برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مولایی:نیاز به تمرینات غیر متعارف نداریم

سه‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۲۷ — مهر

مربی بدنساز تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با توجه به زمان خوبی که داریم، شیب ملایم‌تری را برای آماده شدن نفرات در پیش گرفته‌ایم و نیاز به تمرینات غیر متعارف نداریم.

محمد رضا مولایی

محمدرضا مولایی درباره اردوی آماده‌سازی پرسپولیس در شهر اردبیل با بیان مطلب فوق اظهار کرد: اردوی خوبی در اردبیل داریم. از نظر امکانات و شرایط محیطی تمام آنچه می‌خواهیم در اختیار است و تمرینات با شرایط خوبی پیش می‌رود. تنها مساله، نبودن ملی‌پوشان است که همه ساله با این وضعیت روبرو می‌شویم.

وی ادامه داد: برای فصل جاری، زمان بین در اختیار گرفتن ملی‌پوشان تا بازی‌ها کم است و در این فاصله باید ابتدا بازیابی و بعد آماده سازی انجام شود. البته در آن مقطع باید شرایط بازیکنان را ببینیم. بالاخره بین نفری که بازی می‌کند با کسی که تحت فشار بازی نبوده، شرایط فرق می‌کند. در آن مقطع آرامش و شرایط روحی مهم است. طبعا بازیکن باید مدتی در کنار خانواده باشد تا از نظر روانی بازیابی شود. شرایط روحی خوب باشد، شرابط بدنی را درست می‌کنیم.

مربی بدنساز پرسپولیس درباره ادامه برنامه بدنسازی پس از اردوی اردبیل خاطرنشان کرد: الان در این ارتفاع با این شرایط آب و هوایی بیشتر روی سیستم هوازی تمرکز داریم. در بازگشت به تهران روی سیستم بی‌هوازی برنامه‌ریزی می‌کنیم و در اردوی بعدی که خواهیم داشت، در ارتفاع و ترجیحا در سطح دریا روی سرعت، رفلکس و سوبلکس کار می‌کنیم.

وی درباره مکان اردوی بعدی سرخپوشان تصریح کرد: نمی‌دانم مکان اردو کجاست، می‌تواند داخلی یا خارجی باشد اما بر اساس یک تفکر انجام می‌شود. اینطور نیست که فقط به امکانات توجه کنیم. در بحث بدنسازی روی شرایط محیطی حساس هستیم و به اکسیژن بیشتری نیاز داریم.

مولایی درباره اینکه بعضی انتظار دارند دوره بدنسازی پرسپولیس پرفشارتر از این باشد، گفت: اینکه شما فشار زیادی بیاورید بیانگر این نیست که بدن‌های آماده‌تری خواهیم داشت. آنچه اهمیت دارد این است که در فاکتورهای مختلف که مورد توجه است به استانداردهای لازم برسیم. بازیکنی که بیش از یک ماه از تمرین و مسابقه دور بوده است را نمی‌توان ناگهان تحت فشار زیاد قرار داد.

مربی بدنساز پرسپولیس در پایان تاکید کرد: این وضعیت باعث تمرین زدگی یا مصدومیت می‌شود. از سوی دیگر ما در حال حاضر زمان کافی داریم. پس شیب ملایم‌تری را انتخاب می‌کنیم. در سال‌های قبل، برای خود ما پیش آمد که با توجه به زمان کم مجبور به در پیش گرفتن شیب تندتر بودیم اما شرایط ایده‌آل این است که شما این شیب را کم کنید تا همه بازیکنان در کنار هم به آمادگی برسند و همه این موارد برنامه‌ریزی شده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391