برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خطیبی: حضور مربی خارجی در تیم‌های نظامی ممنوع شده

شنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۰۲ — فارس

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: به دنبال کسب سهمیه آسیایی و صعود از گروه‌مان هستیم.

رسول خطیبی در کنفرانس مطبوعاتی‌اش اظهار داشت: ماه شعبان را به همه تبریک می‌گویم و تشکر ویژه از همه خبرنگاران دارم که زحمت زیادی می‌کشید. از تمام مردم آذربایجان و پیشکسوتان تشکر می‌کنم با کسب اجازه از تمام پیشکوستان عزیز رخصت می‌خواهم و امیدوارم دعا کنند که بتوانم در تیم تراکتورسازی به موفقیت برسیم. باید قدردان مربیانی که تلاش کردند باشیم و با کسب اجازه از آنها امیدوارم بتوانم کمکی به تراکتورسازی کنم. از مدیریت هم تشکر می‌کنم که بنده را به عنوان سرمربی انتخاب کرد.

وی در پاسخ به این سوال که تراکتورسازی تیم بزرگی است و هواداران آرزوهای زیادی دارند، این تیم در سال‌های اخیر تا حدودی خواسته‌های هواداران را برآورده کرده اما رفتن بازیکنان تاثیرگذار در این تیم را چگونه مدیریت خواهد کرد، خاطرنشان کرد: می‌دانم تراکتورسازی تیم بزرگی است و در واقع کل ایران این موضوع را می‌داند. بازیکنانی که در تراکتورسازی هستند خوبند اما متاسفانه به جز یک بازیکن قراردادشان یک ساله بود. استراتژی ما داشتن بازیکن به نام نیست بلکه بازیکنی می‌خواهیم که کارایی بیشتری داشته باشید. نسبت به آمار و آنالیزی که انجام داده‌ایم بازیکنان را به خدمت خواهیم گرفت.

سرمربی تراکتورسازی یادآور شد: بازیکنان بنام در لیست داشتیم به طور مثال با علی کریمی دیروز صحبت کردم و به او تا اول تیرماه وقت دادیم که به ما جواب بدهد اولویت اولش هم تراکتورسازی است البته اگر در ایران بماند. بازیکنانی می خواهیم که مثمرثمر باشند. می‌خواهیم مثل باشگاه فولاد کار بزرگی انجام دهیم. آنها بدون اینکه با بازیکن بزرگی قرارداد ببندند به هدف خود رسیدند.

خطیبی تصریح کرد: قرارداد من ۳ ساله است و تمام برنامه‌های من آماده است. مربی‌ای که می‌خواهد در لیگ قرارداد ببندد اگر می خواهد به تیم خدمت کند باید بازیکن با انگیزه جذب کند و قرارداد بلند مدت با آنها ببندد. بزرگترین ظلم به باشگاه این است که با بازیکن قرارداد کوتاه‌مدت ببندیم. بزرگترین خدمت این است که قرارداد بلند مدت امضا کنیم. ما کمترین قراردادمان ۲ ساله است. اکثر بازیکنان قرارداد یک ساله داشتند. این بزرگترین ظلم به تراکتورسازی است. تیم‌های خارجی حداقل قراردادشان ۲ یا ۳ ساله است. بازیکنانی می‌گیریم که در سال‌های آینده به بازیکنان بزرگ تبدیل شوند. بازیکنی را جذب کردم که از ۱۰ بازیکن ایران است و قراردادش نصف بازیکنان پارسال است که ۷۰۰-۸۰۰ میلیون گرفتند و کارایی لازم را نداشتند و ۷-۸ بازی هم بیشتر نکردند.

