برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تیم ملی در جام جهانی ماکت بازی با کره جنوبی را پیاده می‌کند

یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۲۱:۰۰ — خبرآنلاین

در لیست اخیر تیم ملی چند نفر خط خورده اند که خط خوردن خلعتبری شاید غیر منتظره بوده

تیم تیم ملی ایران

هیچ لیستی نمی‌تواند همه را راضی کند و طبیعتا به هر لیستی انتقاداتی هم وارد است و در مورد لیست اخیر تیم ملی هم همین طور است. ولی من برای خودم اصولی دارم که بر اساس آان اصول معتقدم باید به نظر سرمربی هر تیمی احترام گذاشت. در لیست اخیر تیم ملی چند نفر خط خورده اند که خط خوردن خلعتبری شاید غیر منتظره بوده. ولی ما نه در اردوها بودیم و نه در تمرینات تیم ملی. کاش در همین دو سه روزی که تیم در ایران است کنفرانس مطبوعاتی برگزار شود تا سوالاتی از کروش پرسیده شود. ولی با توجه به اینکه دیدگاه او این است که در جام جهانی باید بازیکن با تجربه بازی کند، شریفی وسردار آزمون را خط زده است. تصور من این است که باید به این لیست احترام بگذاریم ولی لیست جای نقد هم دارد و می توانیم آن را مورد انتقاد قرار دهیم و از بعضی انتخاب‌ها راضی نباشیم. با این حال زمان هم برای پرداختن به این مسائل زیاد مناسب نیست. از طرفی می‌شود از نوع انتخاب‌ها، به نوع بازی تیم ملی در جام جهانی سرک کشید.زمانی که یک تیمی وقت کافی در اختیار ندارد، کوتاه ترین راه برای رسیدن به موفقیت نسبی این است که روی آمادگی جسمانی تاکید شود. در اردوهای اخیر تیم ملی هم خبرهایی داشتیم که بر همین اساس بوده‌اند. به عنوان مثال گفته شده که بازیکنان تیم ملی از ۶-۷ کیلومتر به ۱۰ کیلومتر دوندگی رسیده‌اند. این نشان می دهد که کادر فنی می‌خواهد تیم ملی قدرت درگیری و تخریب اندیشه‌های هجومی حریفان را داشته باشد. معتقدم که تیم ملی در جام جهانی ماکت بازی با کره جنوبی را پیاده می کند. یعنی توپ را به حریف می دهد و زمین را انتخاب می‌کند که از فضاهای حیاتی خودش مراقبت کند. این ارزیابی به این معناست که که کروش هم پذیرفته که حریفان ما در جام جهانی، از نظر سطح کیفی نسبت به ما فاصله دارند.

ما در حال صحبت در مورد موضوع روز هستیم؛ یعنی انتخاب نهایی تیم ملی. می توانستیم بگوییم دو سه نفر نباید انتخاب می شدند و دو سه نفر باید انتخاب می شدند و خط خوردند. ولی بحث این می تواند برای تیم ملی مشکل زا باشد. ما به اندازه کافی مشکل داریم و مردم نسبت به نتایج تیم ملی نگران هستند، پس بهتر است انتقادات موجود را در زمان دیگری مطرح کنیم.یکی از مشکلات تیم ملی در دروازه است. ما در این پست مشکل داریم. این مشکل هم فقط به دروازه‌بان‌های فعلی تیم ملی مربوط نمی شود. ما سال هاست که در زمینه دروازه بان با مشکلاتی مواجه هستیم و دروازه بان‌هایی داشتیم که خوب بودند اما عالی و با استانداردهای بالا نبودند. من یکی دو بازی از دانیال داوری در تیم ملی خودمان دیدم که متوجه شدم هنوز نتوانسته با تیم ملی هماهنگ شود. این نشان دهنده تزلزل است. هنوز یک بازی پرفشاری که ایشان بتواند عکس العمل های خودش را نشان دهد ندیدم. رحمان هم در لیگ ایران و در مسابقات انتخابی جام جهانی بازی کرده و کادر فنی هم تردید دارد که از بین این دو نفر یکی را انتخاب کند. البته بعضی از دوستان هم با استدلال‌های خود می‌گفتند شاید حقیقی در جام جهانی بازی کند چراکه خارج از ایران بازی می‌کند و فاکتورهایی دارد که مورد نظر کروش است.

تاکتیک کروش این است که توپ را به حریف بدهد و زمین را بردارد. در این شرایط مالکیت توپ ما کاهش پیدا می‌کند و ما بر اساس ضد حمله نگاهمان به دروازه حریف است. البته در مسابقات انتخابی جام جهانی مقابل قطر و کره جنوبی همین سیستم پاسخ داد و به هدفمان رسیدیم. ولی ضدحمله کردن مقابل این تیم‌ها با توجه به توانی که داریم باعث می شود فضاهای زیادی به حریف دهیم. فضا هم یکی از دلایل خودکشی زودرس است. شاید این شیوه بازی کردن مورد پسند برخی شاید نباشد و برای آن از کلمه دفاعی استفاده کنند که در این کلمه، اکراه وجود دارد. در حالی که دفاع کردن نه خلاف قانون است نه خلاف اخلاق. کروش با توجه به نیروهایی که دارد چنین تصمیمی گرفته است.

در مورد خط خورده‌های تیم ملی هم باید گفت که با توجه به جوان بودن شریفی و آزمون، قابل پیش بینی بود که آن‌ها خط بخورند. از بین این چند تا جوان که در اردوی تیم ملی بودند، کروش به جهانبخش اعتقاد داشت. خط خوردن این دو نفر باعث تعجب من نشد. مکانی هم قربانی بازی بدی شد که مقابل السد انجام داد. سوشا یکی از ارکان قهرمانی فولاد بود ولی هر بازیکنی روز بد دارد. سال ۱۹۷۸ همین بلا سر منصور رشیدی آمد. او در تیم تاج و تیم ملی رقیب ناصر حجازی بود و به صورت چرخشی با او در ترکیب تیم قرار می‌گرفت. اما در اردوی تدارکاتی پیش از جام جهانی، بازی با فرانسه را ۲-۱ باختیم و بازی دوم مقابل پاری سن ژرمن رشیدی بازی کرد که عملکرد ضعیفی داشت و با ۳ گلی که او خورد، ایران باخت. همین باعث شد او خط بخورد و ناصر حجازی، بهرام مودت و رسول کربکندی به جام جهانی بروند. امیرحاج رضایی

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391