برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: احتمال اخراج نیشی‌مورا از جام جهانی وجود ندارد

جمعه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۵۹ — فارس

یک کارشناس داوری فوتبال گفت: احتمال اخراج داور ژاپنی از جام جهانی وجود ندارد.

هوشنگ نصیرزاده در مورد اشتباه نیشی‌مورا داور ژاپنی در بازی افتتاحیه جام جهانی گفت: هیچکس نمی‌تواند بگوید این صحنه پنالتی نبود بلکه می‌گویند این پنالتی مشکوک است زیرا بازیکن کرواسی دستش را بر روی بازیکن برزیلی گذاشت اما بزرگنمایی بازیکن برزیلی باعث شد که همه داور ژاپنی را مقصر بدانند. این صحنه یک پنالتی مشکوک بود.

وی ادامه داد: آنچه برای فیفا مهم است پنالتی نگرفتن است نه پنالتی گرفتن. به همین دلیل احتمال اخراج داور ژاپنی از جام جهانی وجود ندارد. فیفا رفتارهای داوران و کمک داوران که منجر به گل شود را بیشتر می‌پسندد و آن گل از گناه اشتباه داور کم می‌کند. اگر داور پنالتی نگیرد بیشتر مقصر است همانطوری که اگر کمک داوری به اشتباه آفساید اعلام کند تقصیرش از کمک داوری که آفساید اعلام نمی‌کند بیشتر است.

رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال تصریح کرد: فیفا از رفتارهای داورانی که باعث می‌شود تعداد گل مسابقات کم شود، بیشتر انتقاد می‌کند. به همین دلیل گرفتن پنالتی برای برزیل باعث نمی‌شود که داور ژاپنی از جام جهانی کنار گذاشته شود و نامزد اخراج باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391