برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ایران رکورددار بازیکنان بالای ۳۰ سال در رقابت های جام جهانی برزیل

دوشنبه، ۱۹ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۰۶ — ایرنا

روزنامهˈ دیلی میلˈ چاپ انگلیس آمار مقایسه ای جالب توجهی در مورد وضعیت ۳۲ تیم حاضر در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ارایه کرده است.براین اساس تیم ایران رکوردار بازیکنان بالای ۳۰ سال است .

در این جدول مقایسه ای بین تیم های جام جهانی امسال با موضوع های مختلفی نظیر متوسط سن بازیکنان تیم ها، سن پیرترین بازیکنان، تعداد بازیکنان با سن بیش از ۳۰ سال در هر تیم، تعداد بازیکنان سری A و لالیگا در هر تیم و تعداد گل های بین المللی تیم‌ها ارایه شده است.

همچنین تعداد بازیکنان لیگ برتر انگلیس و بوندس لیگای آلمان در تیم ها، تعداد بازیکنان زیر ۲۱ سال در رقابت‌ها و متوسط بازی ملی تیم‌ها با دیگر تیم های ملی به شیوه مقایسه ای بیان شده است.

در بخش متوسط سن بازیکنان تیم ها، تیم ملی چین با متوسط سنی ۲۵.۵ و نیجریه با ۲۵.۸ در ردیف جوان ترین تیم های حاضر در رقابت‌ها و تیم های اروگوئه با متوسط سنی ۲۸.۶، هندوراس با ۲۸.۹ و آرژانتین با ۲۸.۹ در ردیف پیرترین تیم های این جدول معرفی شده اند.

در این بخش از جدول، متوسط سن بازیکنان تیم های ملی یونان ۲۸.۵، برزیل با ۲۸.۴ و اسپانیا ۲۸.۳ سال اعلام شده است.

تیم ملی جمهوری اسلامی ایران با متوسط سنی ۲۸.۵ در جایگاه پنجم پیرترین تیم های این جدول قرار گرفته است.

در زمینه سن پیرترین بازیکن هر تیم، تیم ملی غنا، الجزایر و سوئیس با ۳۱ سال در ردیف اول تا سوم جدول و تیم های ملی کلمبیا، یونان و هندوراس به ترتیب با ۴۲، ۳۷ و ۳۷ سال رتبه های نخست پیرترین بازیکن را از آن خود کرده اند.

پیرترین بازیکن تیم ملی ایران نیز در این جدول ۳۳ ساله اعلام شده است.

*** ایران رکورددار بازیکنان بالای ۳۰ سال

تیم ملی غنا، بلژیک و کره جنوبی در این جدول یک بازیکن بالای ۳۰ سال، آلمان، سوئیس و کلمبیا سه بازیکن، فرانسه، الجزایر، استرالیا و بوسنی هرکدام چهار بازیکن، نیجریه ، انگلستان و ژاپن پنج بازیکن، اکوادور، کامرون، کرواسی، ایتالیا، مکزیک و یونان ۶ بازیکن، کاستاریکا، اسپانیا، هلند،ساحل عاج، شیلی، اوروگوئه و روسیه هفت بازیکن بالای ۳۰ سال در این رقابت‌ها دارند.

آمریکا، هندوراس، برزیل و آرژانتین هر کدام با هشت بازیکن و پرتغال با ۹ بازیکن بالای ۳۰ سال در ردیف های بعدی این جدول هستند.

تیم ملی ایران نیز با ۱۱ بازیکن بالای ۳۰ سال در ردیف نخست این جدول قرار گرفته است.

*** اسپانیا رکورددار بیشترین بازیکنان دارای بازی ملی

در بخش آماری بازیکنانی که بیشترین بازی ملی را انجام داده اند، اسپانیا رکورددار این قسمت است و ژاپن، ایتالیا و ایران با ۱۴۴، ۱۴۰ و ۱۳۹ بازی ملی در رده های دوم تا چهارم این جدول قرار گرفته اند.

فرانسه، کره جنوبی و الجزایر نیز با ۶۵، ۶۳ و ۶۲ بازی ملی در ردیف های سی ام تا سی و دوم این جدول قرار دارند.

**اسپانیا دارای بیشترین امتیاز در رده بندی فیفا

بر اساس اطلاعات آماری دیلی میل، تیم ملی اسپانیا با کسب هزار و ۴۸۵ امتیاز در ردیف نخست، آلمان هزار و ۳۰۰ امتیاز و برزیل با کسب هزار و ۲۴۲ امتیاز در رده نخست تا سوم این جدول قرار گرفته اند.

ایران با ۶۴۱ امتیاز در ردیف بیست و هفتم جدول قرار گرفته و کامرون، کره جنوبی و استرالیا با کسب ۵۵۸، ۵۴۷ و ۵۲۶ امتیاز در رده های پایان جدول قرار دارند.

*** آلمان رکورددار گل های بین المللی

آلمان، اسپانیا و هلند به ترتیب با ۲۱۸، ۲۱۷ و ۱۶۳ گل زده رتبه های نخست تا سوم تیم های حاضر در رقابت های جام حهانی ۲۰۱۴ برزیل بوده و ساحل عاج، اوروگوئه و پرتغال نیز با ۱۴۸، ۱۴۳ و ۱۴۲ گل زده در ردیف های بعدی این جدول قرار گرفته اند.

ایران با ۸۵ گل زده در ردیف ۲۲ این جدول و نیجریه، فرانسه و الجزایر در ردیف های پایانی این جدول هستند.

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ بیستمین دوره جام جهانی فوتبال است که از ۱۲ ژوئن تا ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۴ ( ۲۳ خردادماه به مدت یک ماه ) در برزیل برگزار می شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391