برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: رسیدگی به تخلفات دوپینگ به کمیته انضباطی واگذار شد

دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۶:۴۷ — فارس

رئیس کمیته تدوین مقررات و آئین‌نامه‌های فدراسیون فوتبال گفت: رسیدگی به تخلفات دوپینگ به کمیته انضباطی واگذار شد و کمیته پزشکی فقط باید آزمایش‌های مربوطه را انجام بدهد.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده اظهار داشت: آئین‌نامه جدید انضباطی مصوب آذر ۱۳۹۲ مجمع عمومی فدراسیون به زودی روی سایت رسمی فدراسیون قرار می‌گیرد که تغییرات عمده‌ای در آن ایجاد شده است. یکی از تغییرات مهم این است که دیگر نتیجه مجازی ۳ بر صفر در فوتبال ایران وجود نخواهد داشت و بررسی صلاحیت بازیکنان قبل از مسابقات انجام می‌شود و در جریان مسابقات به هیچ اعتراضی در این مورد رسیدگی نخواهد شد.

وی ادامه داد: در جریان بازی‌ها فقط به مدارک جعلی رسیدگی می‌شود و از ادامه حضور بازیکن متخلف در فوتبال جلوگیری می‌شود اما نتایج بازی‌های به هیچ عنوان تغییر نمی‌کند. درست مانند مسابقات مهم مثل جام جهانی.

نصیرزاده در مورد وضعیت بررسی تخلفات دوپینگ گفت: یکی دیگر از مواردی که در آئین‌نامه انضباطی تغییر کرده این است که بررسی تخلفات دوپینگ برعهده کمیته انضباطی گذاشته شده و کمیته پزشکی فقط باید آزمایش‌های مربوطه را انجام بدهد و مسایل تنبیهی بر عهده کمیته انضباطی است. این مسئله دقیقا مطابق با آئین‌نامه فیفا و ایران است.

رئیس کمیته تدوین مقررات و آئین‌نامه‌های فدراسیون فوتبال افزود: شکایت به مراجع غیرفوتبالی باعث تعلیق باشگاه‌ها می‌شود و مربیان و بازیکنان هم اگر چنین کاری انجام بدهند برای‌شان محرومیت در نظر گرفته خواهد شد.

نصیرزاده با اشاره به رسیدگی به شکایت بازیکنان در مورد قرارداد‌ها گفت: از این پس رسیدگی به شکایت بازیکنان و مربیان در مورد قراردادها در شورای حل اختلاف رسیدگی می‌شود نه کمیته انضباطی.

وی همچنین از اعمال یک تنبیه جدید در فوتبال ایران خبر داد و گفت: یکی از تنبیه‌های جدید فوتبال که از سوی فیفا در نظر گرفته شده مسایل اجتماعی است. به همین دلیل افراد ممکن است محکوم به تربیت ۶۰ بازیکن شوند. زیدان یکی از معروف‌ترین فوتبالی‌هایی بود که این تنبیه برایش در نظر گرفته شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391