برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جعفری:مدیران آل‌اشپرت می‌گویند کاش پول کروش را همان اول می‌دادیم

پنجشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۶:۴۳ — خبرآنلاین

ماجرای لباس و اسپانسر تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به چالشی بزرگ برای فدراسیون فوتبال ایران و تولید کننده لباس های تیم ملی بدل شده است .

یک طرف این حواشی حمید جعفری مدیر شرکت روماریو اسپرت نماینده آل اشپرت در خاور میانه است که سالهاست در لیگ ایران حضور دارد و تقریبا همه تیمهای لیگ برتر لباس های شرکت او را بر تن کرده اند و در بعضی مواقع انتقاداتی به تولیدات شرکت مطبوعش شده اما او در گفتگویی مفصل درباره پشت پرده اتفاقات اخیر سخن گفته و کی روش -سر مربی تیم ملی- را باعث و بانی این اتفاقات می داند

گفتگی وی را در زیر می خوانید:

*مدیران شرکت آل اشپرت می گویند لباسهایی که به تیم ملی رسیده اصل نیست و شرکت طرف قرارداد با فدراسیون فوتبال شرکت روماریو اسپرت است که متعلق به شماست؟

کاملا درست است پوشاکی که ما به دست تیم ملی رساندیم صد در صد اصل است و هیچ گونه دلیلی بر کپی بودن آن نیست هم اکنون شرکت آلمانی به این نتیجه رسیده و به زودی اعلام می‌کند که هرچه از طرف نماینده آنها یعنی بنده به فدراسیون رسیده اصل بوده و با نظارت آنها.

*رابط شما و فدراسیون فوتبال برای تحویل لباس چه کسانی بودند؟

هیچ رابطی بین ما و فدراسیون نبوده و این البسه به صورت مستقیم به تیم ملی تحویل دادیم و نماینده فدراسیون این لباسها را از ما در دبی تحویل گرفته.

*پس چرا مدیر آل اشپرت و همینطور مدیر تبلیغات اعلام کرده اند این لباس‌ها قلابی است؟

این موضوع را باید از خودشان بپرسید! لباس ما اصل است وتقلبی در کار نیست

*پس اینطور که شما می گویید شرکت آلمانی اشتباه کرده است؟

باید خودشان پاسخ دهند که چرا این صحبتها را کرده اند و دلیل آنها مبنی بر اصل نبودن لباس‌ها چیست به هر حال شرکت یک سری سو برداشتها از فدراسیون فوتبال ایران داشته که در بعضی مواقع برای بعضی تیمها امکان داشته که از تولیدی داخلی استفاده می کردند ولی با برند آل اشپرت و حالا آلمانی‌ها فکر کرده اند در این مقطع هم دوباره چنین اتفاقی ا:/.'تاده.

فدراسیون به ما اعلام کرد که به غیر از قرارداد دو رنگ اضافه دیگر می خواهند و ما آن رنگ را برای کاتالوگی که برای جام جهانی سفارش داده بودیم نداشتیم کارمندان من از دبی تهیه می کنند و به فدراسیون فوتبال می دهند و وقتی به این نتیجه رسیدند این پوشاک از دبی به ایران رسیده و قاعدتا نمی تواند تقلبی باشد و از این به بعد خواهید دید که گفتار مدیران آل اشپرت به زودی اصلاح می شود.

*پس به نظر شما این یک سوتفاهم است؟

بله یک سوتفاهم و سو برداشت است .

*آیا این امکان وجود دارد که لباس های شما بعد از تحویل عوض شده باشند؟

من این امکان را صفر می دانم ،مگر این که فدراسیون فوتبال لباسهایی را از قبل داشته و از جای دیگری به تیم ملی داده باشد ولی آن چیزی که ما تحویل دادیم طبق لیست و فاکتور بوده و خود آلمانی‌ها در مصاحبه های بعدی این را خواهند گفت.

