برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گلایه معاون رئیس جمهور از حاشیه سازی های اخیر در خصوص تصویر یوزپلنگ ایرانی

دوشنبه، ۱۹ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۳:۱۰ — ایرنا

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: چهره ظاهری یوزپلنگ ایرانی یا آسیایی هیچ تفاوتی با گونه مشابه افریقایی آن ندارد، تمامی کارشناسان محیط زیست بر این مساله صحه می گذارند.

معصومه ابتکار روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی حاشیه سازی های اخیر که قصد دارند نقش چهره یوزپلنگ ایرانی روی پیراهن تیم ملی فوتبال کشور را تحت تاثیر قرار دهند، افزود: به عنوان نماینده دولت صراحتا حمایت خود راازاین اقدام ورزش دوستان وفعالان محیط زیست در خصوص پیوند دو مقوله ورزش و محیط زیست اعلام می کنم.

وی باابرازخرسندی ازاینکه برای نخستین بارفیفاباحک کردن نقش چهره یوزپلنگ ایرانی موافقت کرده است، گفت: باید به نحوی شایسته از این فرصت استفاده کنیم.

معاون رئیس جمهوری بابیان اینکه امروز تمام موارد و بخش های زندگی از جمله مقوله محیط زیست و ورزش با یکدیگر مرتبط هستند، خاطر نشان کرد: آسیب به هریک از جلوه های زیستی ، آسیب به حیات بشری است.

ابتکار با بیان اینکه بیش از یک دهه از ایجاد شاخه ورزش و محیط زیست توسط کمیته بین المللی المپیک می گذرد، گفت: این شاخه پیوستگی ورزش و محیط زیست را هرچه بیشتر نمایان کرده است.

وی افزود: در عرصه ورزش در کنار فعالیت‌ها و تمرکز ذهنی ورزشکاران در رشته های مختلف ، بحث سلامتی و پاکی هوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا آلودگی هوا یکی ازعوامل جدی وبازدارنده فعالیتهای ورزش محسوب می شود.

به گفته ابتکار در صورت افزایش آینده های هوا و بروز آلودگی اولین توصیه به ورزشکاران خودداری از انجام فعالیت های ورزشی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سال‌ها قبل تفاهم نامه ای بین این سازمان با کمیته ملی المپیک منعقد شده است، اضافه کرد: در برهه کنونی نیز به همت تلاش گران عرصه محیط زیست و سازمان های مردم نهاد فعالیت هایی برای پیوستگی ورزش و محیط زیست صورت گرفته است که جای خوشحالی دارد.

وی گفت: در کنار موفقیت های چشمگیر تیم ملی کشورمان پیامی در معرفی فرهنگ صلح دوستی و طبیعت دوستی ایرانی‌ها منتقل شود بسیار خوب است چرا که این موضوع تعهد و مسوولیت پذیری ورزشکاران را نسبت به طبیعت و آینده ای که همه ما نگران آن هستیم نشان می دهد.

ابتکاربااشاره به پیام تصویری خود به ۳۲کشورشرکت کننده درجام جهانی فوتبال گفت: امیدواریم این پیام در بعد بین المللی مورد استقبال کشورهای شرکت کننده قرار گیرد. هرچند نقش یوز ایرانی روی پیراهن تیم ملی یک حرکت نمادین است اما روح این حرکت فرهنگی و آموزشی محسوب می شود.

وی ادامه داد:فوتبال یکی ازپربیننده ترین برنامه های تلویزیونی است و امیدواریم پیام ما درکنار رویداد جام جهانی توسط رسانه‌ها به خوبی منتقل شود.

معاون رییس جمهوری با اشاره به برخی حاشیه سازی هایی که توسط افرادی که از روی عدم اطلاع مطرح کرده اند گفت: باید ابعاد علمی و فرهنگی موضوع را به خوبی توضیح دهیم تا این حرکت در جام جهانی برزیل نمود مناسبی داشته باشد.

معاون رییس جمهوری در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران اظهار داشت: باید از فرصت های حضور ایران درمناسبت های مختلف ورزشی به خوبی استفاده کنیم و سعی خواهیم کرد بعد از جام جهانی فوتبال نیز در میادین ورزشی حضور فعالی داشته باشیم.

ابتکار افزود: فیفا با قرارگرفتن نقش یوزپلنگ ایرانی روی پیراهن تیم ملی ایران موافقت کرد و این موضوع که برای نخستین بار محقق شد بسیار مهم است و باید به فال نیک بگیریم.

وی درپاسخ به این پرسش که منظور شما در خصوص اظهارات حاشیه سازان چه افرادی است گفت:نمی توانیم در این خصوص قضاوت کنیم ولی کارشناسان محیط زیست به صراحت اعلام کردندکه هیچ تفاوتی بین گونه آسیایی و آفریقایی یوز وجود ندارد و اینکه تصویر یوز روی پیراهن ملی ایرانی نیست کاملا غلط است.

رییس سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد:پیراهنی که با نقش یوزپلنگ ایرانی به امضای تمامی بازیکنان تیم ملی رسیده است در موزه فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) نگهداری خواهد شد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر اینکه آیا نماینده ای از این نهاد در جام جهانی برزیل حضور خواهد یافت گفت: تنها نماینده ما یوز ایرانی در این آوردگاه خواهد بود و مسوولی از سازمان محیط زیست در برزیل حاضر نخواهد شد.

ابتکار همچنین درخصوص طرح اولیه موضوع یوز ایرانی برای استفاده تیم ملی در جام جهانی گفت:این طرح از آرش نورآقایی وازطرف سازمان های مردم نهاد ارایه شده که مورد استقبال سازمان محیط زیست واقع شد.

رییس سازمان محیط زیست درخصوص برخی اخبار مبنی بر اینکه طرح یوزپلنگ حک شده روی پیراهن تیم ملی به قیمت اندکی در اینترنت قرار داشته گفت: در این خصوص طراح نقش یوزپلنگ باید اظهارنظر کند اما باتوجه به اینکه مالکیت معنوی این طرح را ثبت نکرده ایم هر لحظه می تواند چنین طرحی در اینترنت قرار گیرد.

وی تصریح کرد: ما به عنوان یک سازمان رسمی دولتی اعلام می کنیم که در این خصوص جای هیج ابهامی نیست و این طرح مورد پسند واقع شده و روی پیراهن تیم ملی قرار گرفته است و باید از این موضوع خوشحال شویم.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست با قدردانی از تلاش های خبرنگاران ورزشی اظهار امیدواری کرد در طول برگزاری جام جهانی نیز موضوع زیستی یوز ایرانی در خطر انقراض توسط رسانه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391