وی در مورد اینکه بومی‌گرایی خواهد کرد یا خیر گفقت: در سال اول نهایتا ۲۰-۳۰ درصد می‌توانیم این کار را کنیم. باید در رده پایه سرمایه‌گذاری کنیم. برای سال‌های آینده بیشتر تلاش خواهیم کرد و در سال سوم صد در صد تلاشمان برای بومی‌گرایی خواهد بود. با کمک شما می‌توانیم بازیکنان بومی را به تیم بیاوریم که پیراهن برایشان مهم باشد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی خاطرنشان کرد: بومی‌گرایی نیاز به زمان طولانی دارد. نباید بحث آن را باز کنیم. نهایتا می‌توانیم ۲۰ درصد در سال اول داشته باشیم. به مرور زمان این کار را خواهیم کرد. احتمال دارد ۲۰ درصد هم نشود. امسال هدفمان این است که حداقل سهمیه اسیا را بگیریم و نیم نگاهی به قهرمانی یکی از جام‌ها داشته باشیم. مربی‌ای که بگوید قول قهرمانی می‌دهم مربی نیست. همچنین به دنبال صعود از گروهمان در لیگ قهرمانان آسیا هستیم.

خطیبی اظهار داشت: ما ۴ بازیکن جذب کرده‌ایم و ۲ سهمیه دیگر را برای بعد از جام جهانی گذاشته‌ایم. با چند ملی‌پوش صحبت کرده‌ایم و به غیر از کریم انصاری‌فرد با چند بازیکن پس از جام جهانی صحبت خواهیم کرد. تلاش می‌کنیم کریم انصاری‌فرد را حفظ کنیم و پس از جام جهانی با او هم صحبت می‌کنیم. سال گذشته قراردادهایی بستند که فکر می‌کنم به تراکتورسازی کم‌لظفی شده بود. مطمئن باشید یکی از هجومی‌ترین تیم‌های لیگ تراکتورسازی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته هم صحبت‌هایی در مورد حضور من شده بود و گفتم که وقت آن نیست چرا که ابتدا می‌خواستم در تیم‌های دیگر کار کنم و پس از آن به تیم‌های بزرگ بروم. خودم به تونی علاقه داشتم و مردم هم او را دوست داشتند این موضوع را قبول نکردم. اما امسال به دلیل این بود که تجربه را به دست آوردم و احساس کردم که آدم‌های بزرگ که می‌خواهند ریسک کنند دل و جان این کار را دارند و من هم این مسئله را در خودم دیدم. همچنین با توجه به اینکه امسال حضور مربی خارجی در تیم های نظامی منتفی شده و هیچ مربی‌ خارجی نمی‌تواند در این تیم‌ها فعالیت کند این مسئله را قبول کردم. به مسئولان باشگاه گفتم با تمام مربیان صحبت کنند و در پایان گفتند برنامه من از تمام مربیان بهتر بود.

سرمربی تراکتورسازی یادآور شد: تونی مربی محبوبی است و او را دوست دارم. به احترام شما حاضرم هواداران هر مربی‌ای بگویند و او را قبول داشته باشند بیاورند و من هر کاری می‌کنم. امده‌ام به این تیم خدمت کنم نمی‌خواهم خود را تحمیل کنم. اگر مربی‌ای می‌دانید بگویید که بیاید. مردم و هواداران باید تحمل داشته باشند. شاید با حمایت ۲ جام را هم گرفتیم اما تلاش می‌کنیم امسال سهمیه بگیریم و در سال‌های آینده به دنبال قهرمانی هستیم. بازیکن اسمی پارسال داشتیم که روی نیمکت نشسته بود و یک میلیارد گرفت اما کارایی لازم را نداشت. قول قهرمانی را نمی‌دهم اما قول این را می‌دهم که تمی منسجی داشته باشیم.

وی افزود: دشمن‌هایی هستند که می‌خواهند به تیم ضربه بزنند. زمان قلعه‌نویی و جلالی حاشیه‌هایی آورند. خواهش من این است که مراقب کسانی باشید که حاشیه وارد تیم می‌کنند و از سایر شهرها پیامک آذربایجانی می‌فرستند و هواداران را تجریک می‌کنند. خودم دیدم که از تهران و شهرهای دیگر این کار را می‌کنند. من این مسائل را شناخته‌ام و به باشگاه هم معرفی کرده‌ام.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: تیم باید آسیایی بسته شود و در اولیت کاری ما این است که به مرور زمان بسته شود. بازیکنی می‌گیریم که برای ما چند سال بازی کنند و به مرور زمان به هماهنگی برسند. ذوب‌آهن نایب قهرمان آسیا شد اما بازیکن به نامی نداشت بلکه با توجه به اینکه چندین سال کنار هم بودند موفق شدند. بازیکن خارجی و مربی خارجی در تیم‌های نظامی منتفی شده است. خودم قصد جذب بازیکن خارجی داشتم اما پس از اینکه حضور آنها منتفی شد لیست جدیدی دادیم.