*این حواشی از توپ‌ها شروع شد و بعد نوبت لباس استقلال رسید و حالا هم تیم ملی این موارد چطور درباره شرکت شما اتفاق افتاد؟

برای خود من هم یک موضوع پیچیده است و نمی دانم دلیلش چیست که اینقدر با من و شرکتم سر عداوت دارند و به هر قیمتی هم که شده قرار است که ما نباشیم و من هم قبول کرده ام. همان زمان که قرارداد استقلال را کنسل شد احساس کردم برای بعضی‌ها وجود ما خطرناک شده و امروز خوشحال می شوم اگر استقلال و پرسپولیس بتوانند با یک برند بزرگ قرارداد ببندند به عنوان اسپانسر نه ای که لباس را بخرند و خوشحالم که من مسبب بودم تا دو باشگاه پرطرفدار کشورم در چند سال گذشته قانع شدند که نباید لباس بخرند و من هم توانستم اسپانسر آنها باشم و همین برای من کافی بود.

خوشبختانه قرارداد من با باشگاه‌ها یکی یکی در حال اتمام است و هیچ کدام را تمدید نمی کنم و بعد از جام جهانی فضا برای باقی دوستان می گذارم که تحمل ما برایشان سخت است،ما هرچه داشتیم خالصا در اختیار گذاشتیم و با کسی هم برای منافع شخصی پولی هم رد وبدل نکردیم و هر جنسی داشتیم چه بد و چه خوب رویت شده و باشگاه‌ها بر تن کرده اند و نشده جنسی را نشان دهیم و لباس تقلبی به کسی تحویل بدهیم و کلاهی سر کسی نگذاشتم و فکر کنم برندی در دنیا باشد که نماینده خاورمیانه آن بخواهد به خاطر چند دست لباس تقلبی موقعیتش را به خطر بیندازد.

این شایعات خیلی وقت است که پشت سر ما هست من هم می گویم این جنسها چینی است و ادعا نکردم از آلمان می آید و در همه لباسهاmade in chian حک شده و اگر لباسی هم در ایران تولید شده با مجوز شرکت بوده و هدف این است که ما در ایران فعالیت نکنیم و بنده از همینجا اعلام می کنم که خواهیم رفت!

به آقای کفاشیان گفته ام که اگر برند جایگزین دیگری برای تیم ملی هست من همین امروز می روم.قبول دارم که حضور آل اشپرت روی پیرآهن ایران بسیار مهم است ولی خب این شرکت نه برای من است نه پدرم و بنده هم یک نماینده ام اگر قرار باشد جانم را در این راه بدهم اصلا نمی خواهم حضور داشته باشم اما تا امروز هیچ شرکتی برای اسپانسری پیرآهن تیم ملی جلو نیامده و ما باز به عنوان یک خدمت خود را مدیون می دانیم چرا که کسی برای اسپانسری تیم ملی جلو نمی آید.ولی بعد جام جهانی خیال همه دوستان راحت باشد دیگر هیچ قراردادی با فدراسیون فوتبال نداریم و جا برای آنها باز خواهد بود.

*چه کسی باعث این حواشی است؟

نمیدانم چه کسی این مسائل را شروع کرده و فکر نمی کنم فدراسیون فوتبال در برابر ما چنین موضعی داشته باشد چرا که ما در شرایطی که برندهای دیگر جواب سلام فوتبال ما را نمی دادند و در شرایط تحریم آمدیم و گفتیم لباس‌ها و برند ما اگر به دردتان میخورد در طبق اخلاص میگذاریم و فدراسیون فوتبال هم می داند که اگر ما مشکل آن آقایان را حل می کردیم و مبالغی را که خواسته بودند به آنها می دادیم دیگر این مشکلات پیش نمی آمد.

ما نمی توانیم اسپانسر شخصی آقایان باشیم و برای ما سودی نیست که به خاطر حضورمان به افرادی باج دهیم.

*منظور شما چه کسی است شما به کی روش اشاره می کنید؟

بالاخره کسانی که سنگ اندازی می کنند هستند

*شنیده می شود کی روش به دلیل مسائلی که بین شرکت شما و او به وجود آمده ناراحت است؟

من هم این حرفها را شنیدم البته سوتفاهمی بین من و آقای کی روش بود که پیش آمد و فکر نمی کنم سرمربی تیم ملی ایران اینقدر سطح پایین برخورد کند چون او مربی بزرگی در جهان است و کلاسش را ایقدر پایین نمی آورد و قطعا اطرافیانش روی ایشان تاثیر گذاشته اند و او را به این سمت و سو کشانده اند که باعث این اتفاقات شده ولی مطعنم کسی این وسط هست که این ماجراها پیش آمده.

