برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هاشمیان: بازیکنان کارت سلامت نگیرند قراردادشان ثبت نمی‌شود

چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۰۲ — تسنیم

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال تأکید کرد که بازیکنان برای ثبت قرارداد خود باید از این کمیته کارت سلامت دریافت کنند.

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، احمد هاشمیان با اشاره به مصوبه دو سال گذشته هیئت رئیسه فدراسیون، عنوان کرد: با توجه به اینکه انجام معاینات پیش از فصل تضمین‌کننده حفظ سرمایه‌های کشور و همچین سرمایه‌گذاری باشگاه‌هاست، هر سال پیش از آغاز رقابت‌ها و چند ماه مانده به شروع مسابقات لیگ برتر، زمان مناسبی است تا باشگاه‌ها اقدام به انجام معاینات پیش از فصل بازیکنان خود کنند.

وی ادامه داد: کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در بخش‌های مختلفی همچون ارتوپدی، تغذیه، پزشکیِ ورزشی و قلب و... کمیسیون‌ها و نشست‌های خود را تشکیل داد. شناسنامه پزشکی فصل ۹۴-۹۳ پس از انجام شدن سه ماه کار کارشناسی به‌روزرسانی شده که در دسترس کلیه باشگاه‌هاست. بر اساس این شناسنامه پزشکی، بازیکنان باید معاینات پیش از فصل را انجام دهند و در پایان معاینات، شناسنامه مربوطه برای صدور کارت سلامت بازیکن در اختیار کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال قرار گیرد.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال تأکید کرد: کارت سلامت مجوز ثبت قرارداد بازیکنان است و بدون این کارت قرارداد هیچ فوتبالیستی ثبت نخواهد شد.

هاشمیان یادآور شد: باشگاه‌ها می‌توانند فایل شناسنامه پزشکی را بگیرند و در مراکز پزشکی که صلاحیت انجام این معاینات را به صورت تخصصی دارند، انجام داده و در نهایت کارت را به کمیته پزشکی ارسال کنند.

وی افزود: اساساً انجام معاینات پیش از فصل، یک رفتار کاملاً علمی، حرفه‌ای و پیشرفته در فوتبال دنیاست که در دو سال گذشته نیز در کشور ما صورت گرفت و مورد توجه بازرسان AFC است. این موضوع باعث شد امتیازات بالایی برای لیگ حرفه‌ای فوتبال کشورمان کسب کنیم. براین اساس درخواست من از کلیه مدیران باشگاه‌ها به ویژه لیگ برتر و دسته اول که در شرف نقل‌وانتقالات آغاز فصل هستند، این است که معاینات را جدی گرفته و به عنوان یکی از وظایف حرفه‌ای نسبت به انجام آن کاملاً مقید باشند.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که بازیکنان برای انجام معاینات باید به کجا مراجعه کنند، گفت: سازمان لیگ فوتبال کشور، مرکزی را با سرمایه‌گذاری باشگاه‌ها در کمپ تیم‌های ملی ایجاد کرده که تخصصی‌ترین خدمات را در این زمینه ارائه می‌کند اما باشگاه‌ها با انتخاب خود می‌توانند در هر مرکزی که توانایی انجام این معاینات را داشته باشد، معاینات بازیکنان خود را انجام دهند.

هاشمیان همچنین تأکید کرد: البته اگر معاینات بر مبنای استانداردهای اعلام شده صورت نگیرد، به هیچ عنوان کارت سلامت برای بازیکن صادر نمی‌شود. برهمین اساس توصیه می‌کنم برای حفظ سرمایه‌های مادی باشگاه‌ها، همه دقت کافی در انتخاب مرکزی که این معاینات را انجام می‌دهد، داشته باشند و از انجام تخصصی این معاینات مطمئن شوند.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته تیم‌های حاضر در لیگ برتر به طور کامل شناسنامه پزشکی بازیکنان خود را تشکیل داده‌اند، خاطرنشان کرد: این امر یکی از پیشرفت‌های قابل توجه لیگ برتر بوده و ما امیدواریم که در فصل آتی علاوه بر لیگ برتر، سایر لیگ‌ها از جمله لیگ دسته اول، دسته دوم و دسته سوم فوتبال، لیگ برتر فوتسال، لیگ برتر فوتبال ساحلی و لیگ برتر فوتبال و فوتسال بانوان نیز از این رفتار حرفه‌ای تبعیت کرده و ما را در اهداف ذکر شده در جهت حفظ سرمایه‌های باشگاه‌ها و فوتبال کشور یاری کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391