برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دژاگه دارای بالاترین سرعت ریکاوری

شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۰۵ — خبرورزشی

ر بین تمام فوتبالیست‌هایی که مورد این آزمایش ژنتیکی قرار گرفتند اشکان از بهترین شرایط برخوردار بود و تنها بازیکنی بود که از سرعت ریکاوری «بسیار سریع» برخوردار است.

اشکان دژاگه

اشکان دژاگه به یکی از اولین ورزشکاران جهان تبدیل شد که اسرار DNA خود را برای نشان دادن تأثیر علم، آموزش و تغذیه در بهبود عملکرد بازیکنان در اختیار عموم می‌گذارد.
اشکان دژاگه هافبک ایرانی فولام در کنار برایان رویز از کاستاریکا، کاراگونیس از یونان، گلن جانسون از انگلیس و دیک گاکوی هافبک آفریقایی کریستال پالاس بازیکنانی هستند که به عنوان ستارگان فوتبال، پروفایل ژنتیکی خود را تحت آزمونی با عنوان DNAFIT منتشر کرده‌اند و اشکان دژاگه اولین فوتبالیست آسیایی است که داده‌های DNA خود را منتشر کرده است. یک شرکت بریتانیایی براساس این آزمایش ظرفیت بدن برای پاسخ به آموزش و ارتباط آن با تغذیه را براساس اطلاعات ژنتیکی ارائه شده در DNAFIT بازیکن بررسی کرده است.

براساس این روش و با تعیین تعادل «قدرت / استقامت» بدن ورزشکار با‌توجه به ژنتیک او می‌توان برای این ورزشکار برنامه‌های اختصاصی، تمرینی و آموزشی تنظیم کرد. براساس آزمایشات صورت گرفته روی دژاگه تعادل قدرت / استقامت او ۴/۴۸/۰ - ۶/۵۱/۰ بوده و توان هوازی او متوسط رو به بالاست. براساس این آزمایشات سرعت ریکاوری اشکان بسیار بالاست و این بدان معنی است که اشکان پس از هر مسابقه یا تمرین می‌تواند پس از استراحتی کوتاه برای تمرین یا دیدار بعدی آماده شود.

جالب اینکه در بین تمام فوتبالیست‌هایی که مورد این آزمایش ژنتیکی قرار گرفتند اشکان از بهترین شرایط برخوردار بود و تنها بازیکنی بود که از سرعت ریکاوری «بسیار سریع» برخوردار است.
جالب اینکه جزئیات شاخصه‌های ژنتیکی اشکان در زمینه‌های نام برده هم‌اکنون روی سایت DNAFIT منتشر شده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391