برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کامرانی‌فر: آماده حضور در برزیل هستم

دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۲۳ — فارس

کمک‌داور بین‌المللی فوتبال کشورمان گفت: خیلی امیدوار هستم و من احساس می‌کنم که در برزیل قضاوت خواهم کرد و هیچ موقع هم حس من اشتباه نمی‌کند.

حسن کامرانی‌فر، در خصوص آخرین وضعیت روحی روانی‌اش برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل گفت: خوشبختانه شرایطم خیلی خوب است و در این دو سالی که برای این بازی‌ها آماده شده‌ایم مرتب زیرنظر فیفا تمرین کردیم و به لحاظ روحی و جسمانی آماده حضور در جام جهانی هستیم تا برای قضاوت ما بازی بدهند و امیدوارم شرایطی پیش بیاید که قضاوت کنیم اما به دنبال مصدومیت هیچ داوری نیستیم.

وی ادامه داد: من در دوره قبل هم در جام جهانی حاضر بودم و یکی از کمک‌داوران در آستانه جام جهانی مشکلی برایش به وجود آمد که می‌خواست از آفریقای جنوبی برگردد. در جام جهانی هر اتفاقی امکان افتادنش است، فقط امیدوارم که فقط به ما بازی رسید بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم.

کمک‌داور بین‌المللی فوتبال کشورمان در مورد اینکه چرا این شانس را قائل هستید که بتوانید در برزیل قضاوت کنید، افزود: خیلی امیدوار هستم و من احساس می‌کنم که در برزیل قضاوت خواهم کرد و هیچ موقع هم حس من اشتباه نمی‌کند.

کامرانی‌فر در خصوص انتقاد کفاشیان که گفته بود فوتبال ما در آسیا درجه اول است اما داوری ما اینگونه نیست اظهار داشت: به هر حال در این چند سال اخیر، داوران ما در الیت آسیا کم شدند. حالا شاید بتوان اینگونه گفت که در جام جهانی ۲۰۱۰ افریقای جنوبی فوتبال ما حاضر نبود اما جامعه ما داوری داشت. اعتقاد خود من این است که اکثر تورنمنت‌های آسیایی در مراحل حساس از داوران ایرانی سود می‌برند. داوری ما خوب است اگر این مدت هم افتی کرده به دلیل بحث روحی ـ روانی است که در داخل کشور برای داوران به وجود آمده است. خیلی از کشورها برای داورانشان برنامه‌ریزی دارند، البته در جلسه‌ای که با کفاشیان داشتیم او قول داد که برای داوران برنامه‌ریزی مدونی داشته باشد. البته قول داد که از مشاوران خوبی هم برای داوری استفاده کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از مراسمی که برای داوران ایرانی حاضر در جام جهانی در فدراسیون فوتبال برگزار شد رضایت دارید یا نه افزود: حداقل می‌توانم بگویم حرکت خوبی انجام شد، اما اینکه در شأن داوران باشد باید بگویم که به گفته خود کفاشیان شاید از او نخواسته بودند که مراسمی برای داوران برگزار شود، ضمن اینکه این جلسه خیلی سریع برگزار شد و شاید دلیل این سریع بودن این باشد که قرار بود آنها از من و فغانی در مراسم بدرقه تیم ملی تجلیل کنند که به خاطر پرواز جلوتر ما از تیم ملی، ما به آن مراسم نرسیدیم و این جلسه برگزار شد. البته باید بگویم که در دوره قبل که من به جام جهانی رفتم، نه در رفت و نه در برگشت هیچ مراسمی از طرف فدراسیون فوتبال برای من برگزار نشد، اما این دوره، حداقل این بار برگزار شد و این برای من جای امیدواری است.

کامرانی‌فر در پایان گفت: مراسم خیلی خوبی در مشهد برایم برگزار شد و مراسم بدرقه مرا برگزار کردند که از نظر روحی روانی خیلی به من کمک کرد و این مراسم شرایط روحی روانی مرا عوض کرد. در این مدت هم پیشکسوت داوری و داوران کمک زیادی به من کمک کردند و من هم نماینده داوران در جام جهانی هستم. امیدوارم شرایطی پیش بیاید که در جام جهانی آینده یک تیم داوری از ایران در مسابقات حاضر باشند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391