اگر این مبلغ را داده بودیم که دیگر آل اشپرت مشکل نداشت البته الان در آلمان در حال مذاکره هستند تا با کی روش به توافق مالی برسند و کلا مشکلات و حواشی که به وجود آمده حل شود.

بله این شبهه به وجود می آید وقتی که از لباس پلی استر شما ایراد می گیرند و می گویند کوتاه شده در صورتی که ما ۱۰ بار همان لباس را شستشو می کنیم و کوتاه نمی شود پس نتیجه می گیریم شاید این مسائل در حواشی اخیر دخیل باشد در طرز تفکرات ایشان اما خوشبختانه هدف دوستان ما در آلمان این بوده که با کی روش به توافق برسند و به این مسائل خاتمه دهند! چرا که این جوی که راه انداخته اند نه برای ما و نه برای ایران و تیم ملی ما اصلا خوب نیست.

من سوال می کنم هم اکنون در جام جهانی ۵ یا ۶ تیم هستند که با برند های دیگری غیر از نایک و آدیداس قرارداد بسته اند آیا آنها هم چنین حواشی دارند یا به فکر بازی در جام جهانی هستند مثلا بلژیک که فوتبال خوبی هم دارد وارد این حاشیه‌ها شده؟ شما اگر لباسهای ما را با اسپاسر تیم ملی بلژیک مقایسه کنید چه از لحاظ برند و چه کیفیت اگر بالاتر نباشیم کمتر هم نیستیم ولی در بلژیک کوچک ترین اعتراضی نمی شود،حالا چه شده بر سر پیرآهن تیم ملی اینقدر هجمه است و می گویند ما باید نایک و آدیداس بپوشیم ما هم مشکلی نداریم بروند با آنها قرارداد ببندند اگر می توانند.

چرا با ما مثل مجرم برخورد می کنند قصد بنده فقط کمک به تیم ملی کشورم بوده.من هم اکنون اعلام می کنم اگر نایک،آدیداس یا پوما حاضرند اسپانسر تیم ملی ایران بشوند من دست این دوستان را می بوسم و با فدراسیون فسخ قرارداد می کنم.

اگر شما به گذشته بروید و حضور شرکت پوما در ایران نگاهی ب:۸.۹ندازید می بینید که همین صحبت‌ها راجع به این برند هم می شده مثلا اینکه؛بازیکنان همان موقع هم می گفتند:ما باید ۴ بار لباس را ببریم خیاطی تا اندازه تنمان شود و نمی دانم چرا هر وقت یک برند خارجی در تیم ملی است این اتفاق‌ها می افتد بلاخره افراادی هستند که حضور پوما برایشان جذاب نیست پس با آن می جنگند. وقتی آل اشپرت می آید به رویارویی آن می روند به هر حال اینجا بحث منافع شخصی است.

من در جریان این درخواست نیستم ولی می دانم در آلمان با کی روش در حال مذاکره هستند و چه ۱ دلا و چه ۲۵۰ هزار دلار با آقای کی روش به توافق برسند تا این قضیه ختم به خیر شود تا آقای کی روش رضایت دهند تا لباس آل اسپرت را بپوشند گر چه در قالب قرارداد ما و فدراسیون فوتبال سر مربی تیم ملی موظف بود برند ما را بر تن کند و من از روز اول هم با آلمانی‌ها چانه زدم و گفته ام ایشان مربی بزرگی است و برای او مبلغی را کنار بگذارید که حد عقل لباس کماپانی شما را بپوشد ولی آلمانی‌ها این را قبول نمی کردند اما حالا با توجه به اتفاقاتی که برای پیرآهن تیم ملی افتاده به این نتیجه رسیدند که ای کاش با کی روش قرارداد می بستند تا این اتفاقات پیش نیاید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391