وی عنوان کرد: من یک برنامه یک ساله داشتم که مورد قبول نشد و برنامه ۳ ساله‌ام پذیرفته شد. تمام مسائل مشخص است و طبق هدفمان پیش می‌رویم. خلاصه این برنامه این است که ۸۰ درصد تیم بازیکنانی خواهند بود که ۳-۴ سال در تیم بازی می‌کنند و آن ۲۰ درصد هم به اتفاقاتی مربوط می‌شود که شاید باشگاه بازیکن را نخواهد و یا بازیکن بخواهد برود.

خطیبی یادآور شد: قرارداد من ۳ ساله بسته شده است. مربی‌ای که یک ساله قرارداد می‌بندد به دنبال پول است و می‌خواهد بیرون نماند اما مربی‌ای که قرارداد بلند مدت می‌بندد به دنبال هدف است.

وی در مورد انتقادات تصریح کرد: اگر تخریب باشد جلوی آنها می‌ایستیم و اگر منطقی باشد خواهیم پذیرفت.

خطیبی گفت: تراکتورسازی را نباید با گسترش فولاد مقایسه کنید. تراکتورسازی تیم پرطرفدار در آسیا است و خصوصیات خوبی دارد و برخی خصوصیات هم نه اینکه بد اما در حد وسط است. خصوصیات خوب این تیم این است که اگر مربی‌ای در تیم کار کند و با هواداران رابطه خوبی داشته باشد می‌تواند موفق باشد هر مربی‌ای که در تراکتورسازی فعالیت کند اگر هواداران پشت او باشند او می‌تواند نتیجه بگیرد زیرا می‌بیند که ۵۰ هزار نفر از او حمایت می‌کنند. خصوصیت وسط این تیم این است که عده‌ای از نام تراکتورسازی سوءاستفاده می‌کنند. چون رسول خطیبی به دنبال این مسائل نیست و حرف آنها را قبول نمی‌کند ممکن است این افراد در ورزشگاه و جاهای دیگر به دنبال حاشیه باشند. اگر من به کسی باج بدهم باید به ۱۰۰ هزار نفر پول بدهم. اما من به هیچ کسی باج نمی‌دهم. تعداد این افراد هم به ۵ نفر نمی‌رسد اما می‌خواهند تیم را خراب کنند زیرا به هدفشان نرسیدند. اگر ۵ نفر در ورزشگاه با رسول خطیبی مخالفت کردند مطمئن باشید خطیبی به آنها باج یا پول نداده است.

سرمربی تراکتورسازی عنوان کرد: قرارمان این بود که از ۲۵ خردادماه در تبریز تمرینات خود را آغاز کنیم اما به علت اینکه نسبت به تیم‌های دیگر دیرتر انتخاب شدم تغییر برنامه‌ای داده‌ایم که بازیکنان را با برنامه بهتری جذب کنیم. ۲/۴/۹۳ تا ۹/۴/۹۳ تمرینات خود را در تهران آغاز می‌کنیم و تست آمادگی و ارزیابی بدنی بازیکنان را خواهیم داشت. پس از آن از ۱۲ تیر به تریکه خواهیم رفت و تا ۲۶ تیر در آنجا خواهیم بود. ۲ بازی دوستانه در آنجا برگزار خواهیم کرد که احتمالا یکی سپاهان خواهد بود و دیگری خارجی است. پس از ۳ روز استراحت تمرینات خود را در تبریز آغاز می‌کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391