برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گودرزی: نتایج ایران در جام‌جهانی را پیش‌بینی نمی‌کنم

شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۳:۳۴ — فارس

وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران اعزامی ایران به برزیل گفت: من نتایج ایران را در جام جهانی پیش‌بینی نمی‌کنم چراکه یک بار این کار را کردم و خیلی‌ها به آن پرداختند.

محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در جلسه‌ای که با خبرنگاران اعزامی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داشت درخصوص عملکرد اصحاب رسانه در این بازی‌ها گفت: بزرگ کردن بردها موجب می‌شود که شادابی غیر قابل وصفی در جامعه ایجاد گردد اما اگر به پیروزی نرسیم تحقیر ملی و سرخوردگی را ایجاد می‌کند و این موضوع ظرفیت خدمت در رسانه‌ها را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: البته فوتبال ورزشی است که در آن برد و باخت وجود دارد اما نباید با یک برد بی‌نهایت مسرور شویم و نباید یک باخت باعث سرافکندگی بشود و این موضوع را رسانه‌ها باید مدیریت کنند. باید این را بدانیم که ما هم جزو ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی هستیم که به این بازی‌ها راه پیدا کرده‌ایم و باید به گونه‌ای عمل کنیم که باعث امیدواری شویم نه ناامیدی. باید به شیوه‌ای کار کنیم که در دولت تدبیر و امید باعث ناراحتی و ناامیدی نشویم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: کسانی که می‌گویند ورزش سیاسی نیست اما می‌بینیم که آنها خودشان ورزش را سیاسی کرده‌اند.

وی با خطاب قرار دادن رسانه‌های ایرانی حاضر در جام جهانی در مورد عملکرد آنها گفت: باید واقع‌بینی ترویج شود البته تیراژ در رسانه مهم است اما باید هویتمان را حفظ کنیم. خیلی از کشورها در حال حاضر به دنبال این هستند که هویت‌سازی کنند پس ما که تاریخ بسیار قوی‌ای داریم نباید کاری کنیم که به آن لطمه وارد شود. نباید به دنبال تسویه‌حساب باشیم و نباید در جهت عکس منافع نظام حرکت کنیم. در جام جهانی همه نگاه ما باید در مسیر تقویت هویت ملی‌مان باشد.

گودرزی در مورد تعداد خبرنگاران اعزامی به این بازی‌ها اظهار داشت: من با حضور همه رسانه‌ها در جام جهانی موافقم اما اگر توان مالی بیشتری داشتیم سعی می‌کردیم خبرنگاران بیشتری را به برزیل اعزام کنیم چراکه حضور رسانه‌های ما در این تورنمنت باعث می‌شود که رسانه‌های خارجی کمتر علیه ما صحبت کنند. البته معاندانی هم در خارج از کشور هستند که شما خبرنگاران به عنوان سفیران ایران در برزیل باید آنها را مدیریت کنید.

وی افزود: البته تا جایی که من می‌دانم قرار بود کمک‌هایی به خبرنگاران بشود که در اعزام به برزیل به مشکل نخورند و نمی‌دانم که این کمک‌ها چقدر بوده اما امیدوارم که کافی بوده باشد.

وزیر ورزش و جوانان در مورد پیش‌بینی‌اش از حضور ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل خاطرنشان کرد: من نتایج ایران را پیش‌بینی نمی‌کنم چراکه یک بار این کار را کردم و خیلی‌ها به آن پرداختند اما اعتقاد دارم که مجموعه خبرنگاران باید یک سناریوی متحد برای نتایج تیم‌ملی داشته باشند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391