول فصل یا نیم فصل در صورت نیاز بازیکن بگیریم. پارسال این اتفاق نیفتاده بود و چون فهرست تیم، جای خالی نداشت نتوانستیم در طول فصل بازیکن جذب کنیم.

وی افزود: گل محمدی نگاه ویژه‌ای به تیم‌های پایه ما داشته و سه بازیکن امید و جوانان ما را پسندیده و به تیم اضافه کرده است. امیدوارم که ترکیب تیم تا پایان خرداد نهایی شود و تمرین‌های خوبی برای شروع فصلی خوب داشته باشیم.

آذری درباره بازیکن‌های جدا شده از ذوب آهن هم گفت: نام بازیکنانی که قرارداد نداشتند را به گل‌محمدی ارائه دادیم و او تعدادی را مازاد اعلام کرد که ما هم به سازمان لیگ اطلاع دادیم.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن همچنین برنامه‌های کلان این باشگاه را برای آینده این طور شرح داد: باشگاه چند سالی بود که استراتژی‌های گذشته را فراموش کرده بود و خط مشی‌ها را در نظر نمی‌گرفت. ما کمیته راهبردی و استراتژیک تشکیل دادیم که برنامه‌های کوتاه، میان و بلندمدت باشگاه را تدوین کند.

وی افزود: معتقدم که وقتی باشگاهی چهار سال با مصائب روبه‌رو بوده و زیرساخت‌هایش مشکل پیدا کرده‌اند، در کوتاه مدت نمی‌شود همه چیزش را درست کرد. هدف کوتاه مدت ما ماندن در لیگ و احیای برخی تیم‌ها بود که خدا را شکر فوتبالمان ماند و تیم بسکتبال که دوباره شکل دادیم در لیگ چهارم شد. همین جا از عوامل تیم و بویژه آقای کوهیان و همکارانش تشکر می‌کنم.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن همچنین گفت: مجموعه‌های ورزشی ما در چند سال اخیر آسیب دیدند و دیناری در آن‌ها هزینه نشد! بازسازی این مجموعه‌ها خیلی مهم است چون محل تمرین تیم‌های ماست و بدون آن‌ها نمی‌توانیم تمرین خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت است که مجموعه‌های تحت پوشش باید حیطه فعالیت خود را از فوتبال فراتر ببرند. بر همین اساس، امسال تیم وزنه برداری مردان و والیبال نشسته بانوان را تشکیل می‌دهیم. می‌خواهیم بار دیگر ذوب آهن را به یک باشگاه بین‌المللی تبدیل کنیم. باشگاه در سال ۸۸ در شش رشته ورزشی در رقابت‌های آسیایی به عنوان نماینده ایران شرکت داشت.

وی ادامه داد: برای بهبود وضعیت تیم‌های پایه از محمود یزدی، چهره قدیمی و شناخته شده فوتبال اصفهان و مدرس AFC دعوت کردیم که به عنوان مدیرسازمان فوتبال پایه باشگاه فعالیت کند. در ورزش همگانی هم تلاش می‌کنیم که تا ۶ ماه آینده زیرساخت‌ها و سخت‌افزارهای مجموعه را بازسازی کنیم و در اولین گام چمن مصنوعی مجموعه شفق را برای آموزش تیم‌های پایه آماده می‌کنیم.

آذری درباره تشکیل تیم وزنه‌برداری مردان ذوب آهن تاکید کرد: در حال مذاکره با قهرمانان هستیم و قطعا یک یا دو وزنه‌بردار المپیکی را جذب می‌کنیم. قهرمانان ورزشی ایران در جهان و المپیک، حق دارند که از پول ورزش سهم ببرند. وزارت ورزش هم از باشگاه‌ها خواسته که از تک رشته بودن دور شوند و ما هم سعی می‌کنیم که خود را با سیاست‌های وزارت ورزش منطبق کنیم.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن درباره سفر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به برزیل برای پیگیری بحث فساد در فوتبال ایران نیز اظهار کرد: نمی‌دانم چرا آقای رسایی به این سفر می‌رود ولی از این بُعد به ماجرا نگاه می‌کنم که رفتن یک نماینده مجلس به برزیل و دیدن شور و هیجان جام جهانی و فوتبال می‌تواند باعث شود که نگاه مجلس به فوتبال تغییر کند.

وی افزود: فلسفه فوتبال، دوستی و همگرایی و در نهایت صلح و انسان‌دوستی است. امیدوارم که این سفر به شکل‌گیری یک دیدگاه جدید در مجلس منجر